Skocz do zawartości
VAMET

II tura - Wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej (12.07.2020)

II TURA - WYBORY PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ (12.07.2020)   

337 użytkowników zagłosowało

Ankieta została zamknięta
  1. 1. Na kogo oddasz swój głos w II turze w wyborach prezydenckich w dniu 12.07.2020?

    • DUDA Andrzej Sebastian
      69
    • TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz
      216
    • Jeszcze nie wiem, jak będę głosować...
      17
    • Nie pójdę zagłosować!
      34

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 07/11/20 o 22:00

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, henryk nowak napisał:

Płatne studia to nie jest dobry pomysł, nie każdego na to stać. Najpierw idzie się na studia, potem do pracy, w czasie studiów można sobie co najwyżej dorobić, więc studia powinny być darmowe, żeby wyrównać szanse. Nie powinno być tak, żeby portfel rodziców decydował o tym, czy ktoś może studiować czy nie. Inną kwestią jest liczba studentów, zwłaszcza tych w większości niepotrzebnych, dużej liczby filologów, językoznawców, filozofów, marketingowców itp. 

Niestety poziom uniwersytetów w Polsce to jest jakaś kompletna żenada i wcale nie chodzi mi o poziom kadry, tylko o program. Jest napisany tak, żeby nawet debil był w stanie skończyć studia, przynajmniej na humanistycznych kierunkach. Sam uczę ludzi którzy nie mają szans na znalezienie pracy w zawodzie i radzenie sobie w niej. Chciałbym wymagać więcej, chciałbym uczyć więcej, ale nie mogę, bo taki jest program i na przestrzeni lat jest coraz gorzej, praktycznie odkąd wykładam cały czas poziom spada. U nas potrzeba konkretnej reformy edukacji - powinno być trudniej dostać się do liceum, jak ktoś nie jest orłem, to niech idzie do technikum albo szkoły branżowej, nauczy się zawodu i idzie do pracy, biedy klepać nie będzie. Taki monter klimatyzacji czy mechanik wcale nie zarabia mniej niż absolwent filologi angielskiej z tragiczną znajomością języka, bo gdzie taka osoba może iść? Na kasę albo do innej kiepsko płatnej pracy. W liceum powinien być już solidny poziom, ale znowu by trzeba odchudzić materiał, żeby nie uczyć się tylu zbędnych rzeczy. Matura też powinna być trudniejsza, rozszerzenie z angielskiego na poziomie 3 semestru studiów. Studia powinny faktycznie uczyć i wypuszczać ludzi z wiedzą, a nie tylko z tytułem. Wtedy by to miało sens. A jeśli ktoś jest za słaby na uniwersytet publiczny, to niech idzie do prywatnej szkoły wyższej i płaci sobie za papierek. Póki co masowo produkujemy bezwartościowych magistrów i faktycznie marnujemy na nich pieniądze, oczywiście nie na wszystkich, ale przynajmniej u mnie na większość. Inni pracownicy uczelni też są przerażeni obecnym poziomem, więc to nie jest tak, że ja się czepiam i wymagam nie wiadomo czego, po prostu od tych 9-10 lat poziom leci na łeb, na szyję. 

Tylko skąd ta afirmacja liceów, tego pojąć nie mogę?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Crew 900 napisał:

To, że głosowałem za Trzaskowskim nie oznacza, że z automatu jest za PO. Nie jestem za tą ani tą partią bo też jestem zdania, że u nas jest potrzebna totalna czystka. Wyrzucić ich wszystkich i dać jakąś nową krew.  Wybrałem Trzaskowskiego bo w przeciwieństwie do Dudy posiada samodzielne myślenie, szanuje się i nie pieprzy bzdur wyciągniętych z rękawa. 

Niczym się nie różnisz od wyborców niby inteligentnych POKO.  To jak się wypowiadasz o 10 mln wyborców świadczy o tym kim  naprawdę jesteście i do czego zmierzacie. Ale nie uda  się to totalnej opozycji. Wczoraj po raz 6 Polacy udowodnili , że dla  takich jak Ty rozsiewajacych mowę nienawiści nie ma i nie będzie poparcia. 

  • Haha 2
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, chartkor napisał:

@Crew 900 Myślę że Suchemu bardziej chodziło o tę część:
 

niż twoje sympatie polityczne. Nazwanie połowy kraju patolą i nierobami? Come on...
 

