Skocz do zawartości
Kultren

[~4500zł] Solidny laptop, gry, multimedia

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Poszukuję nowego laptopa, kwotę jaką mogę przeznaczyć to max 5000zł, jednak chciałbym trafić w jak najlepszy współczynnik jakość/cena.

Posiadam własny Win10.

Rozmiar matrycy minimum 15,6", a najlepiej 17,3", typ powłoki oczywiście matowa. (Nie zależy mi na wysokiej częstotliwości odświeżania matrycy).

Waga laptopa oraz czas pracy na baterii jest dla mnie najmniej istotny.

Zastosowanie laptopa: gry i multimedia, internet i praca biurowa, amatorska praca z fotografią i wideo.

Mój obecny Lenovo ma 7 lat i najwyższy czas już go wymienić, bajka jakby nowy posłużył tyle samo czasu. To będzie jedyny i główny komputer w domu.

Wymagania względem gier - raczej gry o średnich wymaganiach typu: Desperados 3, remastery Age of Empires 1/2, Command & Conquer Remastered, Warcraft 3 reforged, Simsy 4. Jednak fajny by było mieć zapas mocy na ewentualne ogrywanie np. Diablo IV, AoE IV.

Wymagania specjalne: solidna obudowa, przyzwoite chłodzenie, podświetlana klawiatura, 16 GB ram, dysk SSD minimum 500GB, a najlepiej ~1TB.

Aby nie był to piekarnik.

 

Proszę Was o pomoc w wyborze i przedstawienie propozycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS TUF Gaming A17 FA706II R5-4600H/16GB/512/W10 4499 złotych

To fajny, całkiem dobrze wykonany laptop z niezłą wydajnością. Ma przeciętną matryce FHD IPS, dość dobre wyposażenie i wolny slot na jeszcze jeden SSD. Nie jest zbyt cichy, za to temperatury są dobre. Ma świetne przebiegi na baterii, jak na taki laptop. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo Legion Y540-17 i5-9300HF/16GB/960 GTX1650 4399zł

Z modeli Lenovo Legion Y540 powinien spełnić Twoje oczekiwania. Ma pojemny dysk SSD 960GB, oraz wolne miesce na drugi i dosyć dobry układ chłodzenia. Jest to wersja z procesorem HF dla graczy pozbawionym zintegrowanego układu graficznego. Procesor H został zmnieniony na HF w celu zmniejszenia  zużycia energii i wydłużenia czasu pracy na baterii, oraz obniżeniu ceny procesora.

Edytowane przez pabloesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Stefan999 napisał:

ASUS TUF Gaming A17 FA706II R5-4600H/16GB/512/W10 4499 złotych

To fajny, całkiem dobrze wykonany laptop z niezłą wydajnością. Ma przeciętną matryce FHD IPS, dość dobre wyposażenie i wolny slot na jeszcze jeden SSD. Nie jest zbyt cichy, za to temperatury są dobre. Ma świetne przebiegi na baterii, jak na taki laptop. 

Nie chciałbym kosztem czegoś dopłacać do Windowsa bo już go posiadam

 

59 minut temu, pabloesc napisał:

Lenovo Legion Y540-17 i5-9300HF/16GB/960 GTX1650 4399zł

Z modeli Lenovo Legion Y540 powinien spełnić Twoje oczekiwania. Ma pojemny dysk SSD 960GB, oraz wolne miesce na drugi i dosyć dobry układ chłodzenia. Jest to wersja z procesorem HF dla graczy pozbawionym zintegrowanego układu graficznego. Procesor H został zmnieniony na HF w celu zmniejszenia  zużycia energii i wydłużenia czasu pracy na baterii, oraz obniżeniu ceny procesora.

Bardzo ciekawa propozycja, procesor znaczy się jest "pełnoprawną" i5 tylko bez integry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Kultren napisał:

Nie chciałbym kosztem czegoś dopłacać do Windowsa bo już go posiadam. 

Mieści się w budżecie razem z systemem i nie widziałem go bez. Żeby mieć szybsze GPU od 1650 TI z tego laptopa, trzeba dołożyć do 1660Ti. Ryzen 4600H to bardzo szybki CPU. Ma wydajność 9750H.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP Omen 17 w media markt za 4,9k.

17,3 ekran + 144hz, 16gb ramu w dualu, gtx 1660ti, i5 9 generacji bez integry. Ogarniesz sobie voucher od hp i zwrócą Ci jeszcze 650zł za zakup nowego lapka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 15,6 dostaniesz jeszcze:

ASUS TUF Gaming A15 R7-4800H/16GB/512 144Hz 4449zł

Bez systemu, ale za to z kartą GTX 1660Ti i matrycą 144Hz IPS. Jest tu też b.dobry procesor AMD Ryzen 4800H.

Ewentualnie taniej z Ryzenem poprzedniej generacji:

HP Pavilion Gaming R7-3750H/16GB/512 GTX1660Ti 144Hz 4149zł

W tym wypadku karta graficzna jest nieco wolniejsza, bo to wersja MAX-Q. HP ma przyzwoity układ chłodzenia i dobrą 144Hz matową matrycę IPS.

