Skocz do zawartości
Bassfreak

Lenovo Q27q-10 czy BenQ EX2780Q? Monitor 2k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na nowym forum :E 

Pod koniec lipca w planie jest zakup monitora 2k i zastanawiam się który wybrać z tych dwóch :https://www.x-kom.pl/p/531085-monitor-led-27-lenovo-q27q-10-czarny.html?fbclid=IwAR1tM8LpzA05akJ-0gDudnWOkdCwX2bXsxeh2M7fNuELtxEQcPNn500sFw4 czy https://www.x-kom.pl/p/518450-monitor-led-27-benq-ex2780q-czarny.html#Opinie ?

Kompa będę zmieniał wrzesień/październik więc nie martwcie się o wydajność :P w sumie jedyna główna różnica między nimi to 75hz i 144hz i czy warto dopłacić drugie tyle? wizualnie podoba mi się bardziej benq i fajny bajer że ma pilota.

Edytowane przez Bassfreak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odebralem dzis tego Benq, i powiem tak ze kolory petarda, brak smuzenia o co sie martwilem. Matryca jest szybka, Innolux ten sam co w Aorusach, nic lepszego mi nie potrzeba.

 

Ogladnalem ta recke i gosc twierdzi ze siedzi tu matryca 4k, faktycznie bez ingerencji w stery gra pozwala mi wlaczyc 4k 60hz natywnie bez zadnego grzebania w sterownikach. Mial byc LG GL850 ale ten sie trafil idealny.

 

BLB zadnego nie widze, IPS GLOW praktycznie zerowe co na poprzednik ASUS mialem w lewym donym rogu.

 

HDR jest jaki jest ale Benq robi to dobrze i roznice widac a do tego recki potwierdzjaa ze monitor wbija na 480nitow.

 

jednym slowem monitor idealny i strzal w 10!

 

https://www.rtings.com/monitor/reviews/benq/ex2780q

 

 

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

d2pcxYP.jpg

turtNLd.jpg

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tego benq, omg to jest uczta dla oczu :E takiego nasycenia zmysłu wzroku nigdy nie miałem od monitora haha.

Tylko nie mogę wyczaić jak zrobić żeby działał czujnik światła bo chyba przy wyłączonym HDR w monitorze jest wyłączony?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że jesteś zadowolony.

Ja się ciągle waham. Trochę mnie boli że w ekranie stricte gamingowym brak takich pierdołek jak np celownik. Podstawa podstawowa ale tu się można ratować ramieniem.

Chciałem dziś zamówić aorus fi27q ale jak na złość znalazłem tu obszerny wątek z problemami. LG straszą kontrastem...

A z drugiej strony siedzę teraz na laptopie z kontrastem 500:1 ot paranoja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to siedzi matryca 4k? Jesteście w stanie ustawić natywne 4k? Te 1440p w takim razie jest stratne chociaż na takiej wielkości pewnie nie widać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o co chodzi z tym 4k  ??? siedzi tam taka matryca ??? coś tu się niezgadza ? 4k przyblokowane do niższej wartości ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurna czerwony piksel na środku na czarnym i niebieskim tle :E

Napisałem już do benq wszystko zgodnie z procedurą zdjęciami fakturą itd. mam nadzieję że dostanę pozytywny odzew i przyślą kuriera.

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjęli na gwarancje jutro będzie kurier po paczkę, babka mówiła że czas mają do 21 dni ale z reguły około 7 dni do półtora tygodnia bo paczka jedzie do NL. Dostanę nówkę szktukę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ale o co chodzi z tym panelem 4k? :)

Edytowane przez Ksamek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.07.2020 o 20:32, Ksamek napisał:

Ok ale o co chodzi z tym panelem 4k? :)

Nie wiem czy chodzi do końca o to ale można na tym monitorze ustawić 4k w ustawieniach gier ale na 60hz.

Edytowane przez Bassfreak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.07.2020 o 20:32, Ksamek napisał:

Ok ale o co chodzi z tym panelem 4k? :)

 

O to ze poza natywnym 1440p monitor bez zadnych dodatkowych nastaw ma wybor 4k 60Hz na pulpicie oraz w grach. Sam do konca nie wiem o co kaman ale dziala :D

obraz.png.a4f3369b617e5678e7fa8e0ab5b6f09b.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy jakby postawił obok monitor 4k 27" tylko taki z natywnym 4k to byłoby to samo? bo jeśli to faktycznie jest 4k to 1440p na nim musi być w jakimś stopniu rozmyte nie ma innej opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale rozmyte nie jest, w tym caly ewenement :szczerbaty: Zreszta 1440p to jest natywna rozdzialka tego monitora i wyglada to tak samo jak w kazdym innym monitorze 1440p.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, to jest jakiś pic na wodę. Widać że to jakiegoś rodzaju upscaling.,

dsc_9725_00001j4j2s.jpg

 

PS. Pokrętło do regulacji głośności trochę tandetne, u mnie przynajmniej raz działa z lekkim oporem, a raz bez. Ale za to głośniki bardzo przyjemne, do niedzielnego youtuba bardzo dobre.

Edytowane przez Morgan87
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Bassfreak napisał:

Nie wiem czy chodzi do końca o to ale można na tym monitorze ustawić 4k w ustawieniach gier ale na 60hz.

No właśnie nie o to do końca. Jeśli jest to natywne 4k to mamy do czynienia z kolejnym oszustwem panelowym (ponoć niektóre 4k są tańsze w produkcji od 1440p) i rozdzielczość 1440p jest w takim wypadku nieostra. Pal sześć jak mocno bo przy tak małych pixelach pewnie niemocno ale w dalszym ciągu nie jest to jego konik. Informacja o tyle dziwna, że zagraniczne fora typu reddit na ten temat milczą, a przynajmniej mi się żadnych informacji znaleźć nie udało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...