Skocz do zawartości
Stona

Samsung Odyssey G7

Rekomendowane odpowiedzi

Tym, ktorym nie pasuje cokolwiek w G7 przyczepia sie nawet do najmniejszego detalu.

Uzytkownikow tego monitora jest wielu i jakos nie narzekaja na jakosc/szybkosc matrycy, zakrzywienie, fonty, zewnetrzny zasilacz - lol, rzeczywiscie to przeszkadza, jak lezy gdzies z tylu pod biurkiem.

Najlepsze sa opinie tych, co w ogole tego monitora nie mieli lub nie kupia bo za drogi :) no ale za to znajda mase pretekstow, dlaczego monitor jest wedlug nich 'be'...

Edytowane przez zachy
  • Like 1
  • Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne, nie jest to monitor dla każdego. Do pracy bym go nie chciał, ale do grania i w roli miniTV jest mega ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja posiadam i zdecydowanie polecam :)  mam wersję 27" i jak dla mnie zakrzywienie daje mega imersję. Nikt mi nie powie, że jak zakrzywienie to minimum 32"..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się przesiadłem z 1440p 32" z zakrzywieniem 1800R (czyli tym mniejszym) i dla mnie jest absolutny sztos ;) Do tego podpiąłem ostatnio PlayStation 5 pod G7 i znakomicie to śmiga. Odyssey G7 obsługuje sygnał 4K i jest w stanie go konwertować z wyostrzaniem do 1440p. Wystarczy wyłączyć AdaptiveSync i wszystko pięknie działa. Generalnie poza Gran Tourismo to chyba wolę grać na monitorze na chwilę obecną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Frigus1 napisał:

Do pracy bym go nie chciał

Ja go uzywam tez do pracy - sesje rdp, bash, maile, roznego rodzaju aplikacje przy administrowaniu infrastruktura IT.

Nie odczuwam, zeby jakos zle sie sprawowal w tych zastosowaniach. :)

Edytowane przez zachy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, wompierz napisał:

miałem styczność z g7, widziałem też dziwną czcionkę na nim.  Może to wina właśnie za dużego zakrzywienia.

Ziemniak jest najpopularniejszym polskim youtuberem o sprzęcie pc.

Jego filmiki są często lepiej zrobione od reszty youtuberów i czasem pokaże to o czym inni zapomną lub tylko przebąkną.

W innych filmikach o g7 masz jakieś przebitki, pokazane, że jest zakrzywienie, jaki to super itd.

Ziemniak złapał normalnie monitor, pokazał jak to zakrzywienie wygląda z góry gdzie reszta streamerów zrobi jakieś śmieszne przebitki żeby czasem za mocno nie uwypuklić wad, pokazał jak z tym można pracować i jak wygląda to zakrzywienie w stosunku do kartki z liniami.

U niego na filmikach produkty są jakieś bardziej namacalne i rzeczywiste a nie śmieszne przebitki często w półmroku żeby fajnie wyglądało.

Jest na zdjęciu i 1000 i 1800R. Widać, że 1800R jest małym zakrzywieniem a jednocześnie przydatnym do tego typu matryc a samsung oczywiście przegiął i dosłownie i w przenośni.

I tyle miał do powiedzenia najpopularniejszy polski PC youtuber na temat G7, że przez 15 minut smędził o zakrzywieniu ekranu. No rzeczywiście, jest zakrzywiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Matt_Deathbringer napisał:

To akurat prawda ;s

Po co takie coś w ogóle puszczać w obieg. Ani to recenzja ani opinia..

No właśnie o tym piszę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.01.2021 o 18:41, wompierz napisał:

Jest na zdjęciu i 1000 i 1800R. Widać, że 1800R jest małym zakrzywieniem a jednocześnie przydatnym do tego typu matryc a samsung oczywiście przegiął i dosłownie i w przenośni.

Ale to jakiś chory gejmingowy trend. Nowe VA to min. 1500R, znajdź 1800R, nie ma.
A i tak najlepsze płaskie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Zas napisał:

Ale to jakiś chory gejmingowy trend. Nowe VA to min. 1500R, znajdź 1800R, nie ma.
A i tak najlepsze płaskie.

Niestety jest dokładanie tak, jak piszesz. Osobiście preferuję płaskie 24-27 cali, przy 32 już fajnie mieć 1800R, ale tak mocne zakrzywianie to jakieś nieporozumienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, bodex napisał:

tak mocne zakrzywianie to jakieś nieporozumienie.

Powinienes zaznaczyc, ze to Twoja opinia, a nie ogolnie przyjety pewnik.

 

Mi sie na G7 znakomicie pracuje na tym zakrzywieniu.

Do grania ten monitor tez jest swietnym rozwiazaniem.

