Skocz do zawartości
Stona

Samsung Odyssey G7

Rekomendowane odpowiedzi

XS1V9Ot.jpg

Na PurePC pojawił się właśnie test Samsung Odyssey G7 27'

Odpustowy wygląd mocno odstrasza. Z drugiej strony w końcu jakieś sensowne jasności przy HDR. Ktoś widział konkretny test na tubie już? Bo niestety ten z Pure pozostawia sporo do życzenia jeśli chodzi o wgryzienie się w temat.

Cena wg Pure to 2799pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W proshop jest za 2600 z dostawa 21lipca.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawił mnie ten monitor. Obecnie do gier multi siedzę na jakimś bieda lg z tn 1080p 144hz. Do innych tytułów mam oleda. Na monitorze głównie hunt showdown, tarkov, quake champions i valorant. Potrzebuję 27 cali, 1440p i 144hz. Zastanawiałem się nad LG 27GL850B, ale ten kontrast trochę niepokoi, choć pewnie na obecnym wyświetlaczu mam podobny.

Co do samsunga, to ciekawi mnie to zakrzywienie. Nigdy na takim nie grałem, a tu jest spore bo 1000r. Z jednej strony zakrzywienie niweluje jedną wadę VA, czyli kąty widzenia i na brzegi ekranu dzięki niemu będziemy i tak patrzeć na wprost, przynajmniej tak mi się wydaję ;p. Miałem TV na VA i wiem jak ta zmiana kontrastu i kolorów na brzegach ekranu jest wkurzająca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej przekątnej i zakrzywieniu nie musisz się martwić o zmiany kontrastu i kolorów.

Jak masz OLED, to do powyższych gier wybrałbym IPS.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pierwsza wada, ktora razi w oczy to zakres synchro:

 

obraz.thumb.png.255e796311d64e17062889d3be9234b0.png

Dla mnie to niepojete zeby min dac 60fps-80fps.

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo je powykrzywiali, ja mam na 32" 1800R i jest dla mnie w sam raz - nie za mocno, natomiast przy 1000R to już 16:10 się robi patrząc na wprost.

Linus przetestował Samsunga G7 32", ogólnie dobry monitor, zasilacz ładna cegła ?

G7 32"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczniej będzie poczekać na konkretne recenzje, w Polsce i tak monitor będzie dostępny pod koniec lipca (x-kom). Sam czaję się na wersję 32", ale zakres VRR wygląda bardzo słabo. Na reddicie ktoś tam opisuje, że na wersji 27" występuje migotanie przy włączonym Adaptive Sync w Escape from Tarkov, i to powyżej minimalnego zakresu VRR. Cholera wie czy to możliwe/wiarygodne. Zapał za zakup tego monitora stygnie, im więcej czytam/oglądam na jego temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tak piszecie, że zakres zmiennej częstotliwości wąski, ale z drugiej strony nie rozwiązuje tego problemu LFC? Nie ma ten monitor LFC?

Myślę sobie, że jeśli ten monitor ma LFC, to nawet jak zaczyna działać ten zmienny Hz od 60/80Hz na tym monitorze z max 240Hz, to praktycznie powinien się zachowywać w dolnym zakresie nie gorzej niż monitor 120Hz o zakresie zmiennej synchronizacji od 30/40Hz lub nie gorzej jak monitor 60Hz ze zmiennym zakresem od 15/20Hz.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten gość jak dla mnie robi najlepsze recenzje monitorów, zawsze oglądam u niego. Wszystko sprawdzone i porównane od "A" do "Z".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najszybsza VA i to jeszcze ogarniajaca 240Hz? WOW

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko to ekstremalne zakrzywienie. Wiadomo czy w tym roku mają być jakieś 1440p/240hz na ips?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wersja 27 calowa różni się czymkolwiek od 32 calowej ? (oprócz wielkości matrycy oczywiście ?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero G9 ma lepsze parametry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś z was ten monitor? Jak wrażenia, poprawiono większość błędów nowym oprogramowaniem? 

 

 

 

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie tez wlasnie szukam cos na 1440p aktualnie mam 165 mhz 1440p msi optix mag series 27 zakrzywiony. CZy ten samsung bedzie lepiej sie sprawowal ? Mam problem ze swoim msi taki ze czern jest wyblakla sa okragle odblaski przy czerni w rogach . i podczas gry odswiezanie skacz od 60 do 120 nie ma stalego 165 .. Warto zainwestowac w ten monitor z mysla o ampere 3080 ? aktualnie frysyns amd 5700xt

szukalem cos juz pod 4k ale nie ma nic wiecej 120 mhz .. monitor do 29 cali do gier

Edytowane przez BartoszUk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam ten monitor na razie drugi dzień, model 32".

Wg mnie sprawuje się świetnie. 

 

Nie ma jednak monitorów idealnych. 

Odnośnie flickeringu/migania obrazu w CRU zdefiniowałem profil 40-240Hz dla Freesync. 

Dodatkowo wymusiłem 10-bit oraz YcBcR 422 w sterowniki Nvidii. 

