Skocz do zawartości
krzysztoflosinski

Windows 10

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Płyta główna to Gigabyte GA-B85M-D3H , procek to Intel Core i5 4440 3,1 Ghz , a adapter to mi chodziło o to ,że dysk jest chyba wąższy tak? wiec moze bede potrzebował adaptera własnie, wole o wszystko dopytac przed zakupem

Edytowane przez krzysztoflosinski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Już ze zdjęć widać że masz 4 czy 6 portów sata więc nie ma problemu z podłączeniem,nie sprawdzałem w specyfikacji ale są  białe złącza co może sugerować że są to np.6 Gb/s a te drugie 3Gb/s lub inaczej.Jeżeli masz klatki na dyski w obudowie to pewnie da się przykręcić do niej dysk bezproblemowo...dawniej taki samsung dawał adapter,teraz nie wiem a to zwykła blaszka zagięta po bokach do dostania za parę zł na alledrogo.

Do niektórych jest dodawany kabelek sata ale powinno ci zostać od płyty,chyba że były tylko dwa...jak coś to też do kupienia wszędzie.

Edytowane przez amp41

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no wybieram Cruciala 500 gb i wlasnie sie zastanawiam czy dają oni kable ;) no adapter to wiem ze sie kupi , niby na xkom jak patrze na tym linku co tutaj dodalem chyba Crucial MX500 500 gb to jest napisane o jakims adapterze ale moj brat mowi ze dziwne te wymiary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Bo to jest adapter do laptopa.A raczej nie adapter tylko ramka mocująca dysk.TAKIE COŚ

Edytowane przez amp41

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Teraz tylko 19zł +wysyłka czy 5zł + wysyłka...albo wujek Franek który na zakładzie takie coś w 10 minut zrobi?A później się okaże że w obudowie masz miejsce na montaż takowego dysku...sprawdzałeś chociaż??

Edytowane przez amp41

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jaką masz obudowę.

Dysk SSD to nie HDD, możesz go ulokować nawet tak że będzie wisiał, tam nie ma ruchomych części które mogłyby się popsuć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, krzysztoflosinski napisał:

To jest Szyna montażowa umożliwiająca zamontowanie HDD 2,5” do zatoki 3,5. Jak obudowa ma zatoki 2,5 cala to to jest zbędne. Napisz jaką budkę posiadasz.

Kable Sata dodawane są do płyty, ale możesz kupić nawet w lokalnym sklepiku z elektroniką za kilkanaście złotych. Łączysz dysk z płytą (po to kabel Sata) i z zasilaczem. Wszystko.

Jeszcze niektórzy przestawiają w biosie tryb IDE na AHCI (jak płyta to umożliwia. Jednak co i jak to już może ktoś inny objaśni. Ja za mało wiem na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj zdjęcie swojej obudowy bo nic nie wywróżymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłeś zdjęcia ale niestety mało przydatne.Jeżeli to obudowa A33 a na taką wygląda to pewnie da się zamocować dysk ssd

Adnotacja 2020-07-06 110633.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak jak mówi @amp41 miejsce na dysk SSD jest. Teraz ostatnia kwestia, czy masz kabel SATA, jeśli nie to będziesz musiał dokupić. Może być w kartonie od płyty głównej, o ile jeszcze masz jakieś pudełka.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam własnie, znaczy pudełka są ale kabla nie ma - drogie to takie rzeczy ;)? a i jeszcze jedno bo pisało na xkom ze producent daje gwarancje 60 miesiecy , czyli jakbym kupił w Media Expert bo podobna cena a za darmo mialbym przesyłke to tez mam te 60 miesieczna gwarancję tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
13 godzin temu, krzysztoflosinski napisał:

Nie mam własnie, znaczy pudełka są ale kabla nie ma - drogie to takie rzeczy ;)? a i jeszcze jedno bo pisało na xkom ze producent daje gwarancje 60 miesiecy , czyli jakbym kupił w Media Expert bo podobna cena a za darmo mialbym przesyłke to tez mam te 60 miesieczna gwarancję tak?

Na MediaExpert mają podane 36 miesięcy gwarancji producenta przy MX500. Wiem, bo tam kupowałem 256GB. Po zakupie pytałem się czy to nie jest czasem błąd, odpisali mi że jest i zostanie poprawiony. Było to prawie rok temu a dalej nie poprawili ? Napisz im pytanie o co chodzi z tą gwarancją, może tym razem zmienią.

 

@Edit. wersja 500GB ma wpisane 5 lat

Edytowane przez Frythyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)


no tez teraz zauwazylem wlasnie, te wieksze wersje maja mniejsza gwarancje ;) no to teraz tylko zamawiac i czekac ;)
bo tam chyba gdzie było pokazane ze mozna wsadzic dysk SSD to ja tam w gornej czesci kompa mam HDD wiec SSD mógłbym najwyzej pod nim wsadzic

Edytowane przez krzysztoflosinski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do gwarancji na tego Cruciala to ja słyszałem, że jest dwa lata gwarancji z opcją przedłużenia o kolejne 3 jak zarejestruje się ten dysk na stronie producenta. Mowa o 500GB.

Na X-kom i morelkach podane jest 60 miesięcy gwarancji. Więc w sumie nie wiem, czy to po zarejestrowaniu, czy bez tego?  Być może wogóle mam jakieś błędne info z tą rekjestracją.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Flik napisał:

Być może wogóle mam jakieś błędne info z tą rekjestracją.

Raczej błędne. Wszędzie jest 60 miesięcy tylko nie na MediaExpert w wersji 250GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...