No ja tak myślę i tak jest. Dlaczego tylu Ukraińców do nas sprowadzili a potem z powodu pandemii uciekli i teraz płaczą u nas bo rak nie ma do pracy. Bo po co polaczek ma się brudzić jak ma taki socjal z naszych podatków i który myśli, że rząd mu daje ze swoich pieniędzy bo rząd jego zdaniem ma swoje pieniądze. Były sondaże robione i tak ludzie myślą. Dla mnie to patola i ciemnota. 

  • Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Pitt_34 napisał:

Niczym się nie różnisz od wyborców niby inteligentnych POKO.  To jak się wypowiadasz o 10 mln wyborców świadczy o tym kim  naprawdę jesteście i do czego zmierzacie. Ale nie uda  się to totalnej opozycji. Wczoraj po raz 6 Polacy udowodnili , że dla  takich jak Ty rozsiewajacych mowę nienawiści nie ma i nie będzie poparcia. 

Mowę nienawiści to masz w tvpis i prorządowych mediach. Widać, że przesiąknięty jesteś pisowską wścieklizną i nie ma sensu z tobą prowadzić dyskusji. 

Przypomnę, że przez nagonkę tvpis został zamordowany Adamowicz. 

Edytowane przez Crew 900
  • Haha 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Crew 900 napisał:

No ja tak myślę i tak jest. Dlaczego tylu Ukraińców do nas sprowadzili a potem z powodu pandemii uciekli i teraz płaczą u nas bo rak nie ma do pracy. Bo po co polaczek ma się brudzić jak ma taki socjal z naszych podatków i który myśli, że rząd mu daje ze swoich pieniędzy bo rząd jego zdaniem ma swoje pieniądze. Były sondaże robione i tak ludzie myślą. Dla mnie to patola i ciemnota. 

Stan przed lustrem jak chcesz zobaczyć taego o kim piszesz. Nie musisz daleko szukać. 

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Mc Gregor napisał:

Tylko skąd ta afirmacja liceów, tego pojąć nie mogę?

 

Głównie uczniowie po liceach kształcą się dalej na studiach. Nie ma sensu wysyłać uczniów niższych lotów na studia, więc poziom nauczania w liceach powinien być odpowiednio wyższy, niż w technikach i szkołach branżowych. Liceum ma w jakiś sposób przygotować do studiowania, więc uczeń w cztery lata ma zdobyć w miarę obszerną wiedzę ogólną, uczniowie techników i szkół branżowych nie potrzebują szerokiej wiedzy ogólnej, tylko mają być przygotowani do zawodu. Nie może być tak, że wszędzie będzie wysoki poziom, muszą być szkoły dla każdego typu uczniów, musi być jakieś stopniowanie trudności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Crew 900 napisał:

Mowę nienawiści to masz w tvpis i prorządowych mediach. Widać, że przesiąknięty jesteś pisowską wścieklizną i nie ma sensu z tobą prowadzić dyskusji. 

Przypomnę, że przez tvpis został zabity Adamowicz. 

Przez mowe nienawiści, która między innymi tutaj rozsiewasz zginął polityk pisu zamordowany przez polityka PO A nie Adamowicz. Przestań bajki wciskać i się ośmieszać. 

  • Haha 1
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, MRx21 napisał:

Wyniki wyborów to najlepsze statystyki ;)

 

ale ja o te statystyki kazirodztwa na wsi pytałem ;)

  • Upvote 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Everyman napisał:

Szymon Hołownia niby dobrze wie, że musi odcinać się od PO/PSL na każdym kroku, bo inaczej skończy jako przystawka. Problem w tym, że nie dociągnie poparcia do wyborów. Musiałby mieć finansowanie i struktury i kadry. A na końcu tvp i tak zrobi z niego sługusa Tuska.

akurat TVP byłoby mu na rękę. Po pierwszych szufladkowych tekstach oskarżyć ich, i robić medialny szum wokół siebie, aż do wyborów. Free promocja jego i jego ugrupowania. Już nie raz taka taktyka przyniosła sukces :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Pitt_34 napisał:

Przez mowe nienawiści, która między innymi tutaj rozsiewasz zginął polityk pisu zamordowany przez polityka PO A nie Adamowicz. Przestań bajki wciskać i się ośmieszać. 

Co ty ćpasz człowieku?  W jakimś innym wymiarze żyjesz. 

Edytowane przez Crew 900
  • Like 3
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty udajesz czy serio z Tobą coś ne teges  ? Poczytaj co Ty bredzisz na forum publicznym A potem posądzaj innych o ćpanie. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zero zaskoczenia co do wygranej.

Cytat

Przecież są statystyki, że na dudę głosowało najwięcej osób z podstawowym wykształceniem, zasadniczym zawodowym i emeryci.

Połowa tych ludzi nie wie czym są podatki albo uważa, że żadnych nie płaci. 

To chore, że ktoś bez nawet śladowej wiedzy o tym jak działa państwo ma prawa wyborcze. Powinno się je uzyskiwać jak prawo jazdy czyli zdając egzamin, który weryfikowałby najbardziej fundamentalną wiedzę czy zdolność samodzielnego myślenia.. Ciekawe jak wtedy wyglądałyby wyniki.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, King Arthas napisał:

Kończę podyplomówkę, jeszcze trochę doświadczenia, IELTS zdaję we wrześniu i będę próbował wyemigrować. Niestety, nie ma wyjścia. Mimo, że pracuję w branży górniczej to głosowałem inaczej niż wszyscy koledzy z pracy.

Ato jak w branży górniczej to trza jechać. Dość dopłacania do was gwoli tego co kto z kogo wyciąga

  • Sad 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Mc Gregor napisał:

Nie wiem z jakiego powodu tak chrzanisz, bul dupy to powoduje?

Ale swoimi głupawymi manipulacjami mijasz się z prawdą

Chrzanie bo lubię chrzan. Jeśli mijam się z manipulacją TVP to znaczy, że to dobrze. Powiedz mi jak te 3 grupy społeczne wpływają na PKB, no, oprócz rolników, bo oni jednak te 30-50 mld zł wytwarzają, co jest promilem, ale jednak. 

 

33 minuty temu, chartkor napisał:

Polska ma rekordowy w skali Europy socjal? Obudz sie. 

Owszem, jesteśmy już na 4 w relacji do PKB. A renta/emeryci w relacji do PKB jesteśmy tak samo w czołówce, przebijając Grecję. Obudź się. 

 

23 minuty temu, Suchy211 napisał:

Nazwać połowę społeczeństwa patologią, co za tolerancja, co za  jedność, co za solidarność, ale to przecież PiS ma być tym który dzieli.  Jak Po miałoby wygrać z takimi wyborcami jak ty, to lepiej niech pierdyknie jakaś bomba atomowa, jakiś nieudany eksperyment i niech się ten padół łez zakończy. Niech będzie wuj pupa i żwiru kupa. Niech się wszystko rozpindoli, razem z tymi dwoma rakowymi partiami. Niech się zacznie wszystko od nowa.

Dzisiaj rano już prawie żałowałem, że Duda wygrał, wszak ja z tego całego socjalu nie korzystam. Dla mnie czas głosowania na partie Pisopodobne najwcześniej przyjdzie czas za jakieś 20 lat, albo wcale. Ale poczytałem sobie komentarze tolerancyjnych, kochających bliźnich i postępowych wyborców PO na forum i już mi przeszło. Tak, już mi przeszło, dobrze że to Duda wygrał. Dobrze, że szanse PO na najbliższe wybory spadły.

Ich szanse nie spadły. Wynik Dudy rzutem o taśmę, aferka z głosami, brak kart zza granicą, 200k głosów podobno gdzieś wyleciało. Cała organizacja tych wyborów to była porażka przy tej frekwencji. PO za 3 lata parlamentarne ma duże szanse odbić, większe niż jeszcze 2-3 lata temu.

 

14 minut temu, Pitt_34 napisał:

Niczym się nie różnisz od wyborców niby inteligentnych POKO.  To jak się wypowiadasz o 10 mln wyborców świadczy o tym kim  naprawdę jesteście i do czego zmierzacie. Ale nie uda  się to totalnej opozycji. Wczoraj po raz 6 Polacy udowodnili , że dla  takich jak Ty rozsiewajacych mowę nienawiści nie ma i nie będzie poparcia. 

