Skocz do zawartości
edx244

Krwawienie dell U2720q

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Po wielu tygodniach poszukiwania postanowiłem zamienić mój Apple Thunderbolt 27 na nowy monitor.

Wybór padł na Dell u2720q który wydaje się być dobrym monitorem, ale na moim 5 letnim monitorze nie doświadczam takich anomalni jak na nowym Dellu.

O ile praca w dzień jest w miarę komfortowa to od czasu pracy w nocy i zauważeniu krwawienia (screen) już nie jest tak ciekawie.
Tak ma być? Jest to obecnie norma i mam się przyzwyczaić czy monitor do wymiany? 
Może jednak coś innego 4k?

https://imgur.com/a/9m7AQj3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeszcze się nie spotkałem żeby ktoś to nazywał po polsku jako "krwawienie" :) Po prostu wycieki podświetlenia.

Zasadnicze pytanie: czy siedząc w normalnej pozycji przed monitorem widzisz dokładnie to co na zdjęciu? Zdjęciem można łatwo przekłamać efekt. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@stark2991 Tak siedząc w normalnej pozycji widać przebarwienie, szczególnie w nocy zaczyna ono mocno wychodzić. Monitor jest z kwietnia REV A01. Jestem po rozmowie z firmą Dell (rewelacyjny support), jestem w trakcie wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem na co liczysz po wymianie, ale się rozczarujesz, bo na zdjęciu widać zwykły IPS glow i odbicia na matowej matrycy. Na jabłkowym monitorze miałeś glare więc widziałeś lustro zamiast rozproszonego odbicia światła. Jeśli Ci to przeszkadza to zostaje wyłącznie wymiana na coś z panelem VA, lub telewizor, bo chyba już się nie praktykuje monitorów z inną powłoką niż matowa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi