Skocz do zawartości
sajojajo

Spadki w FPS w GTA na dobrym komputerze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od 4 dni posiadam nowy komputer i jeszcze nie zdążyłem się nim nacieszyć i już jakieś problemy.

Dokładniej w GTA 5.

Co chwilę mam spadki FPSów do 18-20 na jakieś 10-15 sekund, podczas gdy normalnie jest ich prawie 200.

Póki co tylko w GTA coś takiego się dzieje. Assassyny lecą na ultra w 80 FPSach bez żadnych problemów.

Na pewno nie jest to wina słabego kompa, bo mam tutaj Ryzena 7, RTXa 2070 i inne dobre bebechy.

Dodam, że kompa składałem sam, więc jest możliwość, że po prostu coś zepsułem...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poczytaj trochę o Ryzenach, ustawieniach planu zasilania.

Jeśli masz najnowsze sterowniki do karty graficznej , spróbuj starszych, te nowe podobno nie są zbyt dobre.

Jak ustawioną masz pamięć, na jaką prędkość? Robiłeś jakieś OC? Gra na SSD? Z tymi spadkami, to przypadkiem nie chodzi o trawę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przyczyna okazała się być bardziej prozaiczna niż myślałem. Przestawiłem w ustawieniach z Direct 10 na Directx 11. 

Spadków już praktycznie nie ma. Sporadycznie przytnie na dosłownie ułamek sekundy. 

Mimo wszystko jest to frustrujące, bo takich błędów na takim sprzęcie być po prostu nie powinno.

3 godziny temu, Sary napisał:

Jak ustawioną masz pamięć, na jaką prędkość? Robiłeś jakieś OC? Gra na SSD? Z tymi spadkami, to przypadkiem nie chodzi o trawę?

Pamięć czego? Jeśli ram to na najwyższą - przestawiłem w biosie.

Nie robiłem żadnego OC.

Gra na SSD. 

Jaką trawę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, sajojajo napisał:

Jaką trawę?

Trawa, roślinność w GTA stawia spore wymagania i wiele osób narzekało na spadki FPS przy bardzo wysokich jej ustawieniach.

9 godzin temu, sajojajo napisał:

Przestawiłem w ustawieniach z Direct 10 na Directx 11

👍 :E

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, Sary napisał:

Trawa, roślinność w GTA stawia spore wymagania i wiele osób narzekało na spadki FPS przy bardzo wysokich jej ustawieniach.

Później będę na kompie to sprawdzę czy to faktycznie przez tą trawę. 

Nawet na tak dobrym sprzęcie byłyby takie ściny?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, sajojajo napisał:

Później będę na kompie to sprawdzę czy to faktycznie przez tą trawę. 

Nawet na tak dobrym sprzęcie byłyby takie ściny?

Cytat

Rtx 2080 Super, i7 9700k, 16gb ram 3000mhz, Ultra Grass = 45-50 Fps when entering grasslands., bruh.

Cytat

at some places in this game I have 40-55FPS. With a GTX 1080 and I7 7700K

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Tematy

• Odpowiedzi

• Zmieniłem grill na czarny połysk, pomalowałem końcówkę wydechu na czarny połysk i zregenerowałem skórę na kierownicy (farba tonująca + półmatowy utrwalacz).
    • Po wymianie kilku maili z obsługą  klienta Fractal Design w sprawie przedniej ( wyjmowanej ) pokrywy tunelu zasilacza i tygodniu czekania dostałem taki fajny prezent. Pokrywa z Define S2 Vision RBG. Idealnie pasuje w miejsce orginalnej z Meshify S2. Nie ma już dziury po wstawieniu 3 wentyli z przodu 😁    
    • w moim rowerze występuje następujący problem : w tylnim kole pojawił się luz , i podczas jazdy słyszę trzaski (dosyć głośne)   co może być przyczyną tego problemu ?
    • Taki Archer C6 w zupełności wystarczy. Co do zasięgu, to ciężko powiedzieć, bo to zależy od miejsca położenia routera, ilości ścian oraz z tego z czego są zrobione, z czego masz strop, czy klatka schodowa jest otwarta czy nie, itd... Dla przykładu w moim rodzinnym domu FunBox2 od Orange ogarnia dwie kondygnacje z tym że jest powieszony na zewnętrznej ścianie w jednym z pokoi na piętrze, a na parterze tylko po przekątnej w kuchni zasięgu brakuje. Jak postawisz taki router w centralnym miejscu kondygnacji to powinno być wszędzie, ale to i tak wyjdzie podczas pracy.
    • Typowa populistyczna argumentacja dla PiSu oraz ich  wyborcow. "Ale oni zrobili gorzej", "500+? a ty wziales? to sie nie odzywaj!", "pseudoelita nie szanujaca naszych matek i ojcow!", "a moja mama nie ma wyksztalcenia ale jest madra i mnie wychowala bardzo dobrze". Widzisz tu jakies logiczne argumenty? To jest poziom, ktory slyszy sie na codzien pod monopolowym (nie, nie bywam tam codziennie) lub w tagach #duda2020. PiS nie wybil sie na swoim programie, tylko wykreowanej nienawisci. Tez znam ludzi, ktorzy sa z wyzszej klasy sredniej i biora 500+. Na poczatku sie dziwilem, ale tak naprawde tylko glupi (lub skrajnie patriotyczny) jest w stanie odmowic. Jak sam staniesz przed taka decyzja z partnerem lub partnerka to watpie zeby dyskusja trwala dlugo   Kwalifikacje pod 500+ jasno okresla prawo i jezeli pieniadze nie trafiaja do odpowiednich osob obwiniac trzeba ustawodawcow. 500+ powinno byc walkowane dopoki nie przestaniemy odczuwac jego negatywnych skutkow. robinhood swietnie znal sie na ekonomii   Mysle, ze ten case study juz niedlugo sie zacznie pojawiac na uniwersytetach ekonomicznych, psycho/socjo/politologicznych. Rozwoj Polski w ostatnich latach zawdzieczamy w ogromnym stopniu unii oraz inwestycjom zagranicznym. Chyba, ze uwazasz ze samodzielnie podciagnelismy sie na drazku dzieki sile naszej gospodarki, ktore tak dynamicznie dziala dzieki prostym i zachecajacym prawie przedsiebiorcow. Ludzie, ktorzy glosuja za partia nacjonalistyczna sa ekstremalnymi egoistami o zrozumieniu ekonomii dorownujacym amebom. Jak mozna nazywac swoich wyborcow "bialo czerwonymi"? Cala reszta to zdrajcy... Z jednym sie z toba zgadzam. Glosy obu stron sa skierowane bardziej "przeciwko", niz "za". Uwazam natomiast, ze jedna strona jest duzo bardziej agresywna w swoich zmianach mimo duzo mniejszym kwalifikacjom (poza Duda, ktory jako szachowy pionek swietnie sie przebral za krola).
  • Aktywni użytkownicy

• Dodaj nową pozycję...