Skocz do zawartości
Stona

Samsung Odyssey G7

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli Ci "strzela" po wyłączeniu kompa przez jakiś czas to na 100% plastik, z czasem może przejść bo jak się już dotrze to przestanie, najgorzej jest jak sprzęt nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, bbandi napisał:

Jeśli Ci "strzela" po wyłączeniu kompa przez jakiś czas to na 100% plastik, z czasem może przejść bo jak się już dotrze to przestanie, najgorzej jest jak sprzęt nowy.

Po wyłączeniu to nawet nie zwracam uwagi czy strzela. Strzela gdy monitor jest włączony i wyświetla obraz. G7 dość mocno się nagrzewają i teraz nie wiem czy to wada mojego egzemplarza czy to raczej normalne.  Mam go go od dwóch dni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Matryca się napręża i odkształca pod wpływem temperatury co jest normalne.

Może słabo spasowany egzemplarz i dlatego słyszysz strzelanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, wompierz napisał:

Matryca się napręża i odkształca pod wpływem temperatury co jest normalne.

Może słabo spasowany egzemplarz i dlatego słyszysz strzelanie.

Może tak jest, trudno muszę się przyzwyczaić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się orientuję czym to się różni?

C32G75TQSR -2599zl

C32G75TQSU -2789zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.08.2021 o 17:02, forum napisał:

Ktoś się orientuję czym to się różni?

C32G75TQSR -2599zl

C32G75TQSU -2789zl

Przed zakupem pisałem do PL Samsunga to mi odpisali że Suxen jest na rynek UK i tylko tyle czyli nic nie wiedzą. Z tego co wyczytałem różnią się: poborem prądu Suxen 70W jest z roku 2020 a Srxen 40W jest z roku 2021. Dlaczego jest taka różnica w cenie to dalej nