Skocz do zawartości
VAMET

II tura - Wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej (12.07.2020)

II TURA - WYBORY PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ (12.07.2020)   

337 użytkowników zagłosowało

Ankieta została zamknięta
  1. 1. Na kogo oddasz swój głos w II turze w wyborach prezydenckich w dniu 12.07.2020?

    • DUDA Andrzej Sebastian
      69
    • TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz
      216
    • Jeszcze nie wiem, jak będę głosować...
      17
    • Nie pójdę zagłosować!
      34

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 07/11/20 o 22:00

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, sotki napisał:

PO to lewica. UE to też lewica bo rozdaje socjal i dąży do ograniczenia władzy państw członkowskich. Sama Merkel wypowiedziała się, że państwa muszą się pozbyć suwerenności na rzecz UE.   Pis to też lewica, ale z ograniczonym gejostwem, multi kulti.  Mocna prawicowa partia to partia Hitlera i obecny Izrael, Turcja, Iran, Korea Północa ( tak dyktatura może zawierać elementy  ideologii prawicowej tak samo jak dążenie do potęgi własnego państwa)

Nie tylko lewica rozdaje socjal. Za bardzo skupiasz się na ekonomicznej stronie podziału, podczas gdy w rzeczywistości podział jest dokonywany głównie na podstawie kwestii światopoglądowych. Właśnie dlatego u nas nacjole dogadali się z korwinowcami bo mimo totalnie różnych poglądów gospodarczych łączy ich totalitaryzm społeczny. Partia "pana z wąsem" to nie była taka sama prawica jak PiS - narodowi socjaliści. Korea Płn. to zwykli komuniści.

1 minutę temu, Radar28 napisał:

. Spójrz jak słabo stoją u nas inwestycje zarówno prywatne jak i państwowe.

I zagraniczne - ich poziom jest najniższy od 15 lat. Państwowe stoją bo kasa jest przejadana na rekordowy w skali Europy socjal.

46 minut temu, Everyman napisał:

Dyskusji w ogóle podlega czy to teraz KO nie powinno się położyć i zdechnąć.

Po tym jak nabrali wiatru w żagle, pokazali swoją dominację wśród opozycji i bili się jak równy z równym z państwową machiną propagandową?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ShadowMan napisał:

Racja, ale na scenie politycznej nie mamy tylko PiS i PO. Są jeszcze inne ugrupowania. Owszem, żadne z nich nie jest krystaliczne, ale można dać w końcu szansę innym, a nie w kółko głosować tylko na PiS albo PO.

To nie takie proste. Jako państwo weszliśmy w spiralę typową dla krajów autorytarnych : ciągle wzmacniająca się władza, odbierająca coraz więcej praw obywatelskich, trzymająca w ryzach zobojętniałe społeczeństwo i opozycję w postępującej dezintegracji. Żeby to się zmieniło to musi tego zachcieć...PiS.

Godzinę temu, kalderon napisał:

Po tym jak nabrali wiatru w żagle, pokazali swoją dominację wśród opozycji i bili się jak równy z równym z państwową machiną propagandową?

Wiem, że tak komentują to dziennikarze i politolodzy i uważam to za bzdurę. Wybory prezydenckie to głosowanie na człowieka bardziej niż na partię. Trzaskowski nie był postrzegany jako kandydat PO/KO i ta partia w ogóle nie ma prawa legitymować się jego poparciem.

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Klakier1984 napisał:

Nie zagłosował byś na Hołownię  w drugie turze ??

Nie. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Radar28 napisał:

Ale już np. biegunka legislacyjna a w szczególności ciągłe zmiany w prawie podatkowym już mają wpływ mają . Spójrz jak słabo stoją u nas inwestycje zarówno prywatne jak i państwowe. Kondycja tych pierwszych wynika z braku zaufania do państwa i obawy o niestabilność prawną i gospodarczą Polski.

W moim odczucie nie ma możliwości odbudowy zaufania do polskiego państwa w drodze ewolucji. Konsekwentnie było to zaufanie niszczone przez dziesięciolecia. Kompletnie bez wpływu na to pozostaje czy prezydentem będzie Duda czy Trzaskowski, podobnie czy rząd utworzy PO czy PiS.