Jak komus przeszkadza krzywizna w tych monitorach to znajdzie dla siebie jakiegos IPS 32" bez problemu - np Predatora 32" za okolo 3500zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie każdy chce srebrzącego IPSa z kontrastem 750:1 :E
Praca na 1000R...  No ale w sumie np. przy nierównej siatkówce też można mieć pokrzywiony obraz, to może niektórym nie robi to różnicy... ?
Tak, to moja opinia, i chętnie ją wygłaszam, może ktoś zauważy, że nie wszyscy łykają ten marketingowy bullshit. 

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, że szukasz płaskiego ekranu VA ale to jest temat o Odyssey G7, który jest akurat wygięty ;) Większa część tej strony wątku to zwykłe biadolenie, że G7 nie jest płaski, a powinien być, bo przecież nie może być żeby taki wygięty komuś dawał więcej frajdy. A sprzedaje się świetnie, nie wiedzieć czemu. Pewnie dlatego, że faktycznie ludziom daje frajdę , tak wnioskuję. W końcu dobór monitora to jest kwestia indywidualna, tak samo jak jeden lubi krągłe i zdrowe a drugi wysuszone płaskie wieszaki ;) Po prostu musisz szukać innych monitorów albo czekać aż pojawią się płaskie propozycje o podobnych parametrach.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Zas napisał:

Ale nie każdy chce srebrzącego IPSa z kontrastem 750:1 :E
Praca na 1000R...  No ale w sumie np. przy nierównej siatkówce też można mieć pokrzywiony obraz, to może niektórym nie robi to różnicy... ?

Miales w ogole ten monitor w domu na testy dluzsze niz pare minut? Wiekszosc ludzi po 2-3h przyzwyczaja sie do tej krzywizny.

Musisz tez zdecydowac i podjac meska decyzje - czy chcesz plaski monitor IPS z jago wadami i zaletami, czy zakrzywiony  VA z takowymi. 

LOL, nie ma tu polsrodkow.

 

Mi krzywizna nie przeszkadza w rodzaju pracy jaka wykonuje. Wmawiam to sobie? Po prostu jest to dla mnie wygodne i to jest moje subiektywne zdanie odnosnie tego monitora.

Mowisz tak, jakby samo posiadanie monitora z ta krzywizna krzywdzilo ludzi i nie dawalo im nawet mozliwosci poprawnej obslugi obrazu w windowsie.

Moze grafikom, albo pracujacym w CAD moze przeszkadzac w jakims stopniu zakrzywienie, bo wplywa na to jak beda cos tworzyli.

Jest jedno ale - HALO to jest glownie monitor GAMINGOWY. :D 

Glownie do pracy grafik takowy postawi inne wymagania niz posiadanie matrycy VA, 240Hz i zakrzywenia obrazu.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, zachy napisał:

Powinienes zaznaczyc, ze to Twoja opinia, a nie ogolnie przyjety pewnik.

Wyobraź sobie, że na forach internetowych ludzie wygłaszają swoje opinie, a nie prawdę objawioną :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam i ja swoje trzy grosze,bo miałem G7 32 cale .Powiem tak o ile kiczowaty wygląd przodu jest do zaakceptowania to jakoś nie mogłem się przyzwyczaić do tego że wszystko co na nim oglądam też jest zakrzywione,szczegółnie widać to na środkowej części monitora.Dlatego  trzymałem go chyba ze 12 dni z nadzieją że się przyzwyczaję do tego ,ale nie.Miałem 14 dni na zwrot i to zrobiłem.I jeśli komus nie przeszkadza że to co ogląda również jest zakrzywione to monitor godny uwagi.Ja go kupiłem za 2700 w jakims sklepiku internetowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, bodex napisał:

Wyobraź sobie, że na forach internetowych ludzie wygłaszają swoje opinie, a nie prawdę objawioną :]

Wyobaraz sobie, ze na forach niektorzy tak prezentuja swoje wypowiedzi jakby to byl ogolnie przyjety pewnik i jedyna sluszna opcja/prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zakupiłem g8 27 cali proszę mi powiedzieć co muszę z nim zrobić podobno doczytałem że trza sciagnąć sterowniki ze strony ? czy coś no i co najważniejsze jak go skalibrować bo tak daje po oczach że masakra ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Majs Wchodzisz na tą stronę:  https://www.samsung.com/pl/support/model/LC27G75TQSUXEN/

Pobierasz soft wersja 1009.3 na dysk. Formatujesz pendrive'a. Kopiujesz plik na przygotowanego pendrive'a. Wpinasz pena w gniazdo USB monitora. Wchodzisz w Menu -> Pomoc techniczna -> Aktualizacja oprogramowania.