Zaraz będzie "Jesteś u Pani" bo rozszerzasz mowę nienawiści :E Przypominam, że to TVP i PiS zaczął dzielić ludzi. 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Pitt_34 napisał:

Ty udajesz czy serio z Tobą coś ne teges  ? Poczytaj co Ty bredzisz na forum publicznym A potem posądzaj innych o ćpanie. 

Ty jakiś niezrównoważony jesteś? Ja napisałem tutaj o przykładzie jak TVpis dzieli ludzi i fakty ci napisałem a ty mi tu wyjeżdżasz z czymś... Nie wiem czy odniosłeś się do tego co napisałem czy zmieniłeś temat na coś innego bo już nie wiedziałeś jak do tego się odnieść więc jak to pisowiec zmieniłeś temat bo uznałeś to już za atak na twoją osobę więc zaatakowałeś.  Może w tvpis podali na odwrót sytuację to nie wiem o co ci chodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, TheMr. napisał:

Przypominam, że to TVP i PiS zaczął dzielić ludzi. 

 

Z całym szacunkiem, ale PO też dołożyło do tego swoją cegiełkę. Chociażby słynna akcja "zabierz babci dowód", to było dawno temu, a jednak ubliżało starszym ludziom. Później było z górki. Nijak ma się to do straszenia LGBT czy szczucia na chociażby kierowców autobusów, ale PO nie jest bez winy w tej kwestii.

Edytowane przez henryk nowak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, TheMr. napisał:

Chrzanie bo lubię chrzan. Jeśli mijam się z manipulacją TVP to znaczy, że to dobrze. Powiedz mi jak te 3 grupy społeczne wpływają na PKB, no, oprócz rolników, bo oni jednak te 30-50 mld zł wytwarzają, co jest promilem, ale jednak. 

 

Owszem, jesteśmy już na 4 w relacji do PKB. A renta/emeryci w relacji do PKB jesteśmy tak samo w czołówce, przebijając Grecję. Obudź się. 

 

Ich szanse nie spadły. Wynik Dudy rzutem o taśmę, aferka z głosami, brak kart zza granicą, 200k głosów podobno gdzieś wyleciało. Cała organizacja tych wyborów to była porażka przy tej frekwencji. PO za 3 lata parlamentarne ma duże szanse odbić, większe niż jeszcze 2-3 lata temu.

 

Zaraz będzie "Jesteś u Pani" bo rozszerzasz mowę nienawiści :E Przypominam, że to TVP i PiS zaczął dzielić ludzi. 

 

Krótka masz pamięć ? a może  przypomnij sobie Pana Tuska i kto zaczął dzielić. Trzymaj się faktów a nie propagandy.

  • Thanks 1
  • Haha 1
  • Sad 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku ty jesteś przesiąknięty rządową propagandą. Zacznij czytać niezależne media i włącz samodzielne myślenie. W tvpis i trwam cię tego nie nauczą. 

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Pitt_34 napisał:

Krótka masz pamięć ? a może  przypomnij sobie Pana Tuska i kto zaczął dzielić. Trzymaj się faktów a nie propagandy.

ALE ZA PEEEEŁO I TUSKA. Kolejny argument inwalida, ja mówię tutaj o ostatnich 5 latach obecnych rządów, jak nie masz nic do napisania to zamilcz. 

Edytowane przez TheMr.
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Crew 900 napisał:

Ty jakiś niezrównoważony jesteś? Ja napisałem tutaj o przykładzie jak TVpis dzieli ludzi i fakty ci napisałem a ty mi tu wyjeżdżasz z czymś... Nie wiem czy odniosłeś się do tego co napisałem czy zmieniłeś temat na coś innego bo już nie wiedziałeś jak do tego się odnieść więc jak to pisowiec zmieniłeś temat bo uznałeś to już za atak na twoją osobę więc zaatakowałeś.  Może w tvpis podali na odwrót sytuację to nie wiem o co ci chodziło.

Z Tobą jest jednak nie bardzo. Poczytaj swoje wypociny, o patologi, kazirodztwie, itp... przestań obrażać ludzi i siać mowę nienawiści. TVN jest boskie :D, nie rozśmieszaj mnie, a może fakt ?, a może wyborcza no wprost cnotliwe media. Kończę z Tobą dyskusję, szkoda mi czasu na te Twoje brednie.

4 minuty temu, TheMr. napisał:

ALE ZA PEEEEŁO I TUSKA. Kolejny argument inwalida, ja mówię tutaj o ostatnich 5 latach obecnych rządów, jak nie masz nic do napisania to zamilcz. 

Po pierwsze nie mów mi co mam robić, bo nie mam z Tobą nic wspólnego i trochę ciebie poniosło. Mowa była kto zaczął dzielić (odniosłem się do ostatniego Twojego zdania) bo dzielenie nie zaczęło się w ostatnich 5 latach !! , a nie o ostatnich latach. Czytaj ze zrozumieniem, a jak nie potrafisz to odpuść sobie Twoje mało inteligentne uwagi.

Edytowane przez Pitt_34
  • Haha 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 minutę temu, Pitt_34 napisał:

Krótka masz pamięć ? a może  przypomnij sobie Pana Tuska i kto zaczął dzielić. Trzymaj się faktów a nie propagandy.

Cytujesz post gościa, który rzetelnie odniósł się do kilku różnych kwestii od gospodarki po problematyczność wyborów i wyjeżdżasz z odpowiedzią o Tusku. 

Tuska od X lat nie ma już w polskiej polityce ale rozumiem. Ten "argument" to riposta będąca świętym gralem każdego przegrywającego dyskusje pisowca. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, henryk nowak napisał:

Z całym szacunkiem, ale PO też dołożyło do tego swoją cegiełkę. Chociażby słynna akcja "zabierz babci dowód", to było dawno temu, a jednak ubliżało starszym ludziom. Później było z górki. Nijak ma się to do straszenia LGBT czy szczucia na chociażby kierowców autobusów, ale PO nie jest bez winy w tej kwestii.

Co później okazało się, że jednak mieli rację. 

1) Emeryci podczas COVID zachowywali się karygodnie, brak maseczek, oni wiedzą lepiej

2) Emeryci podczas godzin dla nich po 12, stali w kolejce od 8 do 16 blokując cały sklep

3) Emeryci mimo wszelakich prób rodzin do zatrzymania ich w domach, chodzili sobie wszędzie jakby gdyby nigdy nic

4) Emeryci są obecnie największym obciążeniem dla gospodarki

No i ja raczej mówiłem o szczuciu PiSu na przestrzeni paru lat i w tej kampanii. 

 

  • Haha 3
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Mr_Schrodinger napisał:

Cytujesz post gościa, który rzetelnie odniósł się do kilku różnych kwestii od gospodarki po problematyczność wyborów i wyjeżdżasz z odpowiedzią o Tusku. 

Tuska od X lat nie ma już w polskiej polityce ale rozumiem. Ten "argument" to riposta będąca świętym gralem każdego przegrywającego dyskusje pisowca. ;) 

To tylko Wam się wydaje, że Tuska w polskiej polityce nie ma , albo jesteście po prostu naiwni. Zacytowałem całość a odniosłem się tylko do dzielenia bo to było nie prawdą.

  • Haha 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr_Schrodinger

Hahaha dokładnie xD

W pracy też mam takich. On mi mówi, że za PO nie dawali nic, sprzedawali Polskę Niemcom, żydzi itd... Podaję mu twarde dane, że teraz za pis to i to PKB spada a ten swoje, Tusk sprzedał Polskę! Tak się nie podoba to do Niemiec, nie jesteś Polakiem....  

Edytowane przez Crew 900
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, henryk nowak napisał:

Głównie uczniowie po liceach kształcą się dalej na studiach. Nie ma sensu wysyłać uczniów niższych lotów na studia, więc poziom nauczania w liceach powinien być odpowiednio wyższy, niż w technikach i szkołach branżowych. Liceum ma w jakiś sposób przygotować do studiowania, więc uczeń w cztery lata ma zdobyć w miarę obszerną wiedzę ogólną, uczniowie techników i szkół branżowych nie potrzebują szerokiej wiedzy ogólnej, tylko mają być przygotowani do zawodu. Nie może być tak, że wszędzie będzie wysoki poziom, muszą być szkoły dla każdego typu uczniów, musi być jakieś stopniowanie trudności.

Wg mnie nie tędy droga. Mogę się mylić. Liceum ma w jakiś sposób przygotować do studiowania w jakim kierunku?  Technicznym to dlaczego przekreślać technikum. Może jestem starej daty,  z ery przedgimnazjalnej i nie mogę tego pojąć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...