Skocz do zawartości
VAMET

II tura - Wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej (12.07.2020)

II TURA - WYBORY PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ (12.07.2020)   

337 użytkowników zagłosowało

Ankieta została zamknięta
  1. 1. Na kogo oddasz swój głos w II turze w wyborach prezydenckich w dniu 12.07.2020?

    • DUDA Andrzej Sebastian
      69
    • TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz
      216
    • Jeszcze nie wiem, jak będę głosować...
      17
    • Nie pójdę zagłosować!
      34

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 07/11/20 o 22:00

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Klakier1984 napisał:

Mnie zastanawia skąd ta pewność, że błąd sondażu w stosunku do oficjalnych wyników to ledwo 2%. Czyżby przepytali 98% głosujących i założyli, że nikt ich nie oszukał?? Magia.

Nie magia tylko uproszczenie, bo większość dziennikarzy i widzów i tak nie zrozumiałaby. Z resztą większość ludzi w tym wątku na labie też. W statystyce nie ma czegoś takiego jak błąd badania. Są poziomy ufności i przedziały ufności. Matematycznie zadanie jest proste. Masz pojemnik z 20 milionami kulek białych i czarnych, wylosowałeś n kulek np, 1000, białych wyszło p%. Ile mogło być białych w pojemniku? I możesz sobie policzyć prawdopodobieństwa, np. że na 80% było p+/- 0,5%, na 95% p +/- 3%, na 99% p+/- 5% itd. Im większą chcesz pewność tym mniejsza dokładność, choć oczywiście im więcej n. wylosujesz tym lepsze wyniki. A to co trafia do opinii publicznej, to jeden z tych przedziałów, dla założonego arbitralnie "wystarczająco dobrego" prawdopodobieństwa.

Do tego w wyborach dochodzą 2 dodatkowe błędy: 1. że ludzie w ankietach mogą kłamać, albo nierównomiernie odmawiać podania na kogo głosowali - tego nie uwzględniasz nijak bo nie ma jak bez urządzeń do czytania w myślach. Druga sprawa to zapewnienie, że wylosowani do ankiety będą na prawdę losowi - tutaj wchodzi cała metodologia jak dobrać komisje itd.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, skunRace napisał:

 

Łepek najpierw gra w worda, a potem w pulpit win xp:E

i dajcie sobie do tyłka siana z tym sygnałem telewizyjnym. Teraz antena satelitarna to norma, również na wsi.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, panzar01 napisał:

No ale mówię o dwóch rzeczach, dlaczego poruszasz tylko jedną? Czyżby było tak tobie wygodniej? 

To jeszcze dziecko, dzieciom się tłumaczy. Wyluzuj ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Reddzik napisał:

Dobre, jajcarskie, ale tam to wszystko co wydaje się memem jest jak prawdziwe ?
Zmjb9c8.png

No, sotki, co powiesz na to? Ktoś inny po za pisem tak upolitycznił tv? Tylko bez błazenady. Jednym słowem.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, henryk nowak napisał:

Nie chcę wyjść na paranoika, ale wygląda to podejrzanie.

Nie, nie wyjdziesz. Inne poglądy ale widzisz dobrze. :) 

Edytowane przez panzar01
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, RyszardGTS napisał:

Trzaskowski wygrywa w 9 województwach, Duda w 7.

Cała średnia Świętokrzyskiego to około 66% na Dudę, twierdza PiS, a w przekroju całego kraju 63% mieszkańców wsi na Dudę. Czyli wykształciuchy mieszczuchy muszą ostro nadganiać i nadganiają skoro jest praktycznie 50:50. Gdyby nie ta wielodniowa pielgrzymka Dudy i Morawieckiego po praktycznej całej ścianie wschodniej to Duda przegrałby z kretesem.

Ci co głosowali na Kukiza, głosowali na Hołownię, a teraz na Trzaskowskiego. :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, sotki napisał:

Drugie pominąłem bo nie istotne. To znaczenie sympoliczne wymagające zerowego wkładu intelektualnego.

Że co? Więc powiem Ci coś. Gdyby to zrobiła platforma, mieliby trzecią kadencję a kraj nie miałby takich długów. Nie musieliby zdejmować limitów zadłużenia w samorządach. Mieliby hajsu jak lodu, na inwestycje i inne rzeczy. A zrobić to powinno się jeszcze za czasów kwacha. Najlepiej przed wejściem do unii. Nie byłoby wtedy problemów z hajsem. Ever. 

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, panzar01 napisał:

No, sotki, co powiesz na to? Ktoś inny po za pisem tak upolitycznił tv? Tylko bez błazenady. Jednym słowem.

Nie pamiętam wszystkiego, ale za AWS, SLD, 2 lata PiSu czy potem rządów PO tego nie było, zawsze można zarzucić coś, że jest nie tak, ale aktualnie TVP to tuba propagandowa, aż wali po oczach, czasem dla jaj próbuję oglądać, ale długo nie wytrzymuje.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, panzar01 napisał:

Że co? Więc powiem Ci coś. Gdyby to zrobiła platforma, mieliby trzecią kadencję a kraj nie miałby takich długów

Dlaczego nie mieliby takich długów?  Przez 8 lat im rosło i nagle miałby się stać cud? Sorry, ale w bajki nie wierzę. Ja np. zamiast dawać 500 plus przeznaczyłbym te pieniądze na  rozwój gospodarki. Żadna partia czegoś takiego nie zaproponowała i żadna partia przez 20 lat nie rozwijała gospodarki tylko ciągle ją zwijała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Reddzik napisał:

Nie pamiętam wszystkiego, ale za AWS, SLD, 2 lata PiSu czy potem rządów PO tego nie było, zawsze można zarzucić coś, że jest nie tak, ale aktualnie TVP to tuba propagandowa, aż wali po oczach, czasem dla jaj próbuję oglądać, ale długo nie wytrzymuje.

W sobotę gdy była cisza to patrzałem na zegarek kiedy będą "Wiadomości z Polski z soboty 11.07". Weszli z rocznicą Wołynia, ok o historii trzeba pamiętać i przypominać młodym pokoleniom, z dwie minutki. Później "papka jaki pis jest super" (nie mogą oficjalnie bo jest cisza), o 19:49, 19 minut po rozpoczęciu Wiadomości dopiero wiadomości z kraju - o wichurze i latających domkach letniskowych.

Takiej blokady wszystkich niechcianych treści to ja nawet za komuny nie pamiętam.

 

1984, głęboka komuna a mniej cenzury niż aktualny PIS.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, sotki napisał:

Dlaczego nie mieliby takich długów?  Przez 8 lat im rosło i nagle miałby się stać cud? Sorry, ale w bajki nie wierzę. Ja np. zamiast dawać 500 plus przeznaczyłbym te pieniądze na  rozwój gospodarki. Żadna partia czegoś takiego nie zaproponowała i żadna partia przez 20 lat nie rozwijała gospodarki tylko ciągle ją zwijała.

Co dla Ciebie jest tym mitycznym rozjowen gospodarki? Wiesz że to jest tak obszerne sformułowanie, że autentycznie żaden rząd nie umiałby tego zrobić? A było kilka kadencji w których to się działo. Ba, nawet PiS ma tutaj swój wpis. Ludzie z PiSu są teraz w Orlenie i w LOT. I zarządzanie tymi spółkami nie wychodzi im źle. Orlen idzie ostro w niemiecki rynek, lot miał trochę gorzej. Każdy rząd ma drobny udział w tym co mamy teraz. Myślę że powinieneś przestać patrzeć na nasz kraj przez pryzmat afer... Za afery odpowiadają pojedyncze osoby. Nie całe 460 posłów danej kadencji. Przestań czytać debilomedia, a zacznij bardziej nastawione na przekaz informacji. 

Edytowane przez panzar01
  • Like 2
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, panzar01 napisał:

No, sotki, co powiesz na to? Ktoś inny po za pisem tak upolitycznił tv? Tylko bez błazenady. Jednym słowem.

 

17 minut temu, Reddzik napisał:

Nie pamiętam wszystkiego, ale za AWS, SLD, 2 lata PiSu czy potem rządów PO tego nie było, zawsze można zarzucić coś, że jest nie tak, ale aktualnie TVP to tuba propagandowa, aż wali po oczach, czasem dla jaj próbuję oglądać, ale długo nie wytrzymuje.

Nikt nigdy nie zrobił czegoś takiego co zrobił PIS z TVP przez te lata, o tym kiedyś będą w podręcznikach pisać. A tutaj jeśli chodzi o dźwięk, to prawdziwe wydanie wiadomości z oryginalną muzyką dzień przed wyborami do pierwszej tury, pasuje ? :E

 

Edytowane przez skunRace
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, RyszardGTS napisał:

W sobotę gdy była cisza to patrzałem na zegarek kiedy będą "Wiadomości z Polski z soboty 11.07". Weszli z rocznicą Wołynia, ok o historii trzeba pamiętać i przypominać młodym pokoleniom, z dwie minutki. Później "papka jaki pis jest super" (nie mogą oficjalnie bo jest cisza), o 19:49, 19 minut po rozpoczęciu Wiadomości dopiero wiadomości z kraju - o wichurze i latających domkach letniskowych.

