Skocz do zawartości
Under555

27cali QHD 144Hz Gsync/podobne coś do 2k IPS/VA

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, szukam następcy dla mojego asusa PG279Q.

Na pewno QHD

27 cali raczej (ewentualnie rozważę 32 albo coś pomiędzy)

IPS bardzo jasny na ile się da matowy - ewentualnie rozważe VA(mam w tej technologii telewizor i jestem wielki zwolennikiem czerni ) - gram bardziej causalowo raczej na pewno nie w jakieś CSy czy inne

Hz mam 144 (w trybie OC 165) i coś takie mi wystarcza (nawet 144)

Mam głośniki wbudowane (bardzo słabe ale są) i było by miło gdyby tutaj też były ale to nie konieczność

Regulacja w pionie itp. wymagana

No i gsync mam i chcę mieć ale wiem,żę teraz jest ta nowa technologia,że bez gsync jest gsync jakimś cudem także taka opcja chyba może być.

 

 

Jaki monitory byście polecili?

 

Jakby się dało HDR to byłbym w 7 niebie.

 

Raczej jestem za wypasionymi 27calami niż średnimi 32ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.x-kom.pl/p/502255-monitor-led-27-lg-27gl850-b-nanoips-hdr10.html - jest niby ten hdr, ale największą robotę tutaj robi zdecydowanie nanoIPS. Oczywiście jest regulacja wysokości. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem: LENOVO Legion Y27q-20 z polecenia na grupie i jestem mega zadowolony, monitor naprawdę  wymiata + w dodatku ma gsync i freesync 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo Legion wystepuje tez w wersji z glosnikiem, ale to + 300 zl. wiec moze lepiej jak kupisz monitor bez glosnikow i te dokupisz osobno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej wolałbym VA jakby się dało

32 cale odpadają i curved też

Musi być Gsync/Freesync tj. taki układ,żeby działało mi jak Gsync na moim 1080ti

 

Słuchajcie, a jakbym kupił tego Lenovo albo LG z nano ips to co ja realnie zyskam względem mojego Asusa ?

w Asusie brakuje mi jasności bo jakoś tak przyzwyczajony jestem do TV Z HDR10 i do OLEDa w telefonie i ten monitor Asusa jest jakiś ciemny troche dla mnie. tj. da się go jeszcze sporo podjaśnić ale wtedy bledną kolory 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VA, 1440p, płaski, 27", regulacja w pionie, 144/165 Hz, G-Sync, HDR:

AOC AGON AG273QX

Nano IPS ma pewnie dużo lepsze kolory i szybszy czas reakcji od PG279Q, tylko że nieco niższy kontrast.

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwiększ gamme w swoim monitorze na 2.4 czy coś takiego i daj jasność na Maxa. Kolory powinny być bardziej i intensywne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten AOC z VA dla mnie wygrywa

tak oglądam jeszcze model AG322QC4  i zastanawiam się czy 31.5cala curved nie wziąć bo 27 na curved to dla mnie za mało.

 

Jaka jest różnica między freesyncami w tych monitorach AOC? jeden ma jakąś wersję premium i nie bardzo rozumiem.

 

 

Ciężko jest mi się połapać w tych freesynach. Wiem,że w asusie mam gsync i to bardzo dobra sprawa bo pomaga jak są dropy klatek itd. itd. 

I kiedyś to było bardzo oczywiste - masz nvidie kartę to kupujesz gsync i masz full. Teraz mam nvidię a monitory mają freesynca i jego werję pro i jeszcze jakieś gsync compatible. JAk to ogarnąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nvidia nie wspiera FreeSync, tylko implementację Adaptive Sync od VESA. FreeSync 2(teraz Premium Pro) ma dodatkowe ficzery chyba do mapowania kolorów ale potrzebuje wsparcia gry i karty AMD.

https://www.amd.com/en/technologies/free-sync

Na Nvidii odpalisz po prostu Adaptive Sync przez DisplayPort.

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nvidia tez podzielila Gsync na kilka pozycji,

 

mając moduł Gsync jest ciężko zrezygnować z niego na rzecz generowana programowo, zwłaszcza jak monitor ogarnia 4k lub więcej a do tego nie ogarnia przeskalowania 2k do 4k i okazuje się ze FPSy się zgadzają ale obraz mydlany,

tez mam PG27 z Gsync i do tego 3D Nv Vision efekt naprade niesamowity jak na 3d co prawda Sterowniki kuleja ale natywne 3D jest, ale szukam coś większego i tu tak samo jak Autor zachodzę w zagwostke bo będę musiał na pewno zrezygnować z 3D a co gorsza mój Faworyt nie ma modułu Gsync a jest tylko kompatybilny z Gsync co generuje tu z miejsca rwanie obrazu do 48 fps, dopiero powyżej działa kompatybilność z Gsync, warto mieć to na uwadze, no i brak jest testów Gsync vs Gsync kompatybilny i z jakim lagiem będziemy mieli do czynienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co autor ma zmieniać monitor na gorszy ??, jego monitor ma 165Hz w trybie OC dodatkowo ma moduł Gsync, a jak dobrze trafił to ma bardzo dobra matryce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie doczytałem jaki ma dotychczas.. To kompletnie nie ma sensu zamiany.  - a przynajmniej nie w tym budżecie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Krisol napisał:

Nvidia nie wspiera FreeSync, tylko implementację Adaptive Sync od VESA. FreeSync 2(teraz Premium Pro) ma dodatkowe ficzery chyba do mapowania kolorów ale potrzebuje wsparcia gry i karty AMD.

https://www.amd.com/en/technologies/free-sync

Na Nvidii odpalisz po prostu Adaptive Sync przez DisplayPort.

Philipsy Momentum 4K z tego co wiem obsługują FreeSync/GsyncCompatible i HDR jednocześnie ;)

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...