Skocz do zawartości
VAMET

II tura - Wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej (12.07.2020)

II TURA - WYBORY PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ (12.07.2020)   

337 użytkowników zagłosowało

Ankieta została zamknięta
  1. 1. Na kogo oddasz swój głos w II turze w wyborach prezydenckich w dniu 12.07.2020?

    • DUDA Andrzej Sebastian
      69
    • TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz
      216
    • Jeszcze nie wiem, jak będę głosować...
      17
    • Nie pójdę zagłosować!
      34

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 07/11/20 o 22:00

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, panzar01 napisał:

To hipokryta do potęgi ntej

Hipokryta który od 30 lat nie zmienia polityki w żadnym aspekcie i powtarza te same zdania? :E

Mocno nie trafiłeś. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Isharoth napisał:

Podobno Duda nie weźmie udziału w debatach w prywatnych mediach, bo ma ważne sprawy do załatwienia. ;) Trzaskowski natomiast nie weźmie udziału w debacie w TVP.

Kłamca Bielan publicznie stwierdził że Bosak niby poparł PiS, podczas gdy Bosak jasno powiedział że nie popiera żadnego z kandydatów.

No nie do końca Bosak jest tutaj jednoznaczny bo powiedział jednak, że na Trzaskowskiego nie zagłosuje. O Dudzie tego nie powiedział

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Olafo napisał:

No nie do końca Bosak jest tutaj jednoznaczny bo powiedział jednak, że na Trzaskowskiego nie zagłosuje. O Dudzie tego nie powiedział

Ale to było przed pierwszą turą. Teraz jest to już nieaktualne. Słuchałem jego wypowiedzi po pierwszej turze i mówił jasno i wyraźnie że nie popiera żadnego kandydata. Adam Bielan to po prostu perfidny kłamca i manipulant. Nic dziwnego, bo za wszelką cenę chcą przejąć elektorat Konfederacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Isharoth napisał:

Zacznijmy od tego, że w ogóle nie oglądam telewizji. Wszelkie informacje staram się w miarę możliwości weryfikować w Internecie, a w razie co czytam jeszcze jakieś bardziej wartościowe opinie innych ludzi. Dziwnym trafem twoje wspomnienie o "elitach" pokrywa się z ostatnim paskiem w TVP.

vRzcQ3D.png

A może zaprzeczysz że TVP jest partyjną szczujnią na miarę rosyjskiej propagandowej telewizji? Oni nawet nie starają się być subtelni.

 

A czy inne media takie nie są?  np TVN PiSowski na pewno nie jest. To nie dziw się  że TVP jest jakie jest ...

A to moje wspomnienie o Elitach to czysty przypadek,  przecież od dawna jedni uważają się za elitę a swoich przeciwników uważają za ciemnogród ...

Więc nie musiałem posiłkować się  paskiem TVP i nie mam aspiracji dołączenia do  samozwańczych Elit  hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Isharoth napisał:

Ale to było przed pierwszą turą. Teraz jest to już nieaktualne. Słuchałem jego wypowiedzi po pierwszej turze i mówił jasno i wyraźnie że nie popiera żadnego kandydata. Adam Bielan to po prostu perfidny kłamca i manipulant. Nic dziwnego, bo za wszelką cenę chcą przejąć elektorat Konfederacji.

Znaczy z tego co gadał wczoraj z Mazurkiem, to powiedział, że nie zagłosuje na Trzaskowskiego, ale pójdzie na wybory i odda głos ważny. Wniosek jest tylko jeden, ale to jest jego głos, a nie całego ruchu, który za nim stoi - i mimo tego, że oficjalnie nikogo nie wspiera, bardzo ubolewam nad jego osobistą decyzją w tej kwestii, ale jak wspominałem parę postów wcześniej:

Cytat

 chętnie obronię zdolność do samodzielnego myślenia i bronienia własnych poglądów niepokrywających się z interesem partii.

Jakie oświadczenie złożyła Konfederacja i co mówił Dziambor - wszyscy wiemy i myślę, że zdecydowanej większości wyborców Bosaka, ani jeden, ani drugi nie przeciągnie, bo oni doskonale wiedzą co te osoby sobą reprezentują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Klakier1984 napisał:

Jaki jest Duda każdy widzi ale właśnie z powodu tego co  piszesz zwycięstwo Trzaskowskiego było by katastrofą. Jeżeli Andrzej jest długopisem to on byłby "wetowcem" na usługach peowskich nieudaczników. Oznaczało by to realny paraliż państwa, do którego zwłaszcza w obecnej sytuacji nie można dopuścić.

