Skocz do zawartości
woody18

Warto iść w nowa kartę dźwiękową?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam obecnie mam karta dźwiękową aim sc 8000 ale nie ma wejścia na mikro a zintegrowana mi chyba padła, próbowałem instalować rożne wersje realteka i nic z tego. W ustawieniach dźwięku nic się nie pojawia od realteka tylko głownie z aim sc 8000.
Warto dołożyć do lepszej karty dźwiękowej? czy może jednak coś innego wykombinować?
Słuchawki posiadam hyperx cloud

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz kupić mikrofon na USB, jeśli nie chcesz zmieniać karty dźwiękowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, hopes napisał:

Zawsze możesz kupić mikrofon na USB, jeśli nie chcesz zmieniać karty dźwiękowej.

Pytanie czy warto isc w lepsza karte dzwiekowa czy jakos znaczaco odczuje zmiane 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz integrę realteka na płycie to nawet na karcie za stówkę poczujesz ogromną różnicę, sam przerabiałem Audigy 2, Xonar DS, Xonar DX, Audigy FX a teraz mam rewelacyjną Xonar AE i nawet na audigy fx na której siedzi zwykły chip realteka gra o niebo lepiej niż goła integra. Jak chcesz kupić za "grosze" fajną kartę to https://www.olx.pl/oferty/q-xonar-dgx/ są dwie oferty xonara dgx po 50zl

Edytowane przez Send1N
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś DG i dla mnie porażka. Później miałem creative sb880 titanium i tutaj był dźwięk dobry, ale na windows 10 pojawił się problem z sterownikami. Przy zmianie platformy stwierdziłem że integra alc 1220 grała nawet ciut lepiej. Nie tylko ja tak sądzę. Na forum posiadacz DX też przyznał że dobra integra jest lepsza. U Ciebie Send1N jest alc 892 więc bardzo możliwe że karta za 100 zł wypadnie lepiej. Teraz jakbym miał kupić coś lepszego niż integra to mierzyłbym w jakiś dobry DAC, który jest plug and play.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można używać wejścia z realteka i wyjścia z aima. Integra pewnie w UEFI wyłączona, sprawdź.

Natomiast pod kątem jakości dźwięku nie wiem czy na tych słuchawkach poczujesz jakiś regres jakościowy jakbyś się przesiadł na zewnętrzne urządzenie, masz np prodigy cube black edition, albo drożej zapewne wcale nie gorzej grający od AIM'a Focusrite Scarlett  Solo 3 Gen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, hajapackage napisał:

Można używać wejścia z realteka i wyjścia z aima. Integra pewnie w UEFI wyłączona, sprawdź.

Natomiast pod kątem jakości dźwięku nie wiem czy na tych słuchawkach poczujesz jakiś regres jakościowy jakbyś się przesiadł na zewnętrzne urządzenie, masz np prodigy cube black edition, albo drożej zapewne wcale nie gorzej grający od AIM'a Focusrite Scarlett  Solo 3 Gen.

Sprawdzałem i w biosie mam włączone, więc nie wiem co się stało.
Gram często w gry, lepszym wyborem nie będzie czasem Sound Blaster Omni Surround 5.1 czy lepiej iść w tego prodigy cube black edition?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, hopes napisał:

Miałem kiedyś DG i dla mnie porażka. Później miałem creative sb880 titanium i tutaj był dźwięk dobry, ale na windows 10 pojawił się problem z sterownikami. Przy zmianie platformy stwierdziłem że integra alc 1220 grała nawet ciut lepiej. Nie tylko ja tak sądzę. Na forum posiadacz DX też przyznał że dobra integra jest lepsza. U Ciebie Send1N jest alc 892 więc bardzo możliwe że karta za 100 zł wypadnie lepiej. Teraz jakbym miał kupić coś lepszego niż integra to mierzyłbym w jakiś dobry DAC, który jest plug and play.

Kumpel miał dg na poprzedniej płycie z intelem i5 4570 rok temu składałem mu zestaw z ryzenem 2600 na b450 to mowił że dzwięk w porównaniu do tamtej platformy z xonarem jest fatalny kroki w sieciowych fps to ledwo co słychać na tym pazdzierzu więc jak ktoś ma kiepską integrę to dgx (odpowiednik dg) się dobrze sprawdzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie DG miał sztuczną górę w moim odczuciu, do tego podbita średnica, jedynie basy fajnie brzmiały. I jaką integre miał tam przy b450? Pewnie słabą. Do tego integra nie jest równa integrze. Jak nie słyszysz dobrze kroków to integra czy karta dźwiękowa jest do kitu. Na alc 1150 okazało się że miałem przebicia i dlatego mi pierdziała góra więc byłem skazany na kartę dźwiękową. Dlatego jak kupowałem kolejną kartę za 100-150 zł to mierzyłem w wersję DX, sb880, ewentualnie aim sc8000(wtedy miałem jeszcze PCI) Przy alc 1220 o dziwo mam czysty dźwięk i przyjemny dla moich uszu dlatego odsprzedałem sb880.

Edytowane przez hopes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowo alc 892 do tego ta integra gra mega cicho więc byle jaka karta ze wzmacniaczem słuchawkowym znacznie poprawia dzwięk tu nie chodzi tylko o jakość dzwięku ale też o wzmacniacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i już odpowiedziałeś dlaczego karta za 50-100 zł daje lepszy efekt. Te standardowe alc 892 jest do kitu.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.06.2020 o 20:16, woody18 napisał:

Sprawdzałem i w biosie mam włączone, więc nie wiem co się stało.
Gram często w gry, lepszym wyborem nie będzie czasem Sound Blaster Omni Surround 5.1 czy lepiej iść w tego prodigy cube black edition?

Jeśli nie używasz zestawu 5.1+ to Creative  nie będzie lepszy. Co do wyboru między tymi co polecałem to zdecyduj po prostu ile chcesz hajsu na to przeznaczyć.

Cały ten zamęt o kartach dla graczy sprzed paru lat jest totalnie nieaktualny. Obecnie możesz kupić nawet chińczyka na jakimś Xmosie i nadal to jakość podyktuje Twoje zadowolenie, a nie ilość bajerów. Te dodatkowe ficzersy to więcej szkodzą niż pomagają - fajne do zabawy na 15minut, a później wyłączasz i zapominasz o istnieniu takich :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...