Takiej blokady wszystkich niechcianych treści to ja nawet za komuny nie pamiętam.

 

1984, głęboka komuna a mniej cenzury niż aktualny PIS.

Za komuny to mnie mało było, ale historia jest gdzieś zapisana i jest do niej dostęp, i wspominałem już o tym że komuchy nie blokowały kabaretów. Cały ten PiS to nasza narodowa tragedia. 

Oh, jak miło. Te wszystkie minusy to tylko info dla mnie żeś kolejny troll, sotki.

 

:E chyba zrujnowałem jego światopogląd. 

Edytowane przez panzar01
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego czego nie zrobili, bo się bali w pierwszej kadencji, zrobią w drugiej. Potwierdzają to sami fanatycy religii smoleńskiej.

Screenshot-20200713-003049-Twitter.jpg

P.S: Blind proszę nie banuj. EOT.

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, panzar01 napisał:

Co dla Ciebie jest tym mitycznym rozjowen gospodarki? Wiesz że to jest tak obszerne sformułowanie, że autentycznie żaden rząd nie umiałby tego zrobić? A było kilka kadencji w których to się działo. Ba, nawet PiS ma tutaj swój wpis. Ludzie z PiSu są teraz w Orlenie i w LOT. I zarządzanie tymi spółkami nie wychodzi im źle

Porównaj Polskę z Niemcami, Chinami, albo weź pod lupę zwykłego FB i dopiero wtedy siej propagandę o rzekomym sukcesie.  Zgraja polskich ekspertów i nie potrafi osiągnąć tyle co byle Mark Zuckerberg .  Polska za Pis czy poprzednich rządów miała rozwój gospodarczy? Ciekawe bo kierując się wartością pieniądza,  zadłużeniem, siłą nabywczą, liczbą powstałych  nowych  polskich firm produkcyjnych ,  krajowych inwestycji o polskim kapitale śmiało mogę stwierdzić, że państwo ma się ku upadkowi. Bezproduktywne państwo, które bez dotacji z UE i pracy z zagranicy by padło w kilka miesięcy.

 

Śmiało mogę powiedzieć, że gdyby dzisiaj na Polskę napadła Korea Północna, która ma  20x mniejszy PKB to przegralibyśmy wojnę w kilka dni.

 

 

Edytowane przez sotki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z bardzo dużą niechęcią zagłosowałem na Trzaskowskiego, choć ten typ to zupełnie nie moja bajka. Niestety, ale jak zwykle trzeba było wybrać mniejsze zło, a pozbawienie rządu PiS długopisu, który wszystko bezmyślnie mu podpisuje na rozkaz prezesa, uznałem właśnie za mniejsze zło.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, sotki napisał:

Śmiało mogę powiedzieć, że gdyby dzisiaj na Polskę napadła Korea Północna z 20x mniejszym PKB to przegralibyśmy wojnę w kilka dni.

? Wyjaśnij mi proszę jakie Korea Północna ma możliwości projekcji siły na terytorium RP (w sensie inwazji)? Poza - tu sfera hipotez, bo nikt tak na prawdę nie zna zasięgu ich rakiet - atakiem nuklearnym? Ale tu po zawodach w 1 dzień, bo nikt nie jest samobójcą?

I tak jest ze wszystkim, co człowiek tutaj czyta...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś raczej żadne, europejskie państwo (z wyjątkiem Rosji) samo nie dałoby sobie rady z Koreą Północną, która ma chyba czwartą co do liczebności, największą armię na świecie. Nawet Niemcy, których wojsko obecnie praktycznie nie istnieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, mazurxiii napisał:

? Wyjaśnij mi proszę jakie Korea Północna ma możliwości projekcji siły na terytorium RP (w sensie inwazji)? Poza - tu sfera hipotez, bo nikt tak na prawdę nie zna zasięgu ich rakiet - atakiem nuklearnym? Ale tu po zawodach w 1 dzień, bo nikt nie jest samobójcą?

I tak jest ze wszystkim, co człowiek tutaj czyta...

Broń nuklearną odrzucamy bo po niej nie ma nic i nie można zająć terenu bo jest skażony, chyba że dla zasady "wojnę prowadź u wroga, nie będziesz miał kraju do odbudowy" by inni zobaczyli że Korea zrobiła "pstryk" i Polska wyparowała.