Aby miała miejsce odbudowa zaufania potrzebna jest jakaś wojna (lub przynajmniej realne zagrożenie zewnętrzne) albo jakiś na serio kryzys. Ale taki na serio, a nie popierdułka typu tego 2k7-8.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bono[UG] napisał:

A są jakieś sensowne?
Cały problem w tym, że nie ma ciekawej alternatywy, bo albo jest to ciut inna kopia powyższych lub wiążą się z grupami, które dla mnie odpadają w przedbiegach.

Szymon Hołownia niby dobrze wie, że musi odcinać się od PO/PSL na każdym kroku, bo inaczej skończy jako przystawka. Problem w tym, że nie dociągnie poparcia do wyborów. Musiałby mieć finansowanie i struktury i kadry. A na końcu tvp i tak zrobi z niego sługusa Tuska.

Godzinę temu, adashi napisał:

Aby miała miejsce odbudowa zaufania potrzebna jest jakaś wojna (lub przynajmniej realne zagrożenie zewnętrzne) albo jakiś na serio kryzys. Ale taki na serio, a nie popierdułka typu tego 2k7-8.

To nie zaufanie tylko konformizm/oportunizm.  I całe pokłady najgorszych ludzkich instynktów .

Godzinę temu, adashi napisał:

Ja jak najbardziej tak. Te wszystkie polityczne gierki mają o wiele mniejszy wpływ na rozwój gospodarczy niż się to powszechnie uważa. A kradną wszyscy, czy to PO/KO czy PiS.

Mam nadzieję że wspomnisz to samo gdyby Ci się zdarzyło wpaść na rozpędzony konwój SOP-u.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oportunizm to postawa premiowana przez miliardy lat ewolucji biologicznej.

A państwo polskie to co do zasady to nie ma być wielki zbiorowy obowiązek i przewodnia siła narodu tylko właśnie zestaw mechanizmów ułatwiających funkcjonowanie.

Co zaś do konformizmu, no cóż, postacie typu Kosiniak-Kamysz czy Gowin jak praktyka pokazuje całkiem nieźle się mają i jakoś nie są otoczeni powszechną pogardą. Wprawdzie obaj ostatnio dostali trochę po noskach, ale nie za mocno. Jak widać, taki rok.

Edytowane przez adashi
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle znajomy mówił, że jak dostaje 500+ na dzieciaki zazwyczaj do 25 dnia miesiąca, to teraz dostał 7 lipca ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Everyman napisał:

Przeciętny wyborca Dudy

nie rozumie przykładowo słowa pedofil.

Dla takiego trzeba tłumaczyć, że to znaczy gwałciciel dzieci.

--------

Przeciętny taki jest przeciętny. Nie wolno używać zbyt trudnych słów bo uzna, że człowiek się wywyższa.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, MRx21 napisał:

nie rozumie przykładowo słowa pedofil.

Dla takiego trzeba tłumaczyć, że to znaczy gwałciciel dzieci.

--------

Przeciętny taki jest przeciętny. Nie wolno używać zbyt trudnych słów bo uzna, że człowiek się wywyższa.

Co ciekawe, już wiele lat temu krążyły teorie, że np. Kaczyński umyślnie kaleczy język polski (np. wymawiając "om" zamiast "ą"), żeby wydawać się bliższym zwykłym ludziom. Ile w tym prawdy, to nie wiem, ale różne takie zagrywki wizerunkowe mogą być skuteczne.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

- Słuchaj no Kurski...

- Tak panie prezesie

- Wiesz, że nawet cię lubię...

- Dziękuje panie prezesie

- Ale te dwa procent więcej na naszego, to za mało.

- Oczywiście panie naczelniku.

- Przy kolejnych wyborach chcę zdecydowanego poparcia narodu dla Partii. Dorzucimy TVP dwa razy tyle co ostatnio.

- Przy czterech miliardach przed wyborami da się załatwić panie naczelniku.

- Trzymam cię za słowo...