Po aktualizacji: Menu -> System -> VRR Control (na samym dole) ustawiasz na WŁĄCZONA. Jeżeli chodzi o kalibrację to oczywiście indywidualna kwestia. Ja korzystam przeważnie z takich ustawień: Jasność: 42, Kontrast: 75, Ostrość: 60. Korektor czerni: 13. Gamme i RGB ustaw pod siebie i tyle.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Fenrir_14 napisał:

@Majs Wchodzisz na tą stronę:  https://www.samsung.com/pl/support/model/LC27G75TQSUXEN/

Pobierasz soft wersja 1009.3 na dysk. Formatujesz pendrive'a. Kopiujesz plik na przygotowanego pendrive'a. Wpinasz pena w gniazdo USB monitora. Wchodzisz w Menu -> Pomoc techniczna -> Aktualizacja oprogramowania.

Po aktualizacji: Menu -> System -> VRR Control (na samym dole) ustawiasz na WŁĄCZONA. Jeżeli chodzi o kalibrację to oczywiście indywidualna kwestia. Ja korzystam przeważnie z takich ustawień: Jasność: 42, Kontrast: 75, Ostrość: 60. Korektor czerni: 13. Gamme i RGB ustaw pod siebie i tyle.

o kurde dzieki stary wsio działa i dużo lepiej już jest nie daje po oczach no i tyle monitorów co ja miałem ten narazie JEST OK :D a TESTOWAŁEM już DELLA LG MSI tego nowego GD :D nazw pisać mi sie nie chce ale narazie to ten no ma plusika jeśli chodzi o matrycę to moja pierwsza VA zawsze IPS miałem ale ta krzywizna no troche mnie odpycha ale zobaczymy

zrobiłem wsio jak pisałeś i jest OK VRR włączona i pobawię sie gammą

Edytowane przez Majs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super. Te monitory są przyzwoicie skalibrowane już po wyjęciu z kartonu więc za to też plus się należy. Dla mnie jedyny chyba minus to brak możliwości zapisania kilku profili i swobodne przełączanie się między zdefiniowanymi wcześniej ustawieniami. Miałem to wcześniej w Asusie, super sprawa. Tym bardziej, że korzystam z tego monitora również pod PS5 na zmianę z TV i muszę ciągle robić korekty. Jeśli wcześniej siedziałeś na płaskich to przyzwyczajenie się do krzywizny może zająć Ci dłuższą chwilę, dla mnie po przesiadce z delikatniejszego zagięcia to, które oferuje G7 jest jeszcze lepsze tyle że mam 32". Pobaw się na spokojnie ustawieniami i na pewno dopasujesz pod siebie panel. Tymczasem życzę zadowolenia z użytkowania ;)

Edytowane przez Fenrir_14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Fenrir_14 napisał:

Super. Te monitory są przyzwoicie skalibrowane już po wyjęciu z kartonu więc za to też plus się należy. Dla mnie jedyny chyba minus to brak możliwości zapisania kilku profili i swobodne przełączanie się między zdefiniowanymi wcześniej ustawieniami. Miałem to wcześniej w Asusie, super sprawa. Tym bardziej, że korzystam z tego monitora również pod PS5 na zmianę z TV i muszę ciągle robić korekty. Jeśli wcześniej siedziałeś na płaskich to przyzwyczajenie się do krzywizny może zająć Ci dłuższą chwilę, dla mnie po przesiadce z delikatniejszego zagięcia to, które oferuje G7 jest jeszcze lepsze tyle że mam 32". Pobaw się na spokojnie ustawieniami i na pewno dopasujesz pod siebie panel. Tymczasem życzę zadowolenia z użytkowania ;)

a więc moje odczucia po jednym dniu strasznie męczą mi sie oczy przy tym monitorze nie wiem czemu aż piecze :D dolna część matrycy jest bardziej biała tzrn na czarnym tle widać że srebro po całość leci od lewego rogu do prawego no masakra  pasek windowsa jest srebny nie czarny a to VA :D: podobno czarny miał być lepszy duzo ;/  na IPS lepiej wyglądało to 

chyba ze moja sztuką jakaś wadliwa wszystko wgrałem jak pisałeś ? nawet mniej dałem jasności 

albo moje oczy nie mogą się przyzwyczaić do VA albo zjeszcze za jasno mam sam nie wiem ale srebrzy masakrycznie dół matrycy potem postaram sie pokazać fotki jakieś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy w ustawieniach karty masz włączony pełny zakres dla wyjścia DisplayPort/HDMI. Czy coś manipulowałeś przy nastawie kontrast, lub Red/Green/Blue w OSD monitora? Wiem, że świetna czerń, to na OLED, ale na współczesnym VA nie powinno być tak źle ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że niby ustawiliście 42% jasności nawet gdy siedzicie w pulpicie? Oczy by mi wypaliło. Ja gdy sobie nie gram to mam dosłownie 0% i nie jest wcale za ciemno. Natomiast do gierek mam 30%, do tych ciemniejszych koło 40% z tego co pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...