Skocz do zawartości
VAMET

II tura - Wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej (12.07.2020)

II TURA - WYBORY PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ (12.07.2020)   

337 użytkowników zagłosowało

Ankieta została zamknięta
  1. 1. Na kogo oddasz swój głos w II turze w wyborach prezydenckich w dniu 12.07.2020?

    • DUDA Andrzej Sebastian
      69
    • TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz
      216
    • Jeszcze nie wiem, jak będę głosować...
      17
    • Nie pójdę zagłosować!
      34

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 07/11/20 o 22:00

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
14 godzin temu, chartkor napisał:

Polska nie jest tu jakimś wyjątkiem. Analogiczna sytuacja ma miejsce w prawie całym zachodnim świecie. Nawet demokracje uważane za stare i stabilne jak USA czy Kanada przechodzą obecnie ogromny kryzys socjalno-polityczny. 

Jak kiedyś myślałem, że te teorie bielasa o cyklicznej rozwałce to bajdurzenie starych bab, tak teraz perspektywa kolejnego globalnego srututu karabinem wydaje się coraz bardziej realna.

Człowiek to głupi gatunek. W ogóle klimat się chrzani, surowce kończą, a wszyscy mają to w dupie. Ciekawe.

Edytowane przez Kamiyan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Eclipse napisał:

Dzisiaj Wyborcza odpaliła "bombę" w darmowych gazetach. Niestety bomba okazała się zamoczonym kapiszonem który wybuchł Trzaskowskiemu w ręce. Takimi ustawkami jedynie powodują większa mobilizacje wyborców Dudy oraz demobilizacje centrum. 

Do tego rejterada Trzaski z Końskich i POzamiatane. 

Szykuje się gładkie zwycięstwo Andrzeja Dudy. 

Można jakis link? Bo nic nie widzę, ani na Twitterze, ani na wyborczej.pl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, PwnT^ napisał:

Można jakis link? Bo nic nie widzę, ani na Twitterze, ani na wyborczej.pl.

To jest pisowski troll przecież.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/andrzej-duda-chce-zapisu-o-zakazie-adopcji-dzieci-przez-pary-jednoplciowe-projekt/5xvq78w,79cfc278

Cytat

Prezydent podpisał projekt zmiany konstytucji i kieruje go do Sejmu. Chodzi o deklarację, jaka padła podczas wiecu wyborczego w miniony weekend, by w konstytucji znalazł się zapis, że w Polsce wykluczona jest adopcja dziecka przez osobę pozostającą w związku jednopłciowym. Projekt nie dotyczy rodziców biologicznych.

- Robię wszystko dla rodzin polskich. Ogromnie się cieszę (...) Chcę, by rodziny miały mniej problemów - oświadczył po podpisaniu projektu Andrzej Duda. - Jeśli chodzi o zaproponowaną przeze mnie zmianę w konstytucji, chcę, by kwestia ta została sformalizowana, bo tego chce większość Polaków. Zmiana ta oznacza wprowadzenie fundamentalnego przepisu (...) zgodnie z tym zapisem, który proponuję, adoptować dziecko może tylko osoba będąca w związku heteroseksualnym. Nie będzie mogła adoptować osoba pozostająca we współżyciu z osobą tej samej płci - oświadczył. - Konieczne więc będzie sprawdzenie, czy dana osoba żyje w ten sposób, zanim otrzyma zgodę na adopcję. Projekt nie dotyczy rodziców biologicznych - zaznaczył.

Pomijam szanse uchwalenia w sejmie, ale czy to przypadkiem nie stoi w sprzeczności z art. 32?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chodzi tylko o rozgłos i dodatkowe poparcie.

Mi się wydaje, że to odpowiednie placówki zajmujące się adopcją powinny oceniać czy dane środowisko jest odpowiednie dla adopcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Kitu napisał:

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/andrzej-duda-chce-zapisu-o-zakazie-adopcji-dzieci-przez-pary-jednoplciowe-projekt/5xvq78w,79cfc278

Pomijam szanse uchwalenia w sejmie, ale czy to przypadkiem nie stoi w sprzeczności z art. 32?

Wiesz co? Ciężko będzie z tym. Nie chodzi mi o domniemane pedofilie czy inne patologiczne schorzenia które niby lgbt ma w sobie w krwi ... Ale akurat to ma sens, od strony biologicznej. Natomiast od strony prawnej to jest krzywdzące. Ale powiedzmy sobie szczerze, lgbt samo sobie jest winne, za to że dało się wciągnąć w polityczne przepychanki. Na samym początku fazy na marsze równości, jakby powiedzieli że nie chcą być politycznym mięsem to byłoby dziś u nas inaczej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gadacie tak, jakby adopcja w parach jednopłciowych miała być nielegalna.

Sęk w tym, że teraz nie jest nawet legalna.

LOL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
5 godzin temu, Eclipse napisał:

Dzisiaj Wyborcza odpaliła "bombę" w darmowych gazetach. Niestety bomba okazała się zamoczonym kapiszonem który wybuchł Trzaskowskiemu w ręce. Takimi ustawkami jedynie powodują większa mobilizacje wyborców Dudy oraz demobilizacje centrum. 

Do tego rejterada Trzaski z Końskich i POzamiatane. 

Szykuje się gładkie zwycięstwo Andrzeja Dudy. 

Też mi rejterada. Badania społeczne pokazują, że nawet sami zatwardziali wyborcy Dudy nie mają złudzeń co do profesjonalizmu i bezstronności TVP. Poza tym Duda odmówił pierwszy i to już nie raz.

Też myślę że będzie gdzieś 50 do 40, więc spokojnie można w niedzielę pójść na grila.

11 godzin temu, EvilKillaruna napisał:

@panzar01 @Camis @slawinho Bardzo proszę, darujcie sobie te wulgarne chamstwo, bo przebijacie poziom tych których krytykujecie o dwie długości. Chcecie być do nich podobni to proszę bardzo, ale oszczędźcie podziwiania tego forumowiczom. Za to powinny być normalnie %, ale powiedzmy że rozumiem gorączkę przedwyborczą i gotujące się emocje, dlatego na razie tylko apel o uspokojenie się. Polecam Remsey'a z melisą dla wzmocnienia efektu (nie jest to przytyk). 

A to źle że niezdecydowani zobaczą? Niech widzą kto idzie za tą dwójką kandydatów.

15 godzin temu, Kyle_PL napisał:

Raczej blokowanie wszystkiego co popadnie. Takie moje zdanie. Ty wierzysz w istnienie rozsądku, mądrości, prawości tego Pana, a ja jakoś nie bardzo.

W co bym nie wierzył, to jestem za zmianą obecnej sytuacji żeby nie było całej władzy w rękach jednego człowieka.

Edytowane przez Everyman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
5 godzin temu, Eclipse napisał:

Do tego rejterada Trzaski z Końskich i POzamiatane. 

Nie rejterada tylko rozsądna decyzja o nie uczestniczeniu w farsie, bo to byłoby nic innego jak wiec wyborczy Dudy, na którym zna on wszystkie pytania.

Godzinę temu, michasm napisał:

Mi się wydaje, że to odpowiednie placówki zajmujące się adopcją powinny oceniać czy dane środowisko jest odpowiednie dla adopcji.

I oceniają, chodzi o ideologiczny skręt i szykany wyimaginowanego wroga.

PS. A tak w ogóle to już teraz w ośrodkach adopcyjnych są niezłe kwiatki, duża część procesu adopcyjnego to wypytywanie o wiarę, poglądy polityczne, zaświadczenia od proboszcza itp.

59 minut temu, panzar01 napisał:

Nie chodzi mi o domniemane pedofilie czy inne patologiczne schorzenia które niby lgbt ma w sobie w krwi ... Ale akurat to ma sens, od strony biologicznej.

Nie niby - nie ma.

I nie ma to sensu od strony biologicznej. Od strony biologicznej dzieci powinny być jak najdalej od biduli. Od strony biologicznej dzieci powinny być przysposabiane przez najbliższych - dorosłe rodzeństwo czy partnera/partnerkę biologicznego rodzica z którym tworzą najbliższą rodzinę. Czy to się komuś podoba czy nie w Polsce jest ok. 50 tys. takich rodzin. Od strony prawnej - obcych sobie ludzi.

59 minut temu, panzar01 napisał:

Ale powiedzmy sobie szczerze, lgbt samo sobie jest winne, za to że dało się wciągnąć w polityczne przepychanki.

Ale LGBT się do tej przepychanki wcale nie garnęło. To prawa strona sama z siebie szukając wroga zaczęła ślepą i agresywną nawalankę. Powiedz jak na to odpowiedzieć żeby nie dać się wciągnąć?

59 minut temu, panzar01 napisał:

jakby powiedzieli że nie chcą być politycznym mięsem to byłoby dziś u nas inaczej.

I naprawdę myślisz że Duda czy szuria zaprzestaliby wtedy swoich ataków?

46 minut temu, Kamiyan napisał:

Gadacie tak, jakby adopcja w parach jednopłciowych miała być nielegalna.

Sęk w tym, że teraz nie jest nawet legalna.

Teraz nie ma zakazu, za co nie jest zakazane, jest dozwolone i trudno bo trudno, ale da się np przysposobić. A PiS chce wpisać do konstytucji żeby to było całkowicie nielegalne. Do konstytucji czyli bardzo trudne do odwrócenia to raz. Dwa - na tym musiałoby się opierać całe prawodawstwo w tym zakresie.

Ale projekt idzie dalej, zakaz dotyczył by nie tylko związków jednopłciowych. Zgodnie z projektem dziecko przysposobić mogłaby tylko para w związku małżeńskim. Czyli nawet nie chodzi o związki jednopłciowe - samotny dorosły brat/siostra czy babcia wdowa nie mogliby przysposobić nieletniego rodzeństwa po śmierci rodziców. To jest ideologiczny sadyzm.

  

41 minut temu, Everyman napisał:

Też myślę że będzie gdzieś 50 do 40, więc spokojnie można w niedzielę pójść na grila.

Nic na to nie wskazuje, a jeśli tak będzie to właśnie dlatego że milion ludzi pomyślało tak samo jak ty i poszło na grilla. Tylko potem nie narzekajcie jak wam dokręcą śrubę.

Edytowane przez kalderon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.07.2020 o 13:27, Everyman napisał:

O to już wróżenie z fusów. Nikt nie może określić jaki rząd byłby następny. Jeżeli jednak wolisz dalsze cofanie Polski na wschód to rzeczywiście wybitnie stabilna polityka PiS + Duda w tej sferze wystarczy.

Troszczą się? Traktują nas jak bezmózgie mrówki co mają na nich pracować, nic więcej. Z naszych podatków dają nam ochłapy. Niszą i napuszczają na siebie. Nakładają zakazy które sami łamią z butą i arogancją. Nie mają zielonego pojęcia jak zaradzić postępującej katastrofie ekologicznej.

Tak jak ostatnie nawoływanie Morawieckiego - masz iść do wyborów już nie ma koronawirusa, za co w normalnym demokratycznym państwie jest natychmiast dymisja. Bo nie naraża się obywateli na śmierć tylko w imię swoich interesów.

PiS do dziś mówi o mafii vatowskiej, którą rzekomo chroniła Platforma. Nie ma ani jednego wyroku, nawet ani jednej osoby z zarzutami.

Nom i nawet powiedziałbym że wszystko z tym programem socjalnym jest ok. Gdyby nie to że ludzie zaczęli masowo rezygnować z pracy i robić sobie dzieci. Ale nawet to się nie udało, bo współczynnik urodzeń jest dalej niekorzystny.

To jest patologia płodzić dzieci tylko po to żeby dostawać pieniądze.

Cofanie Polski na wschód ? Gdzie Ty tej propagandy się nasłuchałeś. Krótką masz pamięć , zapomniałeś już jak to totalna opozycja a przede wszystkim POKO bojkotowały wybory 10 maja z troski o zdrowie obywateli , a chodziło tylko o wymianę kandydata, a po wymianie POKO już nie przeszkadza wirus i już się nie troszczy o obywateli. Pokaż mi wyroki za PO ? Trochę obiektywizmu a nie lewackiej propagandy !

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
6 minut temu, kalderon napisał:

Teraz nie ma zakazu, za co nie jest zakazane, jest dozwolone i trudno bo trudno, ale da się np przysposobić.

Panie, teraz to nie ma nawet związków partnerskich, a co dopiero małżeństw czy adopcji przez takie pary. Zastanów się logicznie, zanim coś napiszesz.

Oficjalnie to może być co najwyżej samotna matka/ojciec + gach, a nie jednopłciowe.

A nieoficjalnie to dalej mogą się przespać raz na dyskotece i dziecko jest. Nie ma możliwości zatrzymania takiego obrotu sytuacji.

Edytowane przez Kamiyan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kamiyan napisał:

Panie, teraz to nie ma nawet związków partnerskich, a co dopiero małżeństw czy adopcji przez takie pary. Zastanów się logicznie, zanim coś napiszesz.

Oficjalnie to może być co najwyżej samotna matka/ojciec + gach, a nie jednopłciowe.

A nieoficjalnie to dalej mogą się przespać raz na dyskotece i dziecko jest. Nie ma możliwości zatrzymania takiego obrotu sytuacji.

Teraz nie ma problemu, żeby osoba pozostająca w nieformalnym (bo innych nie ma) związku partnerskim zaadoptowała dziecko jako samotny rodzic. Problem jest w tym, że we wszelkich papierach zawsze będzie, że dziecko ma jednego rodzica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Pitt_34 napisał:

Cofanie Polski na wschód ? Gdzie Ty tej propagandy się nasłuchałeś. Krótką masz pamięć , zapomniałeś już jak to totalna opozycja a przede wszystkim POKO bojkotowały wybory 10 maja z troski o zdrowie obywateli , a chodziło tylko o wymianę kandydata, a po wymianie POKO już nie przeszkadza wirus i już się nie troszczy o obywateli. Pokaż mi wyroki za PO ? Trochę obiektywizmu a nie lewackiej propagandy !

Kolejny z pustymi słowami. Wypisz coś do czego można się odnieść a nie rzucasz mięsem.

Na przykład zachowanie pani Mazurek z PiS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W PiSie głąbów mają bez liku.

Tylko zastanawiam się czy po prostu Oni nie chcą się przypodobać Prezesowi rzucając takie idiotyczne frazesy. I jest to ich własna radosna twórczość.

Edytowane przez Szambo
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
15 minut temu, Everyman napisał:

Kolejny z pustymi słowami. Wypisz coś do czego można się odnieść a nie rzucasz mięsem.

Na przykład zachowanie pani Mazurek z PiS.

A co masz problemy z czytaniem a może postrzeganiem rzeczywistości taką jaka jest , a może  jedno i drugie ? Kolega widzę krótką pamięć ma, albo pamięta tylko to co jest mu wygodne. A co do Mazurek, jest niewielu co prawdę mówi, ona akurat powiedziała prawdę, w opozycji a w szczególności w PO, prawdę powiedzą Ci wtedy kiedy się pomylą.

@Szambo---> stań przed lustrem.

Edytowane przez Pitt_34
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyborcy Dudy dobrze że się wpisujecie, będzie rosło dzięki Wam Trzaskowskiemu.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 minutę temu, Everyman napisał:

Wyborcy Dudy dobrze że się wpisujecie, będzie rosło dzięki Wam Trzaskowskiemu.

Mam taką zasadę na wrogów nie głosuję i każdy o zdrowych zmysłach na tego człowieka nie zagłosuje.

Edytowane przez Pitt_34
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspaniale, życzę wszystkiego najlepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Pitt_34 napisał:

@Szambo---> stań przed lustrem.

No stanąłem i co?

Rzeczywistość się nie zmieniła i nadal durnota napisana przez Panią Mazurek tkwi w necie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Szambo napisał:

No stanąłem i co?

Rzeczywistość się nie zmieniła i nadal durnota napisana przez Panią Mazurek tkwi w necie.

I zostawię to bez komentarza, Twoje wypowiedzi mi wystarczą żeby wiedzieć z kim mam do czynienia.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Pitt_34 napisał:

I zostawię to bez komentarza, Twoje wypowiedzi mi wystarczą żeby wiedzieć z kim mam do czynienia.

Z kim niby masz do czynienia?

To co wypisujesz nie świadczy źle o mnie tylko o tobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Kitu napisał:

Teraz nie ma problemu, żeby osoba pozostająca w nieformalnym (bo innych nie ma) związku partnerskim zaadoptowała dziecko jako samotny rodzic. Problem jest w tym, że we wszelkich papierach zawsze będzie, że dziecko ma jednego rodzica.

No ale co ma do tego ew. poprawka? Bo to dalej będzie tak wyglądać.

Dlatego cała ta propozycja jest z pupy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pewnie że tak. Tak samo jak ten bzdet Dudy z nowelizacją że rodzice mają decydować o tym, co uczy się ich dzieci. Szybko wyszło że nie trzeba nowelizować, bo przepis jest od dawna. No chyba że Duda prawnik nie wiedział...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co napisać. Dosłownie jestem wstrząśnięty. Na moich oczach, bez krycia się jakaś babcia pocięła plakat Trzaskowskiego. Po zwróceniu uwagi z uśmiechem poszła dalej. TO JEST ? DRAMAT...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...