Skocz do zawartości
ghs

No to Panie/Pany kaj my wędrujem? Bo...

Kaj my... itd :)  

116 użytkowników zagłosowało

1. 1. Przeprowadzka na...

• PPC
      76
    • Benchmark
      18
    • IT Hardware
      10
    • GOL
      4
    • Elektroda
      5
    • boardpc
      3

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, wompierz napisał:

Moderator blind trochę się wygadał. Na 90% podepną forum i połącza z forum KS.

Na pewno ni będzie wisieć pod umarłą stronką a stronki nie można zamknąć na razie bo ludzie muszą wiedzieć i oswoić się z wiadomością, że pclab połączył się z KS. Minie miesiąc lub dłużej dopracują nowy styl forum, oswoją użytkowników to przyjdzie czas na połączenie z forum KS.

I procenty lub nawet bany za wspomnienie, ze to forum pclabowe :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 godzin temu, ODIN85 napisał:

Nie zauważyłem.

14 godzin temu, jagular napisał:

Może dlatego, że nie jesteś w tej grupie? :E

Zaorany  :cool:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
41 minut temu, .winter. napisał:

I procenty lub nawet bany za wspomnienie, ze to forum pclabowe :)

W takim razie licznik moich banów rozsadzi bazę danych, bo nie mam zamiaru się kryć że to forum laba :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@ghs brakuje /g/ w twojej ankiecie. Bezsprzecznie najlepsze forum technologiczne, bez normików którzy zaleją to forum jak dojdzie do jakiegoś nie daj Boże połączenia z KŚ. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zostaję, przynajmniej do momentu, w którym sam sobie będę musiał na posty odpowiadać. Może nie jestem jakoś szczególnie aktywny, ale sporo czytam, a na forum przyszedłem właśnie dla Was i dla Waszej wiedzy. Wiedziałem, że znajdę tu fachową pomoc i porady oraz aktywnych użytkowników. I nie zawiodłem się. 

Być może z czasem forum zostanie zamknięte lub połączone z innym (komputerświat), ale to jest jeszcze bliżej nieokreślona przyszłość, więc nie ma co panikować. 

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 godzin temu, Zas napisał:

Ale sugerujecie, że to nasze konta przeniosą na forum KŚ, czy użytkowników KŚ tutaj?

Tego to nikt nie wie co zrobią w nieokreślonej przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niby wszyscy optujecie za PurePC, ale oprócz kilku komentarzy w artykule o zamknięciu PCLab, nie widziałem zbyt wielu użytkowników stąd. Chyba, że macie inne nicki :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mnie tam nie ma i nie będzie.

• Like 6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, Filip454 napisał:

Niby wszyscy optujecie za PurePC, ale oprócz kilku komentarzy w artykule o zamknięciu PCLab, nie widziałem zbyt wielu użytkowników stąd. Chyba, że macie inne nicki :E

Ja tam byłem ale na początku a potem przeniosłem się na laba bo tam było jakoś "drętwo"...

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 30.06.2020 o 23:39, EvilKillaruna napisał:

IMO wystarczą 3 skiny:

1. dopracowany jasny skin
  2. dopracowany ciemny skin
  3. klasyczny skin "old lab"

Ten skin "old lab" to tak naprawdę "IP.Board Classic Blue". Tylko nie pamiętam już która wersja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
7 godzin temu, Filip454 napisał:

Ja się na pjura nie przenoszę, zresztą kiedyś latał tam mój zapas, a może nawet i nadal lata, więc reputacja i tak już ujemna XD

Edytowane przez DisconnecT
  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tym co nie chcą na PPC zostanie chyba tylko KŚ ;E
Bo w ożywienie ITH jakoś średnio wierzę.

Swoją drogą - takie czasy. Jeszcze naście lat temu pewnie samo forum mogłoby przetrwać mając silną markę. A że teraz fora w odwrocie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
W dniu 2.07.2020 o 06:22, addept napisał:

Zostaję, przynajmniej do momentu, w którym sam sobie będę musiał na posty odpowiadać. Może nie jestem jakoś szczególnie aktywny, ale sporo czytam, a na forum przyszedłem właśnie dla Was i dla Waszej wiedzy. Wiedziałem, że znajdę tu fachową pomoc i porady oraz aktywnych użytkowników. I nie zawiodłem się. 

