Skocz do zawartości
krzysztoflosinski

Windows 10

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko - bardzo spodobała mi się gra Forza Horizon 4 i jej opinie ,ale niestety nie posiadam Win 10 i tu moje pytanie. Czy warto kupić dysk SSD ale przenośny i na nim zamontować Win10 i np. tę grę bo niby Win 10 słabo działa na HDD dysku .. czy gra może być na HDD a Win 10 na SSD? bo chciałem mieć dwa windowsy - jeden własnie do gier typowo co potrzebuja win10 a reszta jak FM, PES na Win7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy system działa szybciej  na ssd i nie ważne czy to 7,8 czy 10 i każda gra,program też będzie działać,uruchamiać się szybciej bo to wynika ze zwykłych parametrów dysku ssd.I niech tu nie przesadzają że zwykłe dyski się już nie nadają do gier bo tak nie jest,skoro rok czy 2 temu się nadawały to i teraz się nadają acz różnicę w działaniu da się zauważyć tak zwanym gołym okiem a tragedii nie ma.Akurat mam tę grę na zwykłym dysku (no może trochę szybszym bo to WD Black) i działa bezproblemowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mam na hdd ale musisz zwrócić uwagę że ktoś taki jak ja nie zwraca uwagi na to co innych może drażnić czy być wręcz nie do przejścia i zamiast cieszyć się grą będą liczyć klatki i patrzeć jak gra doczytuje tekstury czy szybciej ładuje (startuje) itd.Na pewno przyszłość moja i pewnie innych to odpowiednio duży dysk ssd na gry i nie tylko,nie jak dotychczas tylko na system (bo to już mus) ale to kwestia ceny.Niestety też się przesiadłem na 10 z 7 ze względu na FH 3 a więc już jakiś czas temu i też miałem dwa systemy,teraz już tylko win 10 bo nie było sensu siódemki trzymać skoro wszystko na 10 działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na temat oceny tego dysku to się raczej nie wypowiem,na temat samej marki mogę bo posiadam SSD samsunga już od paru lat na system i jest w porządku,także tym którym włożyłem takie dyski czy też poleciłem też nie narzekają...musisz poszukać sobie jego testów np.TU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i czy nie bedzie problemu bo mam juz Sata III ale HDD dysk i juz chyba nie ma miejsca w kompie na przylaczenie SSD pod wejscie Sata III ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Skoro stać Cie na zakup nowego Windowsa10 tylko dla gry, to stać Cie tez na zakup dysku SSD. Możesz na nim zainstalować win 10 a na HDDku Windowsa 7 Ba! Możesz chyba nawet podzielić dysk SSD na partycje (możesz na pewno) i zainstalować na jednej Win 7 a na drugiej win 10.

Co do prędkości działania,   grałem w forze na HDD i nie było źle, choć mogą zdarzać się micro ścięcia, ale i bez tego mogą :E (wszystko zależy od całej konfiguracji sprzętu)

25 minut temu, krzysztoflosinski napisał:

i czy nie bedzie problemu bo mam juz Sata III ale HDD dysk i juz chyba nie ma miejsca w kompie na przylaczenie SSD pod wejscie Sata III ?

Napisz jaką masz płytę główna i ile dysków, płyty zazwyczaj mają minimum 4 wejścia na SATA.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

stać , tylko pytam się jaki dokładnie wybrać zeby był juz w miare duzy i starczył na lata :) Forza duzo zajmuje ? ja i tak teraz nie wyciagne zbyt dobrych bebechow w grze bo mam takie sobie ;) ale nie mozna wszystkiego od razu przebudowac w kompie bo duzo wydatkow ostatnio . Dysk mam tylko jeden wewnetrzny 1 TB Sata 3 i jeden zewnetrzny chyba 500 gb
płyta Główna : Intel 8 Series/C220 Chipset Family SATA AHCI Controller

Edytowane przez krzysztoflosinski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tą nazwę widziałem już w poprzednim twoim temacie  i nie jest to nazwa płyty, ale mniejsza z tym, jak masz tylko jeden dysk w środku, to bez problemów podepniesz drugi dysk SATA ;)

Nie pamiętam ile dokładnie zajmuje Forza 4, internety mówią ze 64GB

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To Samsungi nie są sprawdzone?  :E

Tyle że TLC w QLC,

Autor nie zauważy różnicy żadnej w jakimikolwiek dysku SSD w codziennym użytkowaniu.

MX500 brałbym ze względu na 60 miesięcy  gwarancji

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dla mnie ten Samsung to taki król benchmarków, dobry póki pusty :E No i tak jak wspomniałeś, dochodzi kwestia o wiele dłuższej gwarancji w przypadku Cruciala.

