Skocz do zawartości
ChrisBgnr

Edifier R1600 TIII - wycisnąć maksymalnie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Miałem do niedawna Microlaby B77. Zadowolony byłem z nich bardzo, ale miały drobną przypadłość, mianowicie (szczególnie wieczorem) w ciszy, z bliska, słychać było ciche wydobywające się z nich buczenie. W zależności od kabla i podpięcia (w sumie miałem je przetestowane na dwóch integrach i dwóch dźwiękówkach) problem był albo irytująco odczuwalny lub marginalny. Zmęczony i zdegustowany postanowiłem je wymienić. Żeby nie żałować straty jakości postawiłem na wyższą cenowo półkę i kupiłem Edifiery R1600 TIII. Głośniki faktycznie lepsze, dźwięk lepszy, może bez rewolucji w porównaniu  do B77, ale moje amatorskie ucho jednak odczuwa pewną poprawę.

I tu pojawia się pytanie - płyta główna to MSI X570 Gaming plus z układem dźwiękowym bazującym na 1220. Dźwięk jest ok i nie mam powodu do narzekań, jednak zastanawiam się czy jakaś zewnętrzna karta dźwiękowa wyciśnie z nich więcej? Zewnętrzna koniecznie, bo grafika to straszna kobyła. Próbowałem zrobić rekonesans, ale wybór raczej mizerny - głównie stare modele, a znajdowane recenzje albo niedbałe, albo robione pod słuchawki. U mnie wykorzystanie słuchawek to margines. Interesuje mnie maksimum z tych głośników w kwocie do 700zł max? Czy raczej przy tej integrze coś na "łaaał" w tych pieniądzach nie istnieje?

Zastosowanie sprzętu to gry i muzyka, system windows 10 (bo zauważyłem, że część starszych dostępnych układów ze względu na brak wsparcia nie do końca lubi się z tym systemem)

Wynalazłem sobie coś takiego - Creative Sound Blaster G5, czy Asus Xonar U5? Będzie lepiej? Czy może jeszcze coś innego? A może nie szukać dziury w całym i cieszyć się tym co jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie jeśli to ma być tylko pod edifier r1600 to alc 1220 powinno wystarczyć. Sam siedzę teraz na edifier c3 + alc 1220 i jest oki. Kiedyś myślałem nad Creative Sound Blaster G5, ale z tego co pamiętam to wyczytałem że z czasem siada i to sprzęt raczej dla graczy. Ostatecznie stwierdziłem że nie jest wart 500 zł. Niemniej możesz próbować.

Edytowane przez hopes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem na tego typu głośnikach nie odczujesz różnicy która byłaby dla Ciebie warta wydania tych pieniędzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...