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takim budżecie możesz pomyśleć od GTX1660ti, z myślą o grach może się przydać. Jest sporo wydajniejszy od GTX1650. 

Lenovo Legion Y540-17 i7-9750H/16GB/480 GTX1660Ti 5199 zł

Matryca FULL HD IPS z przyzwoitym pokryciem kolorów, procesor 6 rdzeniowy, jeden większy dysk SSD PCIe oraz miejsce na dodatkowy dysk SATA, zawsze możesz w przyszłości rozbudować. Stonowany design, podświetlana klawiatura, przyzwoita kultura pracy (to model 17-calowy).

Ewentualnie 15-calowy ASUS ROG Strix G i7-9750H/16GB/512 120Hz 4699 zł

Dodatkowo posiada matrycę z odświeżaniem 120hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej 1660ti nie schodzi w tym budżecie, ostatnio kupiłem legion i7 i 1660 ti w promocji za 4200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Czekoladka2 napisał:

Przy takim budżecie możesz pomyśleć od GTX1660ti, z myślą o grach może się przydać. Jest sporo wydajniejszy od GTX1650. 

Lenovo Legion Y540-17 i7-9750H/16GB/480 GTX1660Ti 5199 zł

Matryca FULL HD IPS z przyzwoitym pokryciem kolorów, procesor 6 rdzeniowy, jeden większy dysk SSD PCIe oraz miejsce na dodatkowy dysk SATA, zawsze możesz w przyszłości rozbudować. Stonowany design, podświetlana klawiatura, przyzwoita kultura pracy (to model 17-calowy).

Ewentualnie 15-calowy ASUS ROG Strix G i7-9750H/16GB/512 120Hz 4699 zł

Dodatkowo posiada matrycę z odświeżaniem 120hz.

Parametrami bardzo mi podpasował ten Lenovo, dopłacił bym nawet te 200zł żeby mieć już dysk 960 GB. Jak ten model Lenovo ma się pod względem temperatur, chłodzenia i jakości obudowy do Asusa TUF?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Kultren napisał:

Parametrami bardzo mi podpasował ten Lenovo, dopłacił bym nawet te 200zł żeby mieć już dysk 960 GB. Jak ten model Lenovo ma się pod względem temperatur, chłodzenia i jakości obudowy do Asusa TUF?

Zależy o którym TUF mówisz, lecz w obu przypadkach lepiej pod względem kultury pracy wypada Lenovo, tym bardziej 17-calowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra... Panowie trochę poczytałem testów, recenzji, opinii i stwierdziłem, że jeżeli mam wydać 4500 zł co nie jest i tak małą sumą i mam kręcić nosem bo coś tam.. lub żałować to postanowiłem że już przy ustalonej kwocie maksymalnie 5000 zł, jestem w stanie dodać te 500 zł i mieć moim zdaniem "pełnoprawną" maszynę. (najwyżej będę jadł przez miesiąc sałatę :szczerbaty:)

Proszę podpowiedzcie tylko w stronę, którego modelu się pokłonić:

Lenovo LEGION Y540-17IRH 144Hz i7 16GB 1TBSSD GTX1660Ti

ASUS TUF Gaming A17 120 Hz R7 4800H 16GB 1TB PCIe GTX1660Ti

A może inna marka/model? Jednak jeżeli chodzi o parametry to trafiają w moje "zawyżone potrzeby" znakomicie, teraz chodzi mi tylko o jak najniższe temperatury i solidną konstrukcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do gtx1660ti spokojnie wystarczy i5, nie musi być i7, będzie się bardziej grzał, ale i tak lepszy wybór niż ryzen. Ryzena odpuść, poczytaj sobie inne fora i opinie, wysokie temperatury i brak możliwości undervoltingu.

 

Z tych dwóch na pewno lepszym wyborem będzie Lenovo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Alternatywnie z i5 godny polecenia jest Pavilion Gaming 17 z matrycą 17,3" IPS 144Hz.

HP Pavilion Gaming i5-9300H/16GB/256+480 GTX1660Ti 4799zł

Procesor i5 4/8 jest chłodny i wystarczy do zastosowań, oraz tytułów gier, które wymieniłeś. Karta 1660Ti w wersji Max-Q jest przystosowana do smukłych laptopów. Ma obniżone taktowania, przez co jest chłodna podczas długiej pracy.  Jest to wersja z 16GB RAM i dwoma dyskami SSD M.2 PCIe 256GB+480GB Sata. Dodatkowo przed zakupem możesz uzyskać voucher HP, to będzie -650zł, czyli wyjdzie 4149zł za bardzo dobry, nawiązujący stylistycznie do Legiona laptop, więc możesz równie dobrze cieszyć się dobrym laptopem nie przekraczając budżetu 4,5k.

Edytowane przez pabloesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...