Skocz do zawartości
Dembro

Upgrade laptopa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! 

Posiadam dość leciwego laptopa Acer Aspire 5320 z Celeronem m540 i 2gb ram ddr2. Zakupiłem do niego 2 kostki po 2gb czyli łącznie 4gb oraz C2D T6600. Problem w tym, że laptop widzi 4gb ramu w biosie lecz przy starcie systemu wywala BS i koniec. Kiedy przełożę procesor to laptop nie włącza się. Bios wersja 1.35, czy po aktualizacji do 1.45 coś zmieni? Słyszałem, że ludzie wsadzali do tego dość leciwego lapka C2D t7500 oraz 3gb ramu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto ja przeprowadzić. warto również włożyć budżetowy SSD, trochę powinno również wpływać korzystnie na komfort pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Dembro napisał:

Witam wszystkich! 

Posiadam dość leciwego laptopa Acer Aspire 5320 z Celeronem m540 i 2gb ram ddr2. Zakupiłem do niego 2 kostki po 2gb czyli łącznie 4gb oraz C2D T6600. Problem w tym, że laptop widzi 4gb ramu w biosie lecz przy starcie systemu wywala BS i koniec. Kiedy przełożę procesor to laptop nie włącza się. Bios wersja 1.35, czy po aktualizacji do 1.45 coś zmieni? Słyszałem, że ludzie wsadzali do tego dość leciwego lapka C2D t7500 oraz 3gb ramu

Hej!

Zaktualizuj BIOS, nie masz nic do stracenia. To by miało sens przy CPU, może brakuje mikrokodów? 

Jaki masz tam system? 

Może trafiłeś na uszkodzoną kość, jak masz jak odpal z pendrive'a memtesta x86.

 

Nie wydawaj też na to zbyt dużo, nie wiem do czego tego używasz ale to antyk. C2D w lapkach trochę już zachacza o retroPC. Za 500-1000zł da się kupić używanego dużo lepszego laptopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.06.2020 o 19:40, domino97 napisał:

Hej!

Zaktualizuj BIOS, nie masz nic do stracenia. To by miało sens przy CPU, może brakuje mikrokodów? 

Jaki masz tam system? 

Może trafiłeś na uszkodzoną kość, jak masz jak odpal z pendrive'a memtesta x86.

 

Nie wydawaj też na to zbyt dużo, nie wiem do czego tego używasz ale to antyk. C2D w lapkach trochę już zachacza o retroPC. Za 500-1000zł da się kupić używanego dużo lepszego laptopa.

Być może, będę kombinował z przekładaniem kości, bios mam w planach zaktualizować ale brak czasu.. Wiem, że to antyk ale sentyment ogromny ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...