- Proszę się nie obawiać. Mam swoje metody...

- A jaki masz pomysł?

- Zapowiemy, że głosujący na PiS unikną eutanazji, dostaną forsę ze sprzedaży TVN i likwidacji Wyborczej, darmowy bilet z tego wielkiego lotniska co go jeszcze nie ma, będą wpuszczani bez kolejki na promocje do Żabki i dostaną po słoiku majonezu, który podrożał. No i tradycyjnie już powiemy, że opozycja to Niemcy i pedofile.

- Kto w to uwierzy?

- Ciemny lud to kupi. Jak zawsze.

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Everyman napisał:

No wporzo. A świadomie zrobiłbyś to dzieciom i wnuczkom?

Gdyby dzieci i wnuki należycie zadbały o dziadka nie musiałby tego robić. Tymczasem po co ma pomagać komuś, kogo już nawet zwyczajnie nie ogląda.

Godzinę temu, Everyman napisał:

Wiem, że tak komentują to dziennikarze i politolodzy i uważam to za bzdurę. Wybory prezydenckie to głosowanie na człowieka bardziej niż na partię. Trzaskowski nie był postrzegany jako kandydat PO/KO i ta partia w ogóle nie ma prawa legitymować się jego poparciem.

??  ??? ????

32 minuty temu, MRx21 napisał:

nie rozumie przykładowo słowa pedofil.

Dla takiego trzeba tłumaczyć, że to znaczy gwałciciel dzieci.

--------

Przeciętny taki jest przeciętny. Nie wolno używać zbyt trudnych słów bo uzna, że człowiek się wywyższa.

Widzisz? Ty też nie rozumiesz co to znaczy pedofil. Popatrz też jaką miłością pałasz do bliźniego i jaką tolerancją, Ty i kilku tutaj, tacy postępowi, tacy nowocześni, a z pogardą wypowiadający się o tych co myślą inaczej.

Edytowane przez Suchy211
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Radar28 napisał:

np. wymawiając "om" zamiast "ą"),

Myślisz, że starej daty (PRL) doktor prawa, mówiłby jak współczesny Sebix i Karyna?

Jakby wada wymowy nie była umyślna, to by matury nie zdał.

20 minut temu, Suchy211 napisał:

Ty też nie rozumiesz co to znaczy pedofil

Boję się, że jakbym podał dokładną definicję, to sens postu straciłby na znaczeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Suchy211 napisał:

pogardą wypowiadający się o tych co myślą inaczej.

W stosunku do narodowych-socjalistów?

ZAWSZE.

Ostatnim razem jak narodowi-socjaliści byli w Polsce, to ludzi zamykano w gettach, znakowano i palono w piecach, zaś Warszawę zburzono.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież są statystyki, że na dudę głosowało najwięcej osób z podstawowym wykształceniem, zasadniczym zawodowym i emeryci. Oraz najwięcej ze wsi gdzie jest kazirodztwo. Czyli w większości patola, komuchy stare i nieroby. .

W miastach Miastach Trzaskowski wygrał. 

Edytowane przez Crew 900
  • Haha 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Spokxik napisał:

Ehh ten rok 2020

Same kataklizmy w tym 2020, dajcie już 2021 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, MRx21 napisał:

Myślisz, że starej daty (PRL) doktor prawa, mówiłby jak współczesny Sebix i Karyna?

Jakby wada wymowy nie była umyślna, to by matury nie zdał.

Nie jest jednak tajemnicą, że Kaczyński nie przeszedłby do klasy maturalnej między innymi z powodu języka polskiego i potrzebna była interwencja najpewniej krewnego z PZPR, bo sama zmiana liceum z pewnością by sprawy nie załatwiła.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, DisconnecT napisał:

Same kataklizmy w tym 2020

Czekaj na sierpień. Dude leci na Ukrainę ponoć.

Teraz, Radar28 napisał:

interwencja najpewniej krewnego z PZPR

Oj tam. Tate Kaczyńskiego - imć Romuald nie dostałby willi na Żoliborzu bez kapowania na kolegów w PW.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Crew 900 napisał:

 Oraz najwięcej ze wsi gdzie jest kazirodztwo.

