Skocz do zawartości
Zlije

crashują mi się gry po zmianie płyty i procka.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj zakupiłem amd ryzen 5 3600 oraz płytę GIGABYTE B450M DS3H. Na fps'y nie ma co narzekać ale problem pojawia się gdy gry się po prostu crashują np gram sobie w cs'a wszystko działa bardzo dobrze aż nagle wywala mnie na pulpit i piszę że aplikacja nie odpowiada, ja osobiście podejrzewam że to wina temperatur które przekraczają 70 stopni, chłodzenie mam boxowe z procesora ale zastanawiałem się nad fortis 3, jeżeli coś innego mogłoby być przyczyną ciągłego crashowania to proszę o pomoc dodam jeszcze że pobrałem sterowniki do płyty głównej oraz próbowałem zwiększyć prędkość wentylatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo podobnych bubli powoduje pamięć ,przejedz kostki memtestem odpalonym z pendriva każdy moduł osobno lub  ręcznie ustaw pamięci bez xmp ,możesz ustawić na początek zegary na 2133mhz i zobaczyć jaki będzie efekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten memtest dosowy to czasem nie jest przeżytek już i pod ddr4 zupełnie bez sensu? nie lepiej przelecieć pod windą TM5 v3 lub zwykłym hci ?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przy takiej ilości danych jakie autor podał to chyba szkoda się produkować, równie dobrze można obstawiać że nóg nie umył i komputer w tym upale nie wytrzymuje zapachu.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Send1N  też cos takiego mi się obiło o uszy ale na własnym przykładzie podaję :-)  jechałem tym tm5 i innymi z pod windy corsarze ddr4 3200mhz  i dosłownie zero błędów po tygodniu coś mnie ...... i zapuściłem normalnego memtesta botowalnego z pena i suprise  jeden moduł ujeb....  aż miło :-)  inne programy nie pokazywały błędów

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Zlije napisał:

Witam, dzisiaj zakupiłem amd ryzen 5 3600 oraz płytę GIGABYTE B450M DS3H. Na fps'y nie ma co narzekać ale problem pojawia się gdy gry się po prostu crashują np gram sobie w cs'a wszystko działa bardzo dobrze aż nagle wywala mnie na pulpit i piszę że aplikacja nie odpowiada, ja osobiście podejrzewam że to wina temperatur które przekraczają 70 stopni, chłodzenie mam boxowe z procesora ale zastanawiałem się nad fortis 3, jeżeli coś innego mogłoby być przyczyną ciągłego crashowania to proszę o pomoc dodam jeszcze że pobrałem sterowniki do płyty głównej oraz próbowałem zwiększyć prędkość wentylatora.

zapuść monitoring podczas grania, a nie "ja podejrzewam", wtedy będziesz miał jasno czy ci od temperatury nie wywala - teraz są upały, ty jeszcze lecisz na tym ścierwie boxowym (jeszcze pewnie z tym mega glutem standardowym nalepionym na aluminium) to się nie dziwię, że ci może temp skoczyć podczas grania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał wyżej jeden z userów nie wiadomo czy użytkownik w pierwszej kolejności postawił system na czysto, a jak wiadomo w celu uniknięcia dziwnych sytuacji (tym bardziej jeśli przechodzi się z Intela na AMD) należy dla swojego własnego spokoju zrobić format i postawić system na czysto - to jest podstawa podstaw by w pierwszej kolejności wyeliminować problem.

Jeśli system jednak był stawiany na czysto wtedy testy pamięci, monitoring temperatur, XMP on/off, OC on/off i testy do upadłego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi informacjami to może być wszystko nawet GPU bo musi przerobić więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...