Post wyżej że Duda zawetował więcej ustaw niż Komor, rozumiem że za dudy paraliż państwa powstał? :E Bo już się gubicie w argumentach.

Od kiedy PiS potrafi ściągnąć 3/5 głosów w głosowaniu nocnym, Trzask niczego nie zablokuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, TheMr. napisał:

Od kiedy PiS potrafi ściągnąć 3/5 głosów w głosowaniu nocnym, Trzask niczego nie zablokuje. 

To raczej pokazuje słabość opozycji niż silną pozycję PiS.

Łudzę się, że pojawienie się Hołowni i jego partii/ruchu jakoś obudzi tych gamoni z KO, bo przy dobrze dobranym populizmie może być w stanie zgarnąć całkiem sporo mandatów w parlamentarnych. Może przestaną się miotać i trochę się zbiorą w sobie, bo mogą stracić znaczącą część swojego elektoratu. Z drugiej strony - wracają wspomnienia o wielce antysystemowym Kukizie, więc równie dobrze mogą kompletnie olać nowego rywala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
8 minut temu, Roberto78 napisał:

A czy inne media takie nie są?  np TVN PiSowski na pewno nie jest. To nie dziw się  że TVP jest jakie jest ...

A to moje wspomnienie o Elitach to czysty przypadek,  przecież od dawna jedni uważają się za elitę a swoich przeciwników uważają za ciemnogród ...

Więc nie musiałem posiłkować się  paskiem TVP i nie mam aspiracji dołączenia do  samozwańczych Elit  hehe


Jak zwykle przy dyskusji z obrońcami PiS muszę mierzyć się z odwracaniem uwagi od faktycznego problemu. Nie próbuj więcej, na mnie to nie działa i nie będę bez powodu przechodzić do defensywy. Ja pisze o telewizji publicznej TVP a ty zamiast się do tego odnieść zaczynasz przyjmować retorykę że inni też tak robią. Nie, nie robią tego w takim stopniu jak telewizja publiczna. Poza tym TVP jest finansowana z pieniędzy wszystkich Polaków i puszczanie w niej takiego szamba, promocji partii rządzącej i niszczenia innych partii, to ewidentny brak szacunku dla całego narodu. A do tego jest to bardzo niebezpieczna i nieakceptowalna sytuacja.

Nadal nie odniosłeś się do obecnego stanu telewizji publicznej i raczej wątpię że kiedykolwiek się odniesiesz. To po prostu niewygodny temat, a tego co robią w TVP nie da się w żaden sposób obronić.

8 minut temu, jakzniszczyczswiat.part2 napisał:

Znaczy z tego co gadał wczoraj z Mazurkiem, to powiedział, że nie zagłosuje na Trzaskowskiego, ale pójdzie na wybory i odda głos ważny. Wniosek jest tylko jeden, ale to jest jego głos, a nie całego ruchu, który za nim stoi - i mimo tego, że oficjalnie nikogo nie wspiera, bardzo ubolewam nad jego osobistą decyzją w tej kwestii, ale jak wspominałem parę postów wcześniej:

W jakim momencie to mówił? Możliwe że masz rację, w takim razie Bosak miesza się w zeznaniach i w każdym wywiadzie mówi co innego - jeśli tak jest to zwracam honor. Ale najpierw muszę to usłyszeć.

EDIT: Chyba jednak miałem rację. 2:40

 

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kitu napisał:

To raczej pokazuje słabość opozycji niż silną pozycję PiS.

Łudzę się, że pojawienie się Hołowni i jego partii/ruchu jakoś obudzi tych gamoni z KO, bo przy dobrze dobranym populizmie może być w stanie zgarnąć całkiem sporo mandatów w parlamentarnych. Może przestaną się miotać i trochę się zbiorą w sobie, bo mogą stracić znaczącą część swojego elektoratu. Z drugiej strony - wracają wspomnienia o wielce antysystemowym Kukizie, więc równie dobrze mogą kompletnie olać nowego rywala.

Rozumiem że opozycja ma być w sejmie 24/h bo PiS będzie próbował przeforsować coś?

A politycy dostają smska z info kiedy się zebrać, i cyk. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 minutę temu, TheMr. napisał:

Rozumiem że opozycja ma być w sejmie 24/h bo PiS będzie próbował przeforsować coś?

A politycy dostają smska z info kiedy się zebrać, i cyk. 

Nie bez powodu niewygodne ustawy przepycha się w nocy.

"Musimy anulować bo przegramy" :E - ach ta demokracja.

Edytowane przez Isharoth
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszedłem tu przez przypadek, ale widzę, że trollowisko hula. Bagno na forum komputerowym, cudownie. Nie dziwię się, że NIEMIECKI właściciel serwisu zamknął forum na czas ciszy wyborczej bo tu jak na onecie.

Prezydent łamie konstytucję, ale podać JEDEN złamany artykuł i przykład, to cisza.

Czaskoski zna biegle kilka języków... I co z tego skoro w sumie w żadnym nie ma nic konkretnego do powiedzenia? Patrząc na Warszawę, na sposób zarządzania, ja się bardzo dziwię ludziom głosującym na Czaskoskiego. Jego wady można długo wymieniać, nad zaletami trzeba się poważnie zastanowić. Ale w sumie jest lepszym, bardziej wartościowym Polakiem od reszty motłochu więc mu wolno.

Każdy głosuje jak chce, jasna sprawa, nikt nikogo do niczego nie zmusza. Tylko w tym wypadku to nie jest głosowanie za kimś, tylko jest przeciw złemu, okrutnemu "dyktatorowi Kaczorowi" i "długopisowi" jak niektórzy nazywają Prezydenta. Bez merytorycznego uzasadnienia i konkretnych argumentów. Bez zastanowienia się, czy żyje mi się lepiej teraz, czy żyło lepiej te 5-10 lat temu.

Lata propagandy robią swoje...

 

PS. Ja bym zamknął ten temat.

  • Like 1
  • Haha 2
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@arabuss Ludzie którzy nie zgadzają się z jedyną słuszną opinią = trollowisko. Dzięki za ten bardzo merytoryczny post. :E

3 minuty temu, arabuss napisał:

PS. Ja bym zamknął ten temat.

No to bardzo w stylu partii rządzącej. Jak coś jest niewygodne to najlepiej to uciszyć. Po co dyskutować o ważnych sprawach? Najlepsze społeczeństwo to społeczeństwo nieświadome, bo takim rządzi się najłatwiej i takie najłatwiej się wykorzystuje. Jako libertarianin i wyborca Konfederacji brzydzę się takim podejściem.

Edytowane przez Isharoth
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, TheMr. napisał:

Post wyżej że Duda zawetował więcej ustaw niż Komor, rozumiem że za dudy paraliż państwa powstał? :E Bo już się gubicie w argumentach.

Od kiedy PiS potrafi ściągnąć 3/5 głosów w głosowaniu nocnym, Trzask niczego nie zablokuje. 

Miej odwagę cytować wypowiedz do której się odnosisz.

Ale w czym się gubimy, takie są fakty .

W Polsce mieliśmy/mamy do czynienia z buntem części środowiska sędziowskiego  w myśl idei ''żeby było tak jak było''

Żebym nie musiał przypomnieć nocnych głosowań PO-PSL np w w sprawie Lasów Państwowych...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 minuty temu, Isharoth napisał:

Jako libertarianin i wyborca Konfederacji brzydzę się takim podejściem.

Napisałeś to tak, jakby bycie wyborcą Konfederacji było powodem do dumy.

Już chyba PiS byłby mniej szkodliwy. Just sayin'.

Edytowane przez Kamiyan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Isharoth napisał:

@arabuss Ludzie którzy nie zgadzają się z jedyną słuszną opinią = trollowisko. Dzięki za ten bardzo merytoryczny post. :E

No to bardzo w stylu partii rządzącej. Jak coś jest niewygodne to najlepiej to uciszyć. Po co dyskutować o ważnych sprawach? Najlepsze społeczeństwo to społeczeństwo nieświadome, bo takim rządzi się najłatwiej i takie najłatwiej się wykorzystuje. Jako libertarianin i wyborca Konfederacji brzydzę się takim podejściem.

Niewygodne? Robienie burdelu na forum komputerowym jest normalne? Od tego jest onet, czy wp, czy inne tego typu.