Migotanie obrazu zostało wyeliminowane w:

- Pendulum demo Niidii. 

- Kodi Player - tu poprzez update do wersji 18.9. Na 18.0 wymuszało 50hz i ekran lekko mrugal w menu. 

Mruganie ekranu nadal widoczne jest na 1 gifie dostępnym w recenzji tego monitora na rtings.com.

 

Generalnie poza tym migotaniem, które powstaje w sporadycznych przypadkach i przy jakichś bliżej nieokreślonych warunkach wszystko jest ok.

Obraz jest bardzo płynny i ostry/wyrazny, kolory soczyste, a szybkość matrycy nie ma na tą chwilę konkurencji wśród paneli VA.

Nawet najszybsze panele TN, czy IPS, nie są lepsze pod kątem szybkości działania od tego monitora. 

 

Do krzywizny ekranu można szybko się przyzwyczaić, a to jest mój pierwszy ekran tego typu. Wcześniej używałem Phillipsa 4350BDM 43" 4K 60Hz,a przesiadkę na mniejszy ekran z nizsza rozdzielczością i dużo szybszym panelem uważam za lepsze rozwiązanie. 

Po tak krótkim obcowaniu z monitorem - szczerze polecam. 

Edytowane przez zachy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawuje się ten monitor przy 60-100 fps (gram tylko w single typu Wiedźmin 3, RDR2, najszybszy u mnie był Far Cry 5:))? Są jakieś artefakty, mocniejsze smużenie? Czy migotanie występuje w jakiejkolwiek grze oprócz menu? Czy migotanie jest zależne od tego czy mamy kartę AMD, NV?

Wielkie dzięki za każde info:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam karty AMD żebym mógł to migotanie sprawdzić - nie mam w domu składnicy sprzętu :D 

Jak dorwe 6800tx/6900tx to zobaczę. Ale cala ta sprawa z mruganiem obrazu związana jest najprawdopodobniej z g-sync compatible. 

 

O tym gdzie odnotowałem migotanie i czy udało się to wyeliminować pisałem w poprzednim poście. Nie jest tak, że wszędzie ono występuje. jest to sporadyczne i nie wiem dokładnie od czego zależy(według ludzi od zejścia z fps poniżej wartości 60). Generalnie w 95-99% przypadkach ono nie występuje. 

 

Sprawdzałem w RDR2 i nic nie smuzy, nie ma żadnego migotania. 

Tak samo w Civilizacji VI,czy mmo typu Albion Online i Star Wars: TOR. 

Wiedzmina może dziś potestuje, ale zakładam że będzie podobnie i bez problemów jak powyżej. 

 

Generalnie ten VA 240Hz Samsunga nie smuzy,artefaktow też nie odnotowałem żadnych. 

Do jakości obrazu nie da się przyczepić. 

Zobacz recenzje w sieci na YouTube np na Hardware Unboxed albo Rtings.com i to jak oceniają responsywnosc i jakość matrycy, więc pytanie to jest trochę nie na miejscu akurat w tym przypadku. 

Edytowane przez zachy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rtings i HU oglądane wiele razy, ale zdjęcie G7 z pozycji najlepszego monitora do kategorii wartych rozważenia trochę mnie zahamowało. Jeżeli jest tak jak piszesz, to ja nie mam się czym przejmować. W menu czy innych tego typu sytuacjach mnie nie boli. Najważniejsze, że podczas czystej rozgrywki nic złego się nie dzieje. Dzięki wielkie za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn tak jak pisalem - nie jest tak, ze w menu masz migotanie obrazu i jest to jakis pewnik. Nigdy o tym tez nie mowilem.

 

Wystapilo to u mnie w trzech przypadkach, z czego jednym byl test Nvidii odnosnie g-sync'a. W tym konkretnym tescie sprawe naprawilo:

- zmiana w CRU zakresu FreeSync na 40-240Hz.

oraz

- zmiana formatu kolorow na YCbCr 442 i glebii kolorow na 10-bit w panelu Nvidia.

Od tej pory migotanie przestalo wystepowac.

 

Generalnie w 3D i w menu gier nigdy nie doswiadczylem migotania obrazu, ale monitor mam dopiero 2 dzien tak naprawde i moze sie cos jeszcze pojawic.

Z tym, ze ludzie podawali kiedy u nich to migotanie wystepowalo. W tych zastosowaniach PC, w ktorych korzystam z pieca nie uswiadczylem tego niechcianego efektu po prostu.

 

Sprawdzalem przed chwila Wiedzmina 3 - wszystko jest OK rowniez.

 

Co do zdjecia monitora z najlepszego wyboru na Rtings, to widzialem, ze pojawil sie tam C32HG70. Ja bym tego monitora nie wzial (zastanawialem sie nad kupnem tego modelu), ze wzlgedu na duzo wolniejsze dzialanie matrycy oraz zarowno ghosting jak i overshoot.

Odyssey G7 jest pod tym katem po prostu lepszy.

Edytowane przez zachy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...