Jakieś statystyki ?? ?

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie ciekawa jest plotka o rzekomym oryginalnym nazwisku Romualda K.  -> Kalkstein ;) Ale to popularne było wśród wierchuszki PRL i agentów związanych z NKWD i UB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kalderon napisał:

kasa jest przejadana na rekordowy w skali Europy socjal.

Polska ma rekordowy w skali Europy socjal? Obudz sie. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Klakier1984 napisał:

Jakieś statystyki ?? ?

Wyniki wyborów to najlepsze statystyki ;)

Teraz, chartkor napisał:

Polska ma rekordowy w skali Europy socjal? Obudz sie. 

W stosunku do PKB - nooooo bym się wcale nie zdziwił. Warto to sprawdzić.

Ja wiem, że 300 euro jest lepsze niż 500 zł, ale przy 2000 euro 300 euro to mniej niż 500 zł przy 2000 zł.

Edytowane przez MRx21
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Klakier1984 napisał:

Jakieś statystyki ?? ?

No choćby tutaj. Wszędzie są.

KLIK

 

Te wyniki są cholernie dziwne. Trzaskowski wygrał w 10 na 16 województw i za granicą też wygrał z Dudą i jednak w PL przegrał... 

Edytowane przez Crew 900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Crew 900 napisał:

Przecież są statystyki, że na dudę głosowało najwięcej osób z podstawowym wykształceniem, zasadniczym zawodowym i emeryci. Oraz najwięcej ze wsi gdzie jest kazirodztwo. Czyli w większości patola, komuchy stare i nieroby. .

W miastach Miastach Trzaskowski wygrał. 

Nazwać połowę społeczeństwa patologią, co za tolerancja, co za  jedność, co za solidarność, ale to przecież PiS ma być tym który dzieli.  Jak Po miałoby wygrać z takimi wyborcami jak ty, to lepiej niech pierdyknie jakaś bomba atomowa, jakiś nieudany eksperyment i niech się ten padół łez zakończy. Niech będzie wuj pupa i żwiru kupa. Niech się wszystko rozpindoli, razem z tymi dwoma rakowymi partiami. Niech się zacznie wszystko od nowa.

Dzisiaj rano już prawie żałowałem, że Duda wygrał, wszak ja z tego całego socjalu nie korzystam. Dla mnie czas głosowania na partie Pisopodobne najwcześniej przyjdzie czas za jakieś 20 lat, albo wcale. Ale poczytałem sobie komentarze tolerancyjnych, kochających bliźnich i postępowych wyborców PO na forum i już mi przeszło. Tak, już mi przeszło, dobrze że to Duda wygrał. Dobrze, że szanse PO na najbliższe wybory spadły.

Edytowane przez Suchy211
  • Like 4
  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że głosowałem za Trzaskowskim nie oznacza, że z automatu jest za PO. Nie jestem za tą ani tą partią bo też jestem zdania, że u nas jest potrzebna totalna czystka. Wyrzucić ich wszystkich i dać jakąś nową krew.  Wybrałem Trzaskowskiego bo w przeciwieństwie do Dudy posiada samodzielne myślenie, szanuje się i nie pieprzy bzdur wyciągniętych z rękawa. 

A tak na boku, wypowiedź Agatki to już w ogóle się zbłaźniła xD Milczący protest przeciw kłamstwom, dezinformacji itp... 5 lat miała by zaskarżać jak coś było nieprawdą i nic nie zrobiła bo pusta jak dzban i kłamała.

Też z innej beczki to dobrze, że Adrianek wygrał bo na pewno walnie kryzys za niego i pis i ludziom ubędzie kasy z portfela i zmienią szybko poglądy.

 

Edytowane przez Crew 900
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Crew 900 Myślę że Suchemu bardziej chodziło o tę część:
 

Cytat

Czyli w większości patola, komuchy stare i nieroby. .

niż twoje sympatie polityczne. Nazwanie połowy kraju patolą i nierobami? Come on...
 

Edytowane przez chartkor
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...