Możesz Pan być "libertarianin", nie moja sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 minutę temu, arabuss napisał:

Niewygodne? Robienie burdelu na forum komputerowym jest normalne? Od tego jest onet, czy wp, czy inne tego typu.

Temat jest we właściwym dziale i panuje w nim porządek. Jeśli noł nejmowi z 95 postów to przeszkadza, to od tego są raporty.

Zresztą nigdy nie nazwałbym Laba forum stricte komputerowym. Dużo tu pobocznych dyskusji w innych działach.

Edytowane przez Kamiyan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Isharoth napisał:

Jak zwykle przy dyskusji z obrońcami PiS muszę mierzyć się z odwracaniem uwagi od faktycznego problemu. Nie próbuj więcej, na mnie to nie działa i nie będę bez powodu przechodzić do defensywy. Ja pisze o telewizji publicznej TVP a ty zamiast się do tego odnieść zaczynasz przyjmować retorykę że inni też tak robią. Nie, nie robią tego w takim stopniu jak telewizja publiczna. Poza tym TVP jest finansowana z pieniędzy wszystkich Polaków i puszczanie w niej takiego szamba, promocji partii rządzącej i niszczenia innych partii, to ewidentny brak szacunku dla całego narodu. A do tego jest to bardzo niebezpieczna i nieakceptowalna sytuacja.

Nadal nie odniosłeś się do obecnego stanu telewizji publicznej i raczej wątpię że kiedykolwiek się odniesiesz. To po prostu niewygodny temat, a tego co robią w TVP nie da się w żaden sposób obronić.

W jakim momencie to mówił? Możliwe że masz rację, w takim razie Bosak miesza się w zeznaniach i w każdym wywiadzie mówi co innego - jeśli tak jest to zwracam honor. Ale najpierw muszę to usłyszeć.

EDIT: Chyba jednak miałem rację. 2:40

 

Nie no generalnie masz rację, że nigdzie nie stwierdził, że zagłosuje na Dudę, albo kogoś poprze, ale w całym wywiadzie mówi, że nie zagłosuje na Trzaskowskiego, jednocześnie z wypowiedzi od 14:45 można wnioskować, że chce oddać ważny głos - zatem nie pozostaje nic innego. Musiałem tego przesłuchać drugi raz przez Ciebie :P

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
9 minut temu, Kamiyan napisał:

Napisałeś to tak, jakby bycie wyborcą Konfederacji było powodem do dumy.

Już chyba PiS byłby mniej szkodliwy. Just sayin'.

Obecnie każda popularna partia oprócz Konfederacji to partia socjalistyczna. Mam dość ekonomicznego niszczenia naszego kraju, bo zamierzam tu zostać i nie chcę być zmuszony do emigracji. Najważniejsze sprawy jakie powinny być dziś poruszane w naszym kraju to sprawy ekonomiczne, a są one ciągle uciszane, zamiast tego pojawiają się tematy zastępcze typu LGBT czy przygotowywanie dzieci do Komunii.

Jestem dumny z tego że zwracam uwagę na faktycznie ważne problemy jakie nas dziś dotykają. Konfederacja nie jest idealna i jest pofragmentowana (nie przepadam za narodowcami), ale jest dla mnie jedynym wyjściem.

Sam fakt że piszesz iż PiS byłby lepszy świadczy o niskiej świadomości tego co się obecnie dzieje i do czego ta partia dąży. Rządy socjalistów nigdy nie skończyły się dobrze. Brzydzę się rozdawnictwem i karaniem ludzi za pracę. Nie jestem całkowitym przeciwnikiem socjału - wszak są osoby które sobie same nie poradzą. Jestem przeciwnikiem rozdawania pieniędzy za głosy wyborców na tak dużą skalę jak to się robi obecnie.

Poza tym nienawidzę PiS za to co zrobił z telewizją publiczną, bo na co dzień widzę efekty jej oglądania w swojej rodzinie. Nigdy im tego nie zapomnę i będę to wypominać na każdym kroku. Wcześniej nie byłem nastawiony do PiS aż tak źle, jak po latach prowadzenia przez nich kampanii mającej na celu zniszczenie opozycji, przejęcie władzy w całym kraju dla siebie i zmanipulowania całego społeczeństwa. To bardzo niebezpieczna sytuacja i nie chcę powrotu komuny, albo innych dziwnych tworów.