Być może z czasem forum zostanie zamknięte lub połączone z innym (komputerświat), ale to jest jeszcze bliżej nieokreślona przyszłość, więc nie ma co panikować. 

Mam podobnie, więcej czytam niż pisze, choć trochu postów naklepałem. Jeśli chodzi o opinię to na pewno można tu wyczuć fachową rękę.
Będzie mi szkoda rozdzielać się z ludźmi. Nie raz coś szukałem po forach jakieś opinii o czymś, albo porady, ale tylko tu w archiwum czy na bieżąco idzie się coś dowiedzieć w konkret.

Edytowane przez Reddzik
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dorzucę 3 grosze. Niestety utrzymanie forum kosztuje - sam jestem moderatorem na swego czasu poczytnym forum Estrada i Studio i niestety - od czasu zmian, szczególnie w layoucie, sporo userów odeszło i forum ledwo zipie (był moment że prawie nikt tam nie wchodził).  Jak będzie tu - zależy tylko od nas. Niemniej - ktoś w końcu może przyjść i zgasić światło.

PClab jaki był taki był - ale był. Forum miał (i ma) zacne. Zadbajmy chociaż o ten element, a jak ktoś ma wtyki u "wajhowych" na górze, niech wyniucha czy nie planują w mglistej przyszłości gdzieś tego przenieść lub zlikwidować. Sama baza postów jest na tyle wartościowa, że przy sygnale, że będą coś majstrować, można ją zarchiwizować "w razie W". Kto wie, co będzie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Pozostaje wybór - albo nie wdrażać niczego i zaakceptować brak napływu nowych użytkowników odstraszanych przez szatę wizualną, albo zrobić rewolucję i liczyć się z odpływem przyzwyczajonych

Forum rozwiniętego i aktywnego lepiej nie modernizować, a nowoczesny interfejs pozostawić forom młodym lub martwym ( np PPC któremu już nic nie zaszkodzi

Admini widząc w statystykach spadek aktywności często wpadają w pułapkę i robią zmiany dobijając przysłowiowy gwóźdź do trumny. A to po prostu znak czasu. Fora będą traciły na znaczeniu, bo przeciw im gra kilka czynników jak widoczność w sieci  ( google od 2012,2013 konsekwentnie ucina forom zasięgi ), przyzwyczajenia nowych pokoleń ( zakodowany od najmłodszych lat fejsbuk i aplikacje mobilne ) czy kwestie dodatkowego wysiłku, bo użytkownik internetu zawsze kieruje się najmniejszym trudem wybierając to co ma pod ręką i gdzie nie musi zakładać nowego konta.

Są oczywiście też inne czynniki jak choćby starszy wiekowo userbase, który jest mało wydajny w generowaniu contentu i często toksyczny w stosunku do nowych użytkowników.

Edytowane przez bigovsky

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, Zas napisał:

Tym co nie chcą na PPC zostanie chyba tylko KŚ ;E
Bo w ożywienie ITH jakoś średnio wierzę.

Swoją drogą - takie czasy. Jeszcze naście lat temu pewnie samo forum mogłoby przetrwać mając silną markę. A że teraz fora w odwrocie...

"Nie chcą" - tutaj tak naprawdę liczy się content, aniżeli chęci. Jeśli dany serwis nie prezentuje treści w przyjaznej formie, nie są to publikacje wiarygodne jakkolwiek, a w sytuacji takiej jak obecna pojawiają się tam dwuznacznie umotywowane publikacje, to nie ma tam niczego, co zachęciłoby nie tylko mnie, ale i jak mniemam rzeszę innych użytkowników.

Druga rzecz, że nic nie musi "zostawać". Udzielanie się na forach, wymiana doświadczeń - to wszystko jest super, ale nie jest to konieczne do czerpania przyjemności z komputerowego hobby. No i przede wszystkim nie ma w tym żadnego przymusu. Patrząc z perspektywy np. audio, wiele doświadczonych osób odeszła z forów bo po prostu napisała już wszystko albo znalazła swój wymarzony sprzęt i poprzestała na słuchaniu. Możliwe że część osób tak samo zrobi w temacie IT/PC, więc exodus wcale nie jest tak oczywisty. A może i powstanie jakaś własna oddolna inicjatywa - kto wie. Choć takie twory długo nie żyją. 

