Skocz do zawartości
cuzik

komputer dla automatyka 3 - 3.5 tys.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

poszukuje komptuera przenośnego (rozmiar bez znaczenia, stacjonarnie mam drugi monitor 24 cale).

Uruchamiany na nim będzie Tia Portal V16, PLCSIM, oraz FactoryIO

 

Podczas uruchamiania tych programów na moim komputerze generuje się pokaz slajdów, a chciałbym, żeby praca na komptuerze nie była mordownią ;)

 

Laptop jaki obecnie posiadam to HP 8470p z Core i7 3520qm oraz 8gb pamięci ram.

Szukam laptopa w dobrej korelacji cena/jakość, budżetu nie mam określonego, ale wolałbym jak najtańszym kosztem to zrobić. Sprzęt może być używany. Może ten mój komputer warto jakoś upgradeować?

 

Polecicie coś? ;)

Edytowane przez cuzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W laptopie to za bardzo się nie opłaca wymieniać procesora, a też nie we wszystkich się da. Instalacja dysku ssd pomogłaby w wczytywaniu się systemu oraz programów. A też nie wiem co te programy najbardziej obciążają. To może taki acer na nowym ryzenie - 6 rdzeni, 16 gb ramu i dysk 512 ssd, no nie ma prawa się zacinać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, cuzik napisał:

Laptop jaki obecnie posiadam to HP 8470p z Core i7 3520qm oraz 8gb pamięci ram.

Hej!

Nie ma takiego procesora a przynajmniej ja nie mogłem znaleźć.

Jest i7 3520m i i7 3720qm. To wbrew pozorom ogromna różnica, pierwszy ma 2 rdzenie i 4 wątki a drugi 4 rdzenie i 8 wątków. One nie są lutowane, ale jak masz ten drugi to jest to w zasadzie najmocniejszy jaki się da.

Jak masz ten drugi i to oprogramowanie tak słabo działa to potrzebujesz naprawdę bardzo wydajnego procesora pod to. Nie bardzo mam jak doradzić, bo nie wiem jakiej wydajności potrzebujesz pod te programy... ale jak procek 4/8 nie daje rady (owszem trochę już stary ale i tak) to bym celował w jakiegoś porządnego ryzena z końcówką H (np. 4600H) albo najnowsze i7.

Edytowane przez domino97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już śpieszę z odpowiedzią. Mam i7 3520m. 2 rdzenie 4 wątki. Najmocniejsze mam zużycie procesora i ramu. 

 

Mam dwie kości po 4gb.... A chcąc włożyć 16gb będę musiał sprzedać te dwie i kupić następne po 8gb. Nie wiem czy jest sens... 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładając, że potrzeba będzie ciagła wydajność to zerknął bym na coś z wysokonapięciowym procesorem na przykład:

https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/asus-laptop-fx505-r5-8gb-256ssd-1650-no-os.bhtml

Tu trochę tańszy z Ryzenem

https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/asus-laptop-g531-i5-8gb-512ssd-1650-no-os.bhtml

A tu już mocniejszej na i5

W obu mamy SSD i można spokojnie dorzucić 2 kość ram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj jakie mają wymagania te programy / popytaj producenta i wtedy dobierz sprzęt. Mogą być jednowątkowe, mogą być wielowątkowe, mogą żreć mało ramu, a mogą żreć cały ram jaki tylko będziesz miał i błagać o jeszcze więcej. Może wymagają kart typu Quadro/FireGL, skąd mamy wiedzieć...

Edytowane przez _bartx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o laptopa z jak najbardziej wydajnym procesorem oraz 16 gb ram. Do około 3-3.5 tys zł. Może być nowy, może być używka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi pod względem najwydajniejszego procesora to celuj w nowego Ryzena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz dysk w starym laptopie HDD, czy SSD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajnościowo to całkiem solidna propozycja (ma wydajny procesor, 16GB pamięci),a do tego jest tam matryca IPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@przemekan czy lepiej w moim obecnym wymienić ram na 16gb i kupić proceosr np 3720qm?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pytanie, czy możesz wydać te 2k, poza tym w swoim HP masz chyba ładowarkę 65W, przy wydajniejszym procesorze potrzebował będziesz 95W.

Tu masz dostępne specyfikacje Twojego laptopa: https://support.hp.com/pl-pl/product/hp-elitebook-8470p-notebook-pc/5212907/document/c03374369#AbT1

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...