8 minut temu, arabuss napisał:

Niewygodne? Robienie burdelu na forum komputerowym jest normalne? Od tego jest onet, czy wp, czy inne tego typu.

Możesz Pan być "libertarianin", nie moja sprawa.

Wskaż mi przykład robienia tego burdelu, bo póki co ja widzę tu porządek. Dopiero osoby takie jak ty wprowadzają nieład. Nie dość że przyczepiłeś się normalnej dyskusji, to jeszcze nie napisałeś nic sensownego i jedziesz z offtopem. Z takim arsenałem na twoim miejscu nie wypowiadałbym się o zamykaniu tematów.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, arabuss napisał:

Robienie burdelu na forum komputerowym jest normalne? Od tego jest onet, czy wp, czy inne tego typu.

1. Forum należy do Onetu.
2. Jesteś tutaj od 3 lat i nie wiesz, że tematy polityczne tu się znajdują? Zobacz kiedy Off polityczny został założony.
3. Nie podoba się to nie czytaj.

9 godzin temu, ShadowMan napisał:

Nie cierpię Trzaskowskiego, ale i tak chyba trzeba będzie na niego głosować. Wybierając tego szambiarza z Warszawy przynajmniej pozbawimy PiS władzy absolutnej, pozbawimy PiS długopisu, który obecnie podpisuje wszystko co mu pisowski rząd i prezes podsuną. Jak zwykle, znów trzeba będzie wybrać mniejsze zło.

Pomyśl, że go wywalisz z Warszawy ;)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Bono[UG] napisał:

Pomyśl, że go wywalisz z Warszawy ;)

Kurka, nie pomyślałem o tym, że trzeba będzie zorganizować wybory w Wawie jeśli wygra... czy mylę się i jakiś zastępca przejmuje stery?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
6 minut temu, Isharoth napisał:

Obecnie każda popularna partia oprócz Konfederacji to partia socjalistyczna.

Cofnięcie socjalu nie jest realne przed krachem ekonomicznym (bo się dżesiki i dżastinki zbuntują), więc to i tak bez znaczenia.

Poza tym sama Konfederacja nie ma żadnych sensownych pomysłów na gospodarkę. Od lat powtarzają jedno i to samo science-fiction. Nie wiem, kto się na to łapie.

I tak na marginesie to prawa strony mocy nie jest żadnym lekiem na gospodarkę. Na tę chwilę najlepsze wydaje się podejście mieszane.

Edytowane przez Kamiyan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Bono[UG] napisał:

 

Pomyśl, że go wywalisz z Warszawy ;)

 

Jak sobie Warszawka wybrała to niech się Warszawa męczy. Nie sprowadzajcie kataklizmu na całą Polskę :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
4 minuty temu, Kamiyan napisał:

Cofnięcie socjalu nie jest realne przed krachem ekonomicznym (bo się dżesiki i dżastinki zbuntują), więc to i tak bez znaczenia

Oczywiście, naród jest tak mało świadomy że dopiero jak wydarzy się coś złego, ludzie dojdą do wniosku że to rozdawnictwo jednak nie było dobrym pomysłem. "Polak mądry po szkodzie". Głośne mówienie o zabraniu socjału w obecnej sytuacji jest politycznym samobójstwem.

A czy Konfederacja nie ma sensownych pomysłów na gospodarkę? Już samo ograniczenie niepotrzebnego socjału, ograniczenie niepotrzebnej papierologii (i liczby urzędników) mocno obniży obciążenie budżetu państwa i pozwoli na obniżenie niektórych podatków, co samo w sobie byłoby dobrym startem na stymulację polskiej gospodarki.

I żeby nie było niedomówień: pod względem gospodarki i ogólnie ekonomii jestem prawicowcem, a pod względem obyczajowym lewicowcem.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Isharoth napisał:

ograniczenie niepotrzebnej papierologii (i liczby urzędników)

To się tak tyko mówi. Realnie zmienienie tego to kupa zachodu, a informatyzacja wcale nie pomaga.

Świętej pamięci Gordon kiedyś tłumaczył to kilka razy, z danymi.

Poza tym społeczeństwo mamy takie, że robi wały na każdym kroku. Toteż brak zaufania do obywatela wcale nie dziwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...