Skocz do zawartości
VAMET

II tura - Wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej (12.07.2020)

II TURA - WYBORY PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ (12.07.2020)   

337 użytkowników zagłosowało

Ankieta została zamknięta
  1. 1. Na kogo oddasz swój głos w II turze w wyborach prezydenckich w dniu 12.07.2020?

• DUDA Andrzej Sebastian
      69
    • TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz
      216
    • Jeszcze nie wiem, jak będę głosować...
      17
    • Nie pójdę zagłosować!
      34

• Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 11.07.2020 o 22:00

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
14 minut temu, PwnT^ napisał:

To mnie najbardziej śmieszy, czy tam nie było premiera Morawieckiego? Ktory sie tez skompromitował, a teraz ma największe zaufanie społeczne wśród polityków, czy to nie jest zabawne?

Ale to nie on mówił o robieniu laski Amerykanom, nie on śmiał się z pracy za 6000zł itd. Takich rzeczy się nie pamięta, poza tym on zmienił stronę na "właściwą" no i chodzi z kaczorkiem do kościoła. Tusk nie chodził.

A tak poważnie, to nawet większość wyborców KO o tym nie pamięta, a co mówił Sikorski pamięta prawie każdy, a jeśli nie, to się przypomni. W TVP. Dwadzieścia razy.

Edytowane przez henryk nowak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, henryk nowak napisał:

Ale to nie on mówił o robieniu laski Amerykanom, nie on śmiał się z pracy za 6000zł itd. Takich rzeczy się nie pamięta, poza tym on zmienił stronę na "właściwą" no i chodzi z kaczorkiem do kościoła. Tusk nie chodził.

A tak poważnie, to nawet większość wyborców KO o tym nie pamięta, a co mówił Sikorski pamięta prawie każdy, a jeśli nie, to się przypomni. W TVP. Dwadzieścia razy.

Po latach okazuje się, że jednak miała rację, 6k w Wawie obecnie to bardzo mało jak ktoś żyje sam. Ale biedny lud to kupił, bo uważali, że 6k to już walony bogacz :E 

A od tej kwoty powinna się zaczynać średnia klasa dojechana przez podatek pracy (ponad 50%). 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Bartekkx napisał:

To wiadomo, ale jak dalej będzie taki "burdel" jak do tej pory, a Kaczyński nie będzie miał Senatu i Prezydenta sam z takim wnioskiem wystąpi, doświadczenie już ma.

Tylko po co?

1. By votum zostało odrzucone.

2. Nawet jak veto zostanie przyjęte, to przecież następny rząd byłby z PIS. Znów by się gryźli.

Chyba, że opozycja wystąpiłaby z tzw konstruktywnym votum nieufności (własny kandydat na Premiera), ale wówczas patrz punkt pierwszy.

Na taśmach był Morawiecki (miska ryżu i chyba coś o Kubicy mówił). Ma zaufanie bo coby nie mówić o nich złego to troszczą się jednak o ludzi.  To, że nie wszystkim się to podoba to insza inszość.

Na rządy PIS-u należy jednak patrzeć szerzej, a nie tylko "bo dają ludziom kase".

A pamiętacie onegdaj audyt rządów PO dokonywany przez PIS i szumnie zapowiadane aresztowania polityków Platformy?  Coś wynikło w ogóle z tego audytu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
24 minuty temu, TheMr. napisał:

Wypicie tego piwa oznaczałby powrót do 2004 roku

Oznaczałoby powrót do 1984 roku. Ale wg. Orwella.

19 minut temu, henryk nowak napisał:

nie on śmiał się z pracy za 6000zł itd.

Ja się nie śmiałem - zastanowiłem się, rzeczywiście tak jest i pracę zmieniłem na taką w której zarabiałem wiecej. (bo co roku do dwu zmieniam pracę)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, PwnT^ napisał:

Ich największym błędem było to ze nie rzucili trochę socjalu patologii.

Trzeba być konkretnie ograniczonym żeby twierdzić, że socjalu tylko patologia korzysta.  Fakt faktem dziwne....taka z nas zielona wyspa była, a nic tym menelom nie potrafili odpalić.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Klakier1984 napisał:

Trzeba być konkretnie ograniczonym żeby twierdzić, że socjalu tylko patologia korzysta. 

Nie tylko, ale głównie. Zależne od regionu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
3 minuty temu, EvilKillaruna napisał:

Nie tylko, ale głównie. Zależne od regionu. 

W ogóle się z tym nie zgodzę. Mam mnóstwo znajomych, którzy korzystają z socjalu, tj. 500+ i bynajmniej nie są patologią. Patologią jest to, że oni mogą dostawać 500+, bo biedni nie są. Jeśli mówisz, że z socjalukorzysta głównie patologia, to Polacy mający dzieci to głównie patologia. Tak samo emeryci to głównie patologia, bo dostali 13 emeryturę. Ile razy można powtarzać, że takie 500+ jest potrzebne, ale nie w takiej formie.

