Skocz do zawartości
Dermi

Następca HTC U11 tak do 2500 zł…

Rekomendowane odpowiedzi

…i czy na pewno to musi być Huawei P30 Pro? ;)

A zatem do rzeczy: zastanawiam się nad zmianą telefonu. Obecny HTC zaczyna mieć lekkie problemy z baterią (jak go odepnę na noc od ładowarki ok. 22:00 i poużywam potem przez dzień, to często ok. 13:00-14:00 mam poniżej 20% baterii przy SOT wynoszącym ok. 2.5 h). Na dodatek zaczyna wyglądać na to, że przydałby się DualSIM, a mój trzyletni już egzemplarz był wzięty z Playa, gdzie była tylko wersja z jednym SIM-em. Gdyby nie te jazdy z baterią i brak drugiego SIM-a, pewnie bym się nawet nie zastanawiał, bo telefon bardzo zacny.

Czego szukam?
1. Aparatu nie gorszego od tego w U11. Podobają mi się zdjęcia z HTC i na pewno nie chcę się przesiąść na coś, co robi słabsze zdjęcia.
2. Dobrej baterii, żeby miała szansę wytrzymać jeden dzień przy godzinie-dwóch godzinach rozmów, może ze dwie godziny przeglądania neta, trochę YT. W normalnych czasach chodziła też nawigacja przez Google Maps ok. 2 godzin dziennie (dojazdy do pracy/domu), ale zawsze jest w odwodzie ładowarka w uchwycie samochodowym, więc dam sobie radę ;)
3. DualSIM.
4. NFC.
5. Ogólna szybkość działania systemu. Znowu: podoba mi się to, co HTC zrobiło w U11, bo wygląda w miarę jak czysty Android, chodzi płynnie i większość standardowych apek była od Google'a (Zdjęcia, Wiadomości itp.).
6. U11 ma też fajne głośniki stereo,  które ładnie grały, w miarę możliwości byłoby dobrze, gdyby następca miał podobnie, ale to już nie jest jakiś must have.
7. Na 5G na razie mi nie zależy, jakby co ;)
8. Na sam koniec dodam, że byłoby fajnie, gdyby telefon też wytrzymał najbliższe trzy lata bez konieczności wymiany.

Wstępnie wytypowałem Zenfone 6, OnePlus 7t, a ostatnio doszedł też Huawei P30 Pro. Co do P30 mam o tyle mieszane uczucia, że brak mu głośników stereo, a i EMUI nie do końca do mnie przemawia, bardziej mi się podobała nakładka HTC. Ale ostatecznie mogę się przemóc ;)

Mogę liczyć na jakieś dodatkowe uwagi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako były użytkownik u11 i trzech u12+, z czego z jednego z nich właśnie pisze sugeruje Asusa lub oneplus.

Po u11 miałem przez chwilę mate 20 i nakładka była dla mnie nie do zniesienia. Brak takiej personalizacji i ogólnego odbioru jak w HTC. Jedynie z asusa równie dobrze mi się korzysta, jak z U. Zenui jest bardzo ok.

No o kwestia audio. Ciężko będzie czymkolwiek zastąpić u11. 

 

Szukaj też u12+, ja kupiłem nowego w Orange za 550zl, wcześniej w Play za 1000zl. Bateria działa 5-6h sot.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, @Petru23. Tak prawdę mówiąc, to Zenfone'a zacząłem rozważać po Twoich wypowiedziach, które tu czytałem ;)

Nad U12+ też się zastanawiałem, ale chyba odpuszczę, głównie ze względu na wiek (jak już kupuję, to wolałbym jednak coś w miarę nowego) i wsparcie HTC – podejrzewam, że U12+ wcale nie stoi lepiej od U11, z którym już było mizernie. Na szczęście z nieco słabszym dźwiękiem przeżyję (ale oczywiście wciąż wolałbym stereo niż mono ;)), bardziej interesuje mnie dobry  aparat i ekran (zapomniałem dopisać w pierwszym poście). Dlatego też kusi mnie OP ze względu na AMOLED i 90 Hz, przynajmniej po tym, co czytam w sieci. Przede wszystkim jednak nie chcę kupić czegoś, co będzie robiło gorsze zdjęcia od U11, bo akurat zdjęć robię sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oneplus 7t/7t pro będzie najlepszą opcją i połączeniem wszystkich Twoich wymagań. 

U12+ baterią nie grzeszy a i wsparcie kuleje.

