Skocz do zawartości
VAMET

II tura - Wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej (12.07.2020)

II TURA - WYBORY PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ (12.07.2020)   

337 użytkowników zagłosowało

Ankieta została zamknięta
  1. 1. Na kogo oddasz swój głos w II turze w wyborach prezydenckich w dniu 12.07.2020?

• DUDA Andrzej Sebastian
      69
    • TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz
      216
    • Jeszcze nie wiem, jak będę głosować...
      17
    • Nie pójdę zagłosować!
      34

• Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 11.07.2020 o 22:00

Rekomendowane odpowiedzi

Ale temat jest o wyborach prezydenckich! :E

Przy rządowych to dopiero by się działo!  :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, henryk nowak napisał:

Z całym szacunkiem, ale PO też dołożyło do tego swoją cegiełkę. Chociażby słynna akcja "zabierz babci dowód", to było dawno temu, a jednak ubliżało starszym ludziom. Później było z górki. Nijak ma się to do straszenia LGBT czy szczucia na chociażby kierowców autobusów, ale PO nie jest bez winy w tej kwestii.

Z tą akcją "zabierz babci dowód" platforma nie miała nic wspólnego. A przynajmniej nie przypominam sobie ich udziału w tym. To chyba był jakiś frustrat informatyk. Chociaż akcja debilna. Natomiast to co robi PiS to już wszelkie pojęcie przechodzi. Już @Camis (chyba) wrzucał piękne cytaty pisowców

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polityka jest brudną grą bo za duże pieniądze można wygrać żeby się ktoś regułami przejmował, a takiego Nitrasa czy Brudzińskiego spokojnie można w jednym rzędzie stawiać, tak więc żadna partia nie jest idealna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, Pitt_34 napisał:

Czyli bez zmian. Bo niby ja atakuje a inni nie atakują i nie obrażają, moje wypociny ? to właśnie reakcja na bezpodstawne ataki.  Ale rozumiem stronniczość tego tematu. Pozdrawiam 

"Niby":

20 minut temu, Pitt_34 napisał:

Ty raczej umysłu to nie masz, a co do mojej pozycji materialnej to gówno wiesz i gówno możesz oceniać.  Ośmieszaj się dalej.

Jeśli nie potrafisz opanować emocji, przyjmujesz wszystko ad personam i sypiesz innym ludziom teksty w stylu j.w. oraz inne tego typu kwiatki, nawet jeśli dostajesz normalne rzeczowe argumenty, to nie dziw się że służby porządkowe interesują się Tobą bardziej niż innymi, ponieważ to Ty jesteś osobą która nie potrafi dyskutować. I oczywiście standardowo moderacja stronnicza, bo podjęła decyzję inną niż oczekiwałeś. Jeśli nie umiesz prowadzić dyskusji, nie rób tego, proste. A przede wszystkim weź coś na uspokojenie. Nie jest to przytyk.

4 minuty temu, Mar_S napisał:

Weź po prostu zamknij temat bo widać że ludzi ponoszą emocje, jak to w Polsce przy polityce, wybory się skończyły a następne za 5 lat.

Owszem, widać że niektórym jeszcze nie przestało się dymić pod pokrywką, tak się nakręcili. Mówiłem o sterowaniu emocjami? Mówiłem. Choć nawet umiłowany przywódca apelował dziś o spokój i zgodę. Dlatego apeluję i ja, zaś jeśli sytuacja będzie się powtarzała, wątek faktycznie zostanie zamknięty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to już wcześniej o tym pisałem :D

3 dni mają na skargi wyborcze. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Reddzik napisał:

lyF7pWW.png

To właśnie jeden z powodów, dla których jeszcze zamknięty nie jest. 

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jedyny plus, że młodzi oraz osoby w średnim wieku mają wywalone na socjalistyczne "prezenty" od rządzących. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, EvilKillaruna napisał:

To właśnie jeden z powodów, dla których jeszcze zamknięty nie jest. 

200k głosów tu, 100k głosów Konfy, 200k głosów Hołowni i cyk byłby Trzask prezydentem. 

Ale tak jak już mówiłem, będę bardzo surowy dla wyborców jak i samą Konfę od dnia dzisiejszego, będą błagać o pomoc opozycję żeby uchwalili ich ustawy, albo poprawki, takiego wała za brak przekazania głosów. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale też pokazuje typowe oblicze "polaczka". 

Ja przegrałem to już nikt nie wygra...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, TheMr. napisał:

200k głosów tu, 100k głosów Konfy, 200k głosów Hołowni i cyk byłby Trzask prezydentem. 

...zakładając, że wszystko to wpadłoby na konto RT. A tak raczej by nie było. Raczej. 