Edytowane przez henryk nowak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Premier poważnego, europejskiego państwa, prowadzi kampanię wyborczą dla kandydata na prezydenta i posługuje się burackimi zwrotami. Do tego jeszcze ta hipokryzja, bo sam był doradcą Tuska.

https://streamable.com/mqx6wx

• Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Dokładnie ale wielu tutaj przez swoje klapki na oczach i zacietrzewienie ciągle tylko o alkoholu i bachorach w kontekście 500+ wspomina i to jest prawdziwy dramat. Sami byznesmeni, królowie życia wyprani z empatii, którzy poczuli trochę grosza w kieszeni  i  nagle wydaje im się, że w życiu każdy może mieć jak oni- wystarczy trochę chcieć- niestety tak to nie działa.

Edytowane przez Klakier1984
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, henryk nowak napisał:

bynajmniej nie są patologią.

partykuła w tym miejscu jest niefortunna :).

Jak pisałem - zależnie od regionu. Proszę nie przekręcaj mojej wypowiedzi i nie zgaduj co miałem na myśli. Dopytaj, a odpowiem. Za patologię uważam osoby z bardzo słabym wykształceniem, które nie pracują, a płodzą dzieci na wzór maszynki do zgarniania socjalu. 

3 minuty temu, henryk nowak napisał:

Ile razy można powtarzać, że takie 500+ jest potrzebne, ale nie w takiej formie.

Tyle ażeby rząd zrozumiał. Mi nie trzeba, podzielam pogląd. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie będę zdziwiony jak w drugiej turze frekwencja wyniesie poniżej 40%. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, Isharoth napisał:

Premier poważnego, europejskiego państwa, prowadzi kampanię wyborczą dla kandydata na prezydenta i posługuje się burackimi zwrotami. Do tego jeszcze ta hipokryzja, bo sam był doradcą Tuska.

https://streamable.com/mqx6wx

"Wystarczy nie kraść" - 2017 rok

"Wystarczy mówić prawdę" - 2020, i tutaj adnotacja, najbardziej zakłamana partia to mówi :E Hipokryzja się leje, na gęsto. 

• Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, Klakier1984 napisał:

Sami byznesmeni, królowie życia wyprani z empatii, którzy poczuli trochę grosza w kieszeni  i  nagle wydaje im się, że w życiu każdy może mieć jak oni- wystarczy trochę chcieć- niestety tak to nie działa.

Nie znam takowych osób w swoim otoczeniu, co w sumie jest jakimś pozytywem. A jeśli to aluzja do mnie, to przykro mi że rozczaruję, ale mimo prowadzenia działalności nie brak mi empatii dla osób w potrzebie. Opisałeś jednak jak na ironię część socjalnych, którzy tak właśnie się zachowują, mentalnie i realnie, z drobną różnicą: zamiast "chcieć" wstawić "się zakręcić". 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, EvilKillaruna napisał:

Jak pisałem - zależnie od regionu. Proszę nie przekręcaj mojej wypowiedzi i nie zgaduj co miałem na myśli.

Napisałeś "Nie tylko, ale głównie". Nic nie przekręcam, z 500+ korzystają tylko osoby które mają dzieci, ale nie znam nikogo kto ma dziecko i nie pobiera 500+. Chyba nie sugerujesz, że większość dzieciatych w Polsce to patologia :E

Maszynki do robienia dzieci dla socjalu też na pewno istnieją i to oni w pierwszej kolejności nie powinni tego socjalu dostawać. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, henryk nowak napisał:

W ogóle się z tym nie zgodzę. Mam mnóstwo znajomych, którzy korzystają z socjalu, tj. 500+ i bynajmniej nie są patologią. Patologią jest to, że oni mogą dostawać 500+, bo biedni nie są. Jeśli mówisz, że z socjalukorzysta głównie patologia, to Polacy mający dzieci to głównie patologia. Tak samo emeryci to głównie patologia, bo dostali 13 emeryturę. Ile razy można powtarzać, że takie 500+ jest potrzebne, ale nie w takiej formie.

To jest niekończąca się opowieść...jak ktoś mi na to marudzi bez opamiętania to zawsze jest krótka piłka- czy ma dzieci i czy też korzysta. Sami hipokryci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, TheMr. napisał:

"Wystarczy nie kraść" - 2017 rok

"Wystarczy mówić prawdę" - 2020, i tutaj adnotacja, najbardziej zakłamana partia to mówi :E Hipokryzja się leje, na gęsto. 

Najgorsze jest to, że wiele osób uważa iż wszystko jest w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, EvilKillaruna napisał:

Nie znam takowych osób w swoim otoczeniu, co w sumie jest jakimś pozytywem. A jeśli to aluzja do mnie, to przykro mi że rozczaruję, ale mimo prowadzenia działalności nie brak mi empatii dla osób w potrzebie. Opisałeś jednak jak na ironię część socjalnych, którzy tak właśnie się zachowują, mentalnie i realnie, z drobną różnicą: zamiast "chcieć" wstawić "się zakręcić". 

Czytając to wypowiedzi wielu użytkowników mógłbym pod to podciągnąć- Tobie to nie grozi ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
2 minuty temu, Klakier1984 napisał:

To jest niekończąca się opowieść...jak ktoś mi na to marudzi bez opamiętania to zawsze jest krótka piłka- czy ma dzieci i czy też korzysta. Sami hipokryci.

Tak jak mówiłem wcześniej, 500+ używane jest jako zejście z podatku przez tych którzy są robieni w kakao podwójnie - raz przez patologię, a drugi w podatkach. Hipokryzja to branie emerytury przez Kaczyńskiego zarabiającego +/- 200k rocznie. 

2 minuty temu, Isharoth napisał:

Cały ten wiec Morawieckiego to już nie polityka tylko podjudzanie w najgorszym przykładzie. On nie liczy się z Trzaskowskim w słowach, a najchętniej rzucałby przekleństwa w jego kierunku, zero argumentów, bo ciemny lud nie kupi. 

Edytowane przez TheMr.
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czytając tu wypowiedzi wielu użytkowników mógłbym pod to podciągnąć- Tobie to nie grozi ;)

Patrząc po "ocenach" chyba trafiłem w czuły punkt pewnego pana  z murzynkiem w avatarze Wystarczy uderzyć w stół :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, henryk nowak napisał:

Maszynki do robienia dzieci dla socjalu też na pewno istnieją i to oni w pierwszej kolejności nie powinni tego socjalu dostawać. 

Tu pełna zgoda. Powinno być to sprawiedliwie rozdzielane tym faktycznie potrzebującym i traktującym dodatek jako wsparcie. Nie jako sposób na życie. 

Czytając to wypowiedzi wielu użytkowników mógłbym pod to podciągnąć- Tobie to nie grozi ;)

Uważam że każdy zmianę w naszym kraju powinien zacząć od siebie. To banał, ale jakże przecież prawdziwy. Niemniej państwo powinno premiować i propagować prawidłowe postawy i taką zwykłą, elementarną uczciwość, a nie stwarzać warunki do zakręcania się odpowiednio. 

• Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, TheMr. napisał:

Po latach okazuje się, że jednak miała rację, 6k w Wawie obecnie to bardzo mało jak ktoś żyje sam.

Netto czy brutto?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Isharoth napisał:

Ja bym raczej powiedział, że nie twierdzą, że jest w porządku, ale PO nie chcą, bo oni już przecież byli i zostawili za sobą smród. 

W tym temacie próbujecie prowadzić inteligentną dyskusję, wklejacie statystki itp., a dla przeciętnego wyborcy to się nie liczy i wszystko sprowadza się do bardzo prostego toku myślenia. "Nie chcę PO, bo oni już byli i kradli, kłamali, dogadywali się z Niemcami/Rosją, więc zagłosuję na PiS, bo chociaż będzie socjal i nie wpuszczą murzynów" albo "PiS robi wstyd, rozwala gospodarkę a Duda to długopis, głosuję na PO, bo Tuska już nie ma, a ten Trzaskowski/Budka taki fajny i wykształcony". Nie słyszeliście jak większość ludzi rozmawia o polityce? Nierzadko słyszałem rzeczy w stylu "Trzaskowski taki przystojny i wykształcony". 

Jakby ludzie potrafili szukać statystyk w sieci i myśleć logicznie, to byśmy nie mieli takiej durnej władzy. Popełniacie podstawowy błąd, zakładacie, że wyborcy myślą logicznie. Albo że w ogóle myślą. 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Kaiketsu napisał:

Netto czy brutto?

Brutto. Obecnie we Wro 5k netto nie starcza mi na życie na spokojnie, a co dopiero w Wawie :E 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, TheMr. napisał:

Brutto. Obecnie we Wro 5k netto nie starcza mi na życie na spokojnie, a co dopiero w Wawie :E 

To się zgodzę. Ja mam 6k brutto w Wawie przy dobrych wiatrach (ostatnio już nie, bo premię mi zabrali przez koronę :E) i rzeczywiście samemu jest ciężko.

Pytałem, bo oprócz jednego prawnika i dwóch #Programista15k nie znam nikogo ze znajomych w moim wieku, kto by zarabiał 6k netto w Warszawie ;) Biedni jesteśmy wszyscy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, henryk nowak napisał:

Nierzadko słyszałem rzeczy w stylu "Trzaskowski taki przystojny i wykształcony". 

Żona na tej zasadzie na Biedronia zagłosowała w pierwszej turze 🤫 bo stwierdziła " że on taki biedny i żal go bo na pewno nikt na niego głosu nie odda"😁

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...