Co do trzeciego punktu, też niekoniecznie, ale to jest bardzo złożona sprawa o charakterze mocno indywidualnym względem każdego forum. Odwrót owszem jest widoczny i być może spowodowany tym, że na grupach można mieć jakąś ułudę zamkniętości, dyskrecji. Tak sobie głośno myśląc. 

2 godziny temu, bigovsky napisał:

Forum rozwiniętego i aktywnego lepiej nie modernizować, a nowoczesny interfejs pozostawić forom młodym lub martwym ( np PPC któremu już nic nie zaszkodzi

Ale IPB4 to nie tylko wygląd, ale nowoczesny silnik, stabilność i przede wszystkim zabezpieczenia. Niczego nie zrobiono tu na siłę. Sama odwiedzalność forum też nie jest monetyzowana per se. Za tym muszą stać jakieś konkretne modele - reklamy, partnershipy, reflinki, integracja ze sklepem, cokolwiek.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 2.07.2020 o 01:45, DisconnecT napisał:

W takim razie licznik moich banów rozsadzi bazę danych, bo nie mam zamiaru się kryć że to forum laba :E

Liczba maksymalne punktów ostrzeżeń moderatorskich w nowym systemie to około 21 774 xxx :E

Tak, sprawdzałem :E  :rotfl: :lol2:  :hahaha: na jakimś zbanowym multikoncie.

Wstukałem 9999999999999999999-itd, system załapał coś 21milionów punktów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jaj już ustalicie gdzie iść, to później ankieta, czy bierzemy ze sobą "zamordystę Ryśka" ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Rysiek niech lepiej tu zostanie, bo gdziekolwiek nie pójdzie to przywlecze ze sobą boomerskie memy z Facebooka AD 2008. :E 

Edytowane przez chartkor

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

a czemu Rysiek miałby dostać moda na PPC lub gdzie indziej?

co do utrzymania forum to możną zwyczajnie postarać się o optymalizacje kosztów;
używać otwarto źródłowego silnika bez modelu subskrypcyjnego który wymusza dodatkowe co miesięczne koszty
pomyśleć nad zmiana hostingu / VPS
zatroszczyć się o nie inwazyjne reklamy i być może możliwość donacji

słowem warto jest trzymać koszta utrzymania w ryzach bo potem zostają tylko błagalne ogłoszenia z prośbą o dotacje ...

Edytowane przez Auberon
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
31 minut temu, Auberon napisał:

pomyśleć nad zmiana hostingu / VPS

Przecież tutaj nie ma żadnego hostingu, lab jest ulokowany w bloku serwerowym onetu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
48 minut temu, DisconnecT napisał:

Przecież tutaj nie ma żadnego hostingu, lab jest ulokowany w bloku serwerowym onetu.

w kazusie pclaba tak, ale mowie o przypadku ogólnym jakiejkolwiek witryny czy to będzie forum czy coś innego ...

lab ma to szczęście że jest hosto-wany niejako przy okazji całej infrastruktury Onetu
notabene gdyby nie został sprzedany to forum wyłączono by razem z serwerem strony głównej ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dajcie konto to się ludzie będą dokładali.

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
21 godzin temu, Reddzik napisał:

Jeśli chodzi o opinię to na pewno można tu wyczuć fachową rękę.
Będzie mi szkoda rozdzielać się z ludźmi. Nie raz coś szukałem po forach jakieś opinii o czymś, albo porady, ale tylko tu w archiwum czy na bieżąco idzie się coś dowiedzieć w konkret.

Mam takie same odczucia. Mało tego. Przez lata uznałem, że w zasadzie, jak czegoś nie znajdę na forum laba, to... nie znajdę nigdzie indziej i używałem wręcz składni googlowej "cośtam cośtam +forum +pclab", aby google z góry zawężał mi do labowego konkretu. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi