Skocz do zawartości
brainq

Kabel Ethernet na zewnątrz budynku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam potrzebuję kabla zewnętrznego Ethernet 10 metrów który będzie leciał na zewnątrz przy ścianie z  routera do  komputera a internet jest FTTH 75 Mb/s a w październiku będzie zwiększone do 150 Mb/s a model routera jest Huawei HG8546M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Właśnie mam fajny kabel zewnętrzny żelowany 11m kat6A 1Gbit/s z zakończoną wtyczką za 60zeta z jednej strony o taką:

wtyczka

kabel

drugą wtyczkę musiał byś sobie kupić. Za kabel płaciłem coś 2.9zł/m  oddam z wtyczką za 15zł bo szkoda mi to wyrzucać.

wtyczki są "bez narzędziowe" wysokiej jakości  i fajnie się je zakłada nie ma opcji że coś się zepsuje/nie zaciśnie.

Po przebudowie sieci domowej potrzebowałem cieńsze kable i innej długości stąd ta zmiana. Mam jeszcze drugi odcinek taki sam z wtyczką trochę dłuższy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale może są dobre takie gotowe kable 10metrowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykły 10 metrowy patchcord do użytku domowego dostaniesz wszędzie, ale taki na zewnątrz to chyba nie. Niestety to jest towar na zamówienie. Pytanie czy nie łatwiej zrobić jedną dziurę w ścianie i przełożyć kabel wewnątrz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Niestety nie bo z tym jest problem że kabel będzie leciał przez mój pokój a wyrywaniem listw dla jednego kabla jest mnóstwo roboty.

 

A jeżeli są jakieś na zamówienie możesz zapodać linki??.

Edytowane przez brainq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel na zewnątrz to nie jest dobry pomysł. Będzie wrażliwy na wyładowania atmosferyczne. Jak spali Ci się kilka kart sieciowych czy routerów, to szybko zaczniesz zrywać te listwy w pokoju...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja chciałem się dowiedzieć jakie są wiec to nie mój problem tylko siostry bo to nie moja robota to dzięki ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki jenak szybko zrobiliśmy przez listwę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 1.07.2020 o 13:37, Qwinto napisał:

Kabel na zewnątrz to nie jest dobry pomysł. Będzie wrażliwy na wyładowania atmosferyczne. Jak spali Ci się kilka kart sieciowych czy routerów, to szybko zaczniesz zrywać te listwy w pokoju...

Jakiś czas temu (będzie kilkanaście lat) wisiało mi między blokami z 70 jak nie więcej metrów najtańszej skrętki a wcześniej BNC - sieć, połączone kilka bloków, odległość między każdym po 30, 50 m, upalenie karty czy switcha było rzadkością. ;)

Edit, Pamiętam jeszcze że na najdłuższym odcinku kabel wspierany był metalową linką :E... I ten internet od TePSy zawrotną prędkością 2Mb/s aDSL? rozdzielony na ileś tam osób UT99 lokalnie...Aż się łezka kręci w oku ;)

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...