Jedyne co to oni mogliby nas zalać "piechurem z buta", bo my wszystkiego mamy ze 100-150 tyś chłopa w mundurze, oni trzymają chyba z milion w mundurze z dosyć szybką możliwością zwiększenia do 2-3 milionów (chyba jeszcze ojciec Kima powiedział coś o 4 millionach ale on jak i synek często bajki rozpuszczali).

Czołgi, wozy bojowe i lotnictwo mają bardzo przestarzałe, czasami współczynnik jest 1:1 a czasami 2:1 dla nich, tylko że właśnie nasz sprzęt jest dużo nowocześniejszy niż ich.

Raczej nie lecieliby z tych ich milionem... nawet mogą być cztery miliony żołnierzy pod ustawione polskie karabiny maszynowe i czekali kiedy Polakom skończy się amunicja :rotfl: 

Korea Północna vs Polska

POLAND WIN! :) 

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, jareckyy napisał:

Polski naród to jednak średniowiecze jak wybrał dude.

Nie, nie dlatego że głosował na Dudę. Dlatego że pomimo tylu lat, ciągle głosuje w większości na PO lub PiS. Dorośli ludzie, którzy dają się manipulować jak dzieci. To jest właśnie wpływ mediów w dzisiejszych czasach. Ludzie nie mają własnego zdania, własnej woli, chłoną przekaz z opiniotwórczych mediów i uważają że to ich poglądy.

U mnie w rodzinie już obrażeni, bo głosowałem na Trzaska, mimo że ciągle powtarzałem że nie mam wyboru i głosuję na niego nie dlatego że go popieram, tylko dlatego że chcę jakiegoś hamulca do dalszego przejmowania władzy w kraju przez PiS. I tak jestem traktowany jako zwolennik PO. W dodatku dziś podczas rozmowy kiedy zwróciłem uwagę że rozmówca mnie nie słucha (albo raczej udaje że to robi), usłyszałem żebym sobie poszedł bo ogląda teraz telewizję. Nawet mimo kilkukrotnych prób tłumaczenia, ludzie nie są w stanie zrozumieć prostych rzeczy, bo ważniejsze jest to co powiedzą w kolorowym (dziś już płaskim) pudełku.

Niezależnie kto wygra, ja już przestaję się tym przejmować. Po co poświęcać czas, interesować się polityką, wydarzeniami na świecie, skoro większość ludzi i tak ma to gdzieś i pójdzie głosować bez żadnej wiedzy? Demokracja to ustrój utopijny.

Edytowane przez Isharoth
  • Like 1
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko przypominam wybory w 2015 roku. 

Pierwsza tura: Andrzej: 34,76%, Bronisław: 33,77%, Paweł: 20,80%

Druga tura: Andrzej: 51,55%, Bronisław: 48,45%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, ShadowMan napisał:

Dziś raczej żadne, europejskie państwo (z wyjątkiem Rosji) samo nie dałoby sobie rady z Koreą Północną, która ma chyba czwartą co do liczebności, największą armię na świecie. Nawet Niemcy, których wojsko obecnie praktycznie nie istnieje.

Wojna w zatoce perskiej. Armia USA zdemolowała zacofaną armię Iraku. Nasze jaszczomby zrobiłyby ten sam rejkjawik dla Korei, co amerykańskie efy 16 dla Iraku. Pomijasz jedno, żołnierze w Korei mają bardzo niskie morale. Całe dywizje irackie oddawały się w ręce koalicji, bo za nic mieli saddama. Przewaga technologiczna jest ogromna, na naszą korzyść. Morale też. Ilość, w takim przypadku jest do pominięcia. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, panzar01 napisał:

żołnierze w Korei mają bardzo niskie morale.

Z jakiej choinki ty się urwałeś? Oni tam są strasznie zindoktrynowani. A nasi wojacy: Zwarci, Silni i Gotowi (rozwinięcie pozostawiam dla kumatych). Znasz w ogóle prywatnie jakichś zawodowych żołnierzy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, 209458 napisał:

Z jakiej choinki ty się urwałeś? Oni tam są strasznie zindoktrynowani. A nasi wojacy: Zwarci, Silni i Gotowi (rozwinięcie pozostawiam dla kumatych). Znasz w ogóle prywatnie jakichś zawodowych żołnierzy?

Tak się składa że znam, oficera z dywizji pancernej. Uwierz mi że nie jest źle jeśli chodzi o morale. A żołnierzowi w Korei wystarczy rzucić żarcie pod nogi, karabin sam Ci odda. Indoktrynacja to nie wszystko. Żołnierze armii Korei Północnej są niedożywieni, brak im wszystkiego. Łącznie z butami czy bielizną. O amunicji nawet nie wspomnę. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...