O to właśnie mam pretensje do 32% którym nie chciało się ruszyć tyłka i zagłosować: wątpliwości. Będziemy żyli tymi wątpliwościami jeszcze długi czas. 

Tak jak obiecałem nie będę komentował wyniku. Głosowałem, co śmieszne niemal idealnie przewidziałem rezultat mimo wszystko. Zwycięstwo/przegrana o włos to jednak w moim odczuciu powód do wstydu dla tych 32% które zostały w domu. Dzięki tymże osobom bowiem pseudo-wojna domowa będzie nadal trwała. Reelekcja bez mocnego mandatu, wątpliwości w kontekście nieprawidłowości, "a co jeśli" itd.

Gdyby te osoby poszły na wybory, to:

• albo wybrany kandydat miałby być może mocniejszy mandat do sprawowania tej funkcji,
  • albo kontrkandydat miałby być może zwycięstwo,
  • albo jeśli wynik by się utrzymał, to nie byłoby aż takich spekulacji co do wyniku "co by było gdyby reszta zagłosowała".

Niech te osoby gryzą się teraz zarówno z własnym sumieniem, jak i z rzeczywistością, na którą zrzekły się wpływu, czy nawet próby.

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, EvilKillaruna napisał:

O to właśnie mam pretensje do 32% którym nie chciało się ruszyć tyłka i zagłosować: wątpliwości. Będziemy żyli tymi wątpliwościami jeszcze długi czas. 

To nie kwestia że mi się nie chciało. Po prostu to był wybór między dżumą a cholerą. Wybrałem pójść na grilla - warto było. 

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, EvilKillaruna napisał:

...zakładając, że wszystko to wpadłoby na konto RT. A tak raczej by nie było. Raczej. 

Strzelam że te 60-70% głosów by wpadło. No ale podzielenie się głosami w przypadku konfy praktycznie 50:50 zadecydowało o wszystkim. Fakt, z Hołowni powinno się zgarnąć więcej głosów, ale to konfa i jej wyborcy mieli ostatnie zdanie. 1.3 mln głosów Bosaka, odjąć głosy nieważne i osoby które nie mogły głosować, osoby które się nie zdecydowały, to z 300k poszło na Dudę i 300k na Trzaska, zamiast 50k na Dudę, 550k na Trzaska. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

14 minut temu, TheMr. napisał:

Ale tak jak już mówiłem, będę bardzo surowy dla wyborców jak i samą Konfę od dnia dzisiejszego

Przeciez nikogo nie poparli a ich wynik rozlozyl sie neutralnie 51/49 Duda/RT, ja jestem zaskoczony bo to nie sa ludzie ktorzy popieraja poglady RT, spodziewalem sie sporej przewagi dla dudy po tej propagandzie co sie naczytalem

11 minut temu, EvilKillaruna napisał:

Gdyby te osoby poszły na wybory, to

Bzdurne gadanie, poboznie sobie mozemy zakladac ze ich glosy to byly ukryte glosy naszego wybranca w wyborach. Frekwencja nie byla niska i trzeba sie cieszyc.

Tak samo glupie jest te wyliczanie kto zdecydowal...

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Łohoho ale gównoburza! Dzwonię po szambiarkę!

Nie rozumiem tych emocji i dzielenia co by było gdyby. Oddałem głos na Trzaskowskiego, Trzaskowski nie wygrał, jest jak jest. Emocje są złym doradcą i one nic nie wnoszą.

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Crew 900 napisał:

Człowieku gdzie ja tak napisałem ? Ty już do jednego wora widzę wrzucasz co ja oddzieliłem na grupy.  No i jakie 890 zł skoro tyle waloryzacji było dzięki twojemu rządowi...

Kierowa, musiała wiedzieć na co się pisze, bo od dawien dawna było wiadomo, że pracodawcy najniższe możliwe składki odprowadzają nie wliczając diet. Kierowca nadaje się na dorabianie.

Wiem że mamy 30 lat po upadku komuny, ale tak niskie emerytury to w wielu przypadkach wina rewaloryzacji. Pewne rzeczy to zjebało dokumentnie. Jak chociażby emerytury. Bo niby  jak mieli się odnaleźć w nowej rzeczywistości Ci co stracili kupę hajsu. Wiem, oszczędności też poszły w pizdu, ktoś zbierał pół życia i zostało mu ledwo na lody. Bogatych kryzys nigdy nie chwyta. Problemy tego typu zawsze trafiają w najbiedniejszych, bo bogaty straci coś, ale coś tam dalej ma. Jak zwykły człowiek ma mieć dalej coś, skoro przed takim ruchem i tak miał tylko umeblowane mieszkanie z tv + pralka i lodówka. No czasem samochód. Da zwykłego człowieka więcej nie było potrzeba. A nagle tutaj przyszedł mądry inaczej i stwierdził - dziś wyparowuje pierdyliard plnow z rynku. Mimo inflacji po upadku komuny, można to było zrobić inaczej. Podejrzewam że jego mama jeździła jeszcze za czasów komuny. Może nawet więcej niż połowa 32 letniego stażu. I jej składki wyparowały. Obcina się emerytury dla ubeków i milicjantów, często dla tych co nie byli osobami decyzyjnymi, co po prostu pracowali, np w biurze i przerzucanie papierów to była ich robota, a nie lanie po ryju. I w imię walki z układem Ci ludzie dostali po ryju, od wielce prawego jaśnie pana kaczora... W imię walki z układem Kaczyński mógł podnieść emerytury tym co stracili na przemianie ustrojowej, a uciąć tym którzy autentycznie byli zakałą narodu. Ale po co. Niby pomógł, bo rewaloryzacja odbywa się teraz kwotowo i procentowo, ale sam wiesz że z małej chmury mały deszcz. Jak ktoś jest w dupie, dalej będzie w dupie. Moja mama też nie jest wyjątkiem. Z xx lat pracy za komuny wyszło jej 1200 zł na chwilę obecną po wszystkich dotychczasowych rewaloryzacjach. Już wiele razy mówiłem, czego się PiS nie dotknie, to to i tak spi.....  Emeryci to nie do końca obciążenie. Oni, dostając hajs z zusu, też jedzą, za przeproszeniem, srają itd. a papier toaletowy też jest opodatkowany. Ten hajs wraca do skarbca.  No i tutaj ten oto pan, którego zobaczycie niżej, idealnie to podsumowuje. 

Natomiast jak ktoś w swoim doczesnym życiu pracował ledwo rok i dostaje 4 zł emerytury to jego wina. I tak, mamy taki przypadek w kraju :E 

Ale żem esej szczelił

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, Zdzisiu napisał:

To nie kwestia że mi się nie chciało. Po prostu to był wybór między dżumą a cholerą. Wybrałem pójść na grilla - warto było. 

Skoro tak uważasz. Niemniej zrzekłeś się prawa do własnego zdania przy urnie i tym samym narzekania w świetle nie tylko podjętej przez innych w Twoim imieniu decyzji, ale także jej następstw. Miej proszę tego świadomość. 

Z samym podejściem fundamentalnie się nie zgadzam, ale nie ma to w tej chwili większego znaczenia. 

4 minuty temu, Wu70 napisał:

Bzdurne gadanie, poboznie sobie mozemy zakladac ze ich glosy to byly ukryte glosy naszego wybranca w wyborach. Frekwencja nie byla niska i trzeba sie cieszyc.

Napisałem wyraźnie 3 możliwe scenariusze. Nie interesuje mnie na kogo by zagłosowali. Interesuje mnie że 32% ludzi, tj. 10 milionów, nie opowiedziało się za nikim i nawet jeśli mieli swoje sympatie i postanowienia, albo ich brak, zdecydowano za nich i to o mały włos. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, EvilKillaruna napisał:

Skoro tak uważasz. Niemniej zrzekłeś się prawa do własnego zdania przy urnie i tym samym narzekania w świetle nie tylko podjętej przez innych w Twoim imieniu decyzji, ale także jej następstw. Miej proszę tego świadomość. 

Z samym podejściem fundamentalnie się nie zgadzam, ale nie ma to w tej chwili większego znaczenia. 

Nie zrzekłem się bo w I turze głosowałem. 

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, panzar01 napisał:

Ale żem esej szczelił

Jan Kreczman (Cygan) już nie żyje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może przeniesiecie się do Offtopu politycznego, a to się zamknie. Bo i tak mamy teraz to samo co tam. 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, EvilKillaruna napisał:

Niemniej zrzekłeś się prawa do własnego zdania przy urnie i tym samym narzekania w świetle nie tylko podjętej przez innych w Twoim imieniu decyzji

To jest chyba najgłupszy powszechny wywód pseudologiczny jaki istnieje. Co jeśli osoba w 100% nie zgadza się z programem żadnego z kandydatów? Sam jestem za poglądem że obaj kandydaci byli jak papier toaletowy. 

• Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Zdzisiu napisał:

Nie zrzekłem się bo w I turze głosowałem. 

Ale tury Zdzichu były dwie :D 

I właśnie o to chodzi. W pierwszej turze rezultat byłby przy tak dużej różnicy głosów znacznie bardziej naturalny. A teraz każde fałszerstwo to czyjaś wygrana/przegrana przy tak małej różnicy głosów. I tym samym ogromne kontrowersje.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Pitt_34 napisał:

Jak należała do partii to się nie dziwię.

i ZBoWiDu 😛

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...