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wiesz, ja pod tym względem patrze trochę inaczej, moim zdaniem  sporo z nas w codziennym użytkowaniu, za które uważam przeglądanie internetu, gry, multimedia nie zobaczy żadnej różnicy nawet miedzy SSD SATA a NVMe a co dopiero miedzy jednym a drugim dyskiem SATA (nawet jak zapełni dysk po korek i zapcha bufor)

Co bardziej doświadczony użytkownik wychwyci różnice podczas kopiowania plików, instalacji oprogramowania, no ale bądźmy szczerzy...;)

 

Mam nadzieje że po wyjściu konsol zrobią tez coś na PC, by wykorzystywać w pełni możliwości dysków SSD w grach.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie warto! Te dyski są na kościach QLC, najgorsza z możliwych technologii pamięci flash-  taka opinie dostałem o tym Samsungu co wrzucałem - o co chodzi z tymi kościami i pamięcią? Ja mogę kupić nawet to co polecaliście bo to pewnie różnica 100 zl czy coś w podobie? a o co chodzi z tym dyskiem M.2? bo tamten koles tez tak pisał ze bedzie kupował taki ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

O to chodzi chociażby, że po zapełnieniu tego Samsunga jego wydajność spada i to bardzo mocno. W złym kierunku to idzie.

https://pclab.pl/art82052-9.html

Takie dyski to się co najwyżej do jakiegoś datacenter nadają gdzie zapisuje się raz a potem tylko wielokrotnie się odczytuje. Do nowych konsol też pewnie takie szroty trafią bo odczyt taki dysk względnie utrzyma a to akurat będzie najważniejsze.

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kup normalny dysk SSD. Na nim zainstaluj Windowsa 10, wykasuj Siódemkę, a dysk HDD przeznacz na dane. Amen!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli wy byście wzięli tego Cruciala 1 tb , starczy na lata i nie bedzie problemu z podłączeniem go mimo ze już mam 1 dysk Sata III ale HDD tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeżeli posiadasz duży dysk HDD, to nie ma sensu (z różnych względów - cena, szybkość) kupować 1 TB SSD. Wystarczy 250, max 500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z tym się akurat nie zgodzę, czasu dysku SSD jedynie pod system minęły już dawno. 1TB to najbardziej opłacalna opcja obecnie i z pewnością starczy na jakiś czas do zastosowań autora.

Edytowane przez Kris194
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tak,mam teraz 120 GB na system i dwa zwykłe (ale to już mam od lat a czasy i ceny się zmieniają).Ponieważ zostało na nim tylko 65GB wolnego miejsca to muszę z konieczności każdą grę ze sklepu MS instalować na innym dysku a FH4 z dodatkami na chwilę obecną to około 88 chyba GB.Jeśli chcesz dysk na system to kup mały ale jak chcesz jakąś grę na nim (choćby tylko ze sklepu MS) to nie ma innej możliwości jak co najmniej 500GB.Przyszłość cię wkrótce dogoni i według mnie to lepiej zainwestować w ssd 1 TB a reszty się pozbyć niż dokupywać po 500 jakieś przenośne,jeśli ci przenośny potrzebny to wystarczy zwykły który wyciągniesz z kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mozna kupić teraz 500 gb a za jakis czas jak bedzie wiecej kasy kupic 1 tb zamiast tego hdd ;) no i tu moje pytanie - jak jest z podłączeniem i czy warto tego Cruciala mx 500 na lata ? bo mam hdd pod sata 3 wiec pewnie bede musiał zmienic? płyta główna bedzie do tego dysku okej? mój brat mowi ze trzeba jeszcze jakis adapter - to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, krzysztoflosinski napisał:

jak jest z podłączeniem i czy warto tego Cruciala mx 500 na lata ?

Podłączasz tak samo jak HDD, potrzebujesz kabla SATA. Tak.

12 minut temu, krzysztoflosinski napisał:

bo mam hdd pod sata 3 wiec pewnie bede musiał zmienic?

Co zmienić?

12 minut temu, krzysztoflosinski napisał:

mój brat mowi ze trzeba jeszcze jakis adapter - to prawda?

Kłamstwo.

13 minut temu, krzysztoflosinski napisał:

płyta główna bedzie do tego dysku okej?

Nie wiemy jaką masz płytę główną. Sprawdź na fakturze, zajrzyj do środka komputera, napisz chociaż jaki masz procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to miałem pisać o płycie...nie wiemy jaka to płyta ale wątpię że są płyty z jednym sata (chyba że to jakiś staroć)...może z jednym sata 3 ale wtedy by były sata 2 na których dyski mógłby spokojnie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...