Zenfone 6 w wielu aspektach jest gorszy od oneplus. Co do p30 pro (jako iż sam posiadam), jest to fajny telefon w obecnie super cenie, ale do Twoich wymagań jednak oneplus wydaje się bardziej optymalny. P30 pro średnio radzi sobie ze szczegółowością zdjęć oraz zdąża mu się mocno podkręcać kolory (szczególnie roślinności). Do tego wspomniany głośnik mono - gra dobrze, ale stereo to nigdy nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Chelsey Dzięki również. Przyznam, że skłaniam się właśnie w stronę OP i pewnie szukam też potwierdzenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OP 7t moim zdaniem jest lepszy od wersji pro. Pomijając nawet bardzo mocno zagięty ekran wersji pro to sam w sobie 7t pro źle leży w ręce i nawet wyłączony trzyma się wyjątkowo niewygodnie. Ludzie, którzy narzekają na śliskość współczesnych smartfonów, a nie mieli w ręce 7/t pro tak naprawdę nie wiedzą co mówią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Może , Poco F2 Pro 

Jest recka na Mobzilli.

 

Edytowane przez niko123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, niko123 napisał:

Może , Poco F2 Pro 

Jest recka na Mobzilli.

 

Zastanawiałem się chwilę nad Xiaomi tak ogólnie, ale zniechęca mnie MIUI (i drażni mnie to podejście Chińczyków do upodabniania Androida do iOS) i preferuję nakładkę zbliżoną do czystego Andka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Będzie Ci bardzo ciężko znaleźć coś, co zastąpi Ci HTC ;) ja nie znalazłem niestety... 

Sense ma to do siebie, że ma wszystkie zalety czystego systemu i jest pozbawiony jego wad, czyli braku dodatkowych funkcji. A jak coś jest dodatkowo zaimplementowane, to pochodzi od googla :E

możliwości personalizacji a raczej braku narzucenia pewnych rozwiązań, wymuszenia wyrobienia sobie nowych nawyków, sprzecznych z dotychczasowymi może naprawdę zniechęcić. 

Tak miałem z mate 20. Po kilku dniach używania sprzedałem. Przewinęło mi się przez ręce kilka innych sluchawek i finalnie wróciłem do HTC. Jedynie zenfon i to staruszek bo 4 był w stanie zastąpić mi u11 (ten sam aparat, nocne imo lepsze, też stereo i też właściwa personalizacja i w odbiorze zenui jest zbliżone do sense.

U Ciebie może być podobnie. Z tego też powodu zastanowiłbym sie nad właśnie zenfone 6.

 

Edit

Po kiego takie odstępy między akapitami? Może to moderacja jakoś usunąć? Na mobilnym sprzęcie nie da się wcisnąć p. alt+enter 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Petru23 napisał:

Będzie Ci bardzo ciężko znaleźć coś, co zastąpi Ci HTC ;) ja nie znalazłem niestety... 

Tego się właśnie obawiam. Jak się zastanowiłem i zrobiłem rachunek sumienia, to moja historia ze smartfonami wygląda tak:

HTC HD2 (najpierw z WM, potem sflashowany na Androida)
SGS2
HTC One (M7)
HTC U11

Chyba widać tu pewien schemat :szczerbaty:

8 godzin temu, Petru23 napisał:

Sense ma to do siebie, że ma wszystkie zalety czystego systemu i jest pozbawiony jego wad, czyli braku dodatkowych funkcji. A jak coś jest dodatkowo zaimplementowane, to pochodzi od googla :szczerbaty:

możliwości personalizacji a raczej braku narzucenia pewnych rozwiązań, wymuszenia wyrobienia sobie nowych nawyków, sprzecznych z dotychczasowymi może naprawdę zniechęcić.

I bardzo mi odpowiada to podejście. Pamiętam, że pierwsze nakładki Sense były dosyć ciężkie, ale potem się ogarnęli i gdzieś w okolicach HTC One zaczęli robić właśnie w stylu stockowego Andka z własnymi uzupełnieniami. Zdecydowanie bardziej mi się podoba takie rozwiązanie, niż te wszystkie MIUI, EMUI, które na siłę chcą robić iOS-a z Androida. Chciałbym iOS, to bym szukał iPhone'a ;)

9 godzin temu, Petru23 napisał:

Tak miałem z mate 20. Po kilku dniach używania sprzedałem. Przewinęło mi się przez ręce kilka innych sluchawek i finalnie wróciłem do HTC. Jedynie zenfon i to staruszek bo 4 był w stanie zastąpić mi u11 (ten sam aparat, nocne imo lepsze, też stereo i też właściwa personalizacja i w odbiorze zenui jest zbliżone do sense.

U Ciebie może być podobnie. Z tego też powodu zastanowiłbym sie nad właśnie zenfone 6.

