Skocz do zawartości
ghs

No to Panie/Pany kaj my wędrujem? Bo...

Kaj my... itd :)  

116 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Przeprowadzka na...

    • PPC
      76
    • Benchmark
      18
    • IT Hardware
      10
    • GOL
      4
    • Elektroda
      5
    • boardpc
      3


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, TheMr. napisał:

Lepiej dowalić milion emotek, spowolnić stronę :E 

Przecież forum działa szybko, wczoraj było trochę błędów 503/504, ale dzisiaj może raz tylko widziałem.
Niektórzy już chyba przez te kilka dni zapomnieli jak stara strona potrafiła dostać zadyszki, teraz to zasuwa jak przecinak. 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SkunRace? może być? Na zalepe jak znalazł ?

A dla jednego to ? do pusi i upiec dziada. 

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, DisconnecT napisał:

Przecież forum działa szybko, wczoraj było trochę błędów 503/504, ale dzisiaj może raz tylko widziałem.

Potwierdzam,wczoraj co chwila była kombinacja 503 z 504,a dzisiaj ani razu się nie pojawiło(jeśli chodzi u mnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, AndrzejTrg napisał:

SkunRace? może być? Na zalepe jak znalazł ?

A dla jednego to ? do pusi i upiec dziada. 

Dobra Andrzej :beerchug: Już się raz godziliśmy ;)

  • Thanks 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, skunRace napisał:

Dobra Andrzej :beerchug: Już się raz godziliśmy ;)

Spoko, więc fajka pokoju zapalona?

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadro ;)

Edytowane przez skunRace
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, EvilKillaruna napisał:

Ale Disqus jest wtyczką do komentowania. Jego polityka pozostawia wiele do życzenia (korzystałem na dwóch blogach - zrezygnowałem na rzecz wordpressowych). Emotki nie spowalniają strony w żaden sposób (co najwyżej podczas wczytywania listy jeśli są to tak jak u mnie na FAF customy), zwłaszcza że IPB korzysta z systemowych (klawisz Win + kropka otwiera menu). Disqus spowalnia bardzo mocno blog - były swego czasu specjalne wtyczki które go "optymalizowały". Jedyną rzeczą z którą się zgadzam to to, że wygląd standardowej skórki forum nie jest idealny i wielu osobom nie pasuje. Ale wiesz czemu IPB tak zrobiło? Żebyś poszedł i kupił jakieś w ich marketplejsie :). Albo zrobił sam. Próbowałem obu opcji. Pozostałem przy ostatniej. A customowe emotki to naprawdę świetny temat:

squint40.png

 

xD

Przecież wiadomo od czego jest Disqus, ale mi od początku chodzi o układ i wygląd, przejrzystość którego na IPB brak. 

Cholera, to nawet stare fora pod fanów CS/CoD w HTML lepiej wyglądały :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, TheMr. napisał:

Cholera, to nawet stare fora pod fanów CS/CoD w HTML lepiej wyglądały :E 

Najlepiej w ogóle bez HTML'a, wszystko w czystym plain text, będzie tak przejrzyście, że aż oczy zbieleją :rotfl:
Zamiast wiecznie lamentować, byś się zainteresował wątkiem o aktualizacji, mają być rozważane dodatkowe szablony :heu:

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@robson241 Tu nie ma czego podziwiać, IPB4.4 ma to do siebie że jest dostępna cała masa kompatybilnych szablonów, kwestia wgrania i zrobienia kilku poprawek.
Nie wieżę w cuda, ale dodatkowy szablon to nie jest bóg wie co :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, skunRace napisał:

W razie najgorszego za ten rok, czy dwa, osobiście bym nie miał problemu żebyśmy poszli na KŚ http://forum.komputerswiat.pl/. Dzieje się tam więcej niż na forum PPC które nas nie lubi, resztę szybko byśmy rozhuśtali.

Jak tak teraz czytam o PPC, to może i racja... Chociaż szkoda, bo tam z kolei jest jakiś content na stronie. Ale fakt faktem, chodzi o forum i ludzi, a nie testy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, robson241 napisał:

@DisconnecT  Podziwiam Twoją wiarę :):):)

Jakoś trzeba żyć ;) To tak jak z ulubionym wujkiem, niby nadal trochę boli co zrobił ale przecież nie pójdziesz na policję zakablować go, bo często lizaki ci kupuje, a na weselach opowiada najlepsze dowcipy. Z czasem zapomnisz co wujek negatywnego zrobił, a przeważą pozytywne wspomnienia na jego temat.

 

 

LoYkJIk.jpg

:rotfl: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO najlepszy byłoby coś po środku, ani ciemne ani białe.
Ale w obecnych czasach centryzm nie w modzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, DisconnecT napisał:

@robson241 Tu nie ma czego podziwiać, IPB4.4 ma to do siebie że jest dostępna cała masa kompatybilnych szablonów, kwestia wgrania i zrobienia kilku poprawek.
Nie wieżę w cuda, ale dodatkowy szablon to nie jest bóg wie co :)

@DisconnecT Nie jestes tu od wczoraj. Nie pierwszy raz wprowadzaja niby jakies zmiany ktore to maja prowadzic ku lepszemu. A jak to sie konczy to chyba widzisz. 
Ponoć choremu przed smiercią sie polepszal... tak mowia :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mam nadzieję, że forum będzie istniało długo, bo wiele pożytecznych rzeczy się tutaj dowiedziałem. Pewności nie ma , bo łonet jest własnością Niemca ,a im nie zależny na forum.

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polakowi by zależało? A może Australijczykowi :>

Ci, co coś reprezentowali, w większości albo się pochowali do swoich niszy, albo już odeszli. Została garstka otoczona masami świeżaków. W zasadzie to ta "wędrówka" już się odbyła, nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego, że nie jesteś w tej grupie? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, EvilKillaruna napisał:

Wiesz jak to się robi? Zbierasz takie przykłady wizualne które Ci się widzą i nie sprawiają że męczysz się podczas przeglądania (reference materials), następnie postujesz w jakimś wątku z sugestiami odnośnie zmian wizualnych ze wskazaniem które elementy mają dla Ciebie dobry kontrast, a które nie. 

Rzuć okiem np. na moje forum (forum.audiofanatyk.pl) i sprawdź obie skórki jakie opracowałem. Dobierałem je pod względem kontrastu pod siebie (pracuję mocno wieczorami/w nocy) oraz pod kątem użytkowników. Sam możesz ocenić czy wygląda to lepiej/gorzej i czy tak tamo lepiej/gorzej się czyta niż default IPB. 

Wiele można ugrać samym kolorem tła, zmniejszając kontrast (jasna wersja). Na ciemnej - w sumie tam warto utrzymać nieco mniejszy kontrast między elementami. Jeśli wszyscy są przyzwyczajeni do klasycznej wersji PCL, to też można zrobić taką wersję. Moim zdaniem jeśli serwis jest redukowany do forum, to najlepiej jest wymaksować UX/UI tak, aby każdy mógł się tu odnaleźć i przeglądać. Kto będzie dalej marudził niech marudzi, ale większość ludu będzie zaspokojona. 

No i o tym mówię, może marudzę ale nie znalazłem jeszcze dobrego forum na tej wersji. Jeśli da radę skonfigurować tutaj wszystko, to po prostu oczekuje tego żeby forum było używalne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, jagular napisał:

Ci, co coś reprezentowali, w większości albo się pochowali do swoich niszy, albo już odeszli. Została garstka otoczona masami świeżaków. W zasadzie to ta "wędrówka" już się odbyła, nie?

W jakimś sensie tak, przez lata odpadło wiele osób które doradzały mi jeszcze w 2016 r, czy w 2010 r. :E Ale wielu z nich być może odpadłoby tak czy inaczej - zmiany w życiu prywatnym, zmiany priorytetów... Jak wielu znanych przeszło gdzieś i tam dlaej się udziela - w sumie nie wiem :)

Myślę, że wciąż jednak znajdzie się tu wielu ogarniętych użytkowników

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Zas napisał:

W jakimś sensie tak, przez lata odpadło wiele osób które doradzały mi jeszcze w 2016 r, czy w 2010 r. :E Ale wielu z nich być może odpadłoby tak czy inaczej - zmiany w życiu prywatnym, zmiany priorytetów... Jak wielu znanych przeszło gdzieś i tam dlaej się udziela - w sumie nie wiem :)

Myślę, że wciąż jednak znajdzie się tu wielu ogarniętych użytkowników

Zmiany w zyciu prywatnym nie wykluczaja obecnosci na forum. Pewnie cos ich zniechecilo do odejscia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja opinia (!): nie zniechęcił ich stary silnik forum, ani tragiczny poziom aktualności. Zniechęciła ich ogólna degrengolada, spłycenie tematyki, topniejąca ilość lokalnych "społeczności", czy powtarzalność: będąc specjalistą w dziedzinie X, ile można odpowiadać na takie same pytania? Ludzie zadają sobie pytania "po co", "co z tego mam". Ludzie idą do przodu, nie zawsze ich bawi ciągła zabawa w to samo :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Zas napisał:

IMHO najlepszy byłoby coś po środku, ani ciemne ani białe.
Ale w obecnych czasach centryzm nie w modzie.

Jako tymczasową protezę, możesz użyć dodatek do przeglądarki, który z resztą i tak polecam, bo odkąd go używam na wszystkich stronach, oczy mi nie krwawią, zwłaszcza przeglądając neta  na TV.

Na przykład Dark Reader, masz tam jasność, kontrast, sepia , szarość i ze zwykłej białej skórki, uzyskasz zadowalający efekt na Labie, bo działa na pojedynczych stronach, nie ogólnie ;)

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Moderator blind trochę się wygadał. Na 90% podepną forum i połącza z forum KS.

Na pewno ni będzie wisieć pod umarłą stronką a stronki nie można zamknąć na razie bo ludzie muszą wiedzieć i oswoić się z wiadomością, że pclab połączył się z KS. Minie miesiąc lub dłużej dopracują nowy styl forum, oswoją użytkowników to przyjdzie czas na połączenie z forum KS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ODIN85 napisał:

Jakiej grupie?

Starej gwardii, która coś reprezentowała :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • a nie lepiej polowac na 4070ti super bo 2160p ci wydupcy te wszystkie nvidie chyba że chcesz bez RT stricte tego używać?
    • https://tftcentral.co.uk/reviews/gigabyte-aorus-fo32u2p Miałem okazję przeczytać recenzję i zwróciło moją uwagę HDR P1000. W skrócie - są errory dla jaśniejszych odcieni szarości przez co mogą wydawać się "wypalone" w oknach 10% lub mniej ale za to obraz 10%-100% jest na tym samym poziomie co tryb TB400. Czyli - na wykresie nie jest równo ale za to nie ma sytuacji jak w innych panelach na qd-oled gdzie zarzynało się jasność realnej sceny aby wydobyć peaki. Osobiście wczoraj robiłem bardziej dogłębne porównania pomiędzy TB400/P1000 oprócz tego że high-lighty są oczywiste-jaśniejsze i wyskakują to niektóre sceny mogą być ciut podbite w cieniach ale tutaj musiałem się mocno przyglądać i elementy np. chmur mają te same szczegóły w obu trybach. Na szczęście wyniki co do poprawności wyświetlania kolorów czy temperatury w HDR są praktycznie takie same i nie ma oczywiście "wyprania" kolorów.   Jakie zdanie ma @PiPoLiNiO?
    • Sam piasek wygląda lepiej, ale nadal bez petardy (samo ziarno). Za to - chcę, aby to wybrzmiało (!) - dev odpowiedzialny za implementację pomysłu piasku w tej grze - mistrz. Jeszcze nie widziałem tak fajnie zaprogramowanego algorytmu pracy piasku, wirów, zawirowań, zachowań w odniesieniu do ternu, itd. Dla mnie majstrsztyk programistyczny, tylko graficznie coś nie pykło, tak jak reszta oprawy (nie bardzo wiem dlaczego - tam wystarczyłby chyba mały blur ziarna piachu i IMO zmiękczyłby ten obecnie szorstki odbiór).   Zastanawia mnie tylko "słabe zainteresowanie" moderów. Bardzo mało nowego. CP2077 - naście/dziesiąt nowych modów dziennie. Dziadzio W3 - nadal i niezmiennie po kilka nowych modów dziennie! A HFW... jakoś mało. A przecież aż prosi się o np. autoloota.  
    • Różnie z tym bywa, oba sieją piszczącymi cewkami nawet na pulpicie, drugi dodatkowo gdy grafa jest obciążona. Żona ma asusa tuf, też piszczy przy przewijaniu www. Już się w to nie będę bawił oddaje oba.  W drugim mmodelu dysk był gorszy 500TBW vs 1500, słabszy zapis i odczyt iopsy na łeb leciały. Dodatkowo monitor ma jakieś fazy w cieniach.   Na plus, pamięci jakoś same poleciały na 5600 vs 5200.   Aha dyski, lepszy był microna, szrot wdc.
    • Dzięki zerknę w jakiś wolny wieczór.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...