Dzięki za radę, zwłaszcza, że chyba mamy podobne spojrzenie na HTC ;) Kurcze, gdyby dzisiaj wypuścili ulepszoną wersję U12, to bym się mocno nad nią zastanawiał, chociaż pewnie, znając HTC, byłaby zbyt wysoko wyceniona jak na swoje możliwości :szczerbaty: Z tym zapowiadanym U20 5G to pewnie dadzą średniaka w cenie flagowca, a zresztą nie wiadomo nawet, kiedy to trafi do Europy.

Dlatego też mocno rozważam też OP7T,  głównie ze względu na AMOLED, 90 Hz (podobno fajnie się używa :)) i fakt, że OxygenOS też mocno przypomina stockowego Androida podrasowanego o pewne funkcje (czyli coś podobnego, co robi HTC). Brakuje mi w nim trochę diody powiadomień, chociaż w SGS2 też jej nie było i jakoś dało się żyć.

Czytałem też plotki, że ASUS ma w tym miesiącu zapowiedzieć Zenfone 7, ale tak, to se można czekać bez końca ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Skoro ma zapowiedzieć 7 to szóstka wskoczy w promocje. 

Szukaj po sklepach oneplusa i że fona 6, bierz w ręce i wybieraj ;)

 

Edit

Zenfone 6 nie jest już dostępny w sklepie asusa (jedynie jako odnowiony), także 7 tuż tuż :)

Ale na rog phone jakie promocje :heu:

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zacząłem przeglądać i zonk, jedyna oferta na Zenfone 6 to jakaś wystawka na Allegro za 200 zł :szczerbaty: Chyba problem się rozwiązuje powoli sam, przynajmniej dopóki 7t jeszcze nie wycofali :D

BTW, orientuje się ktoś, czy w salonie X-komu można macać towar jak w Media Expercie czy innym Euro RTV? W życiu nie byłem w ich salonie, wszystko kupowałem on-line ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tak, mają wystawki jak każdy inny tego typu sklep. 

Aczkolwiek to samo mają po euro czy mm a więcej im się na półki mieści, także szerszy wachlarz sprzętu do sprawdzenia. 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko w Euro czy MM chyba już nie mają na stanie OnePlusa, co najwyżej na zamówienie przez neta. A w tym tygodniu mam być w Krakowie, to może uda mi się wyskoczyć do Bonarki i sprawdzić, jak on w ogóle wygląda i leży w ręce. A potem mogę jeszcze się przejść po innych wystawach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy znajdziesz gdziekolwiek OnePlusa by pomacać, mi się jeszcze nie zdarzyło w żadnych sklepie go widzieć na wystawie (i mówię tu o wielu: x-kom, komputronik, neonet, MM, ME, euro). Lepiej zadzwoń i się zapytaj czy mają takowy, bo szkoda tracić czas. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.07.2020 o 19:21, unknown_solider napisał:

OP 7t moim zdaniem jest lepszy od wersji pro. Pomijając nawet bardzo mocno zagięty ekran wersji pro to sam w sobie 7t pro źle leży w ręce i nawet wyłączony trzyma się wyjątkowo niewygodnie. Ludzie, którzy narzekają na śliskość współczesnych smartfonów, a nie mieli w ręce 7/t pro tak naprawdę nie wiedzą co mówią.

Zawsze można wrzucić telefon do etui, które jest w zestawie ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 7 pro jeszcze etui zdaje egzamin, a telefon od biedy jest używalny nawet bez etui ale już w 8 pro pojechali grubo z zakrzywieniem. Zaznaczenie albo kliknięcie jakiegoś elementu na brzegu ekranu kiedy telefon jest w fabrycznym etui jest trudne, a z drugiej strony używanie 8 pro bez etui to masochizm. Ponieważ w etui nie sposób swobodnie dotnknąć krawędzi to gest powrotu jest wykrywany dobre kilka milimetrów od krawędzi czego efektem było zamykanie się klawiatury w trybie swipe podczas próby wpisywania słowa zaczynającego się na P. Naprawili to w Androidzie 11 - klawiatura już się nie zamyka. Dla mnie to są jakieś niepojęte rzeczy kiedy producent poświęca użyteczność na rzecz wyglądu, często szybkie odpisanie na maila albo skopiowanie tekstu czy numeru trwa przez to 2x dłużej niż powinno, a kiedy nie mam czasu i mi się bardzo śpieszy 5x dłużej przez nieudane próby. Nie lubię ogólnie ekranów edge ale używając Samsunga s10 widzę, że da się taki ekran zrobić dobrze zachowując rozsądek i dostosować reakcje na dotyk tak aby używało się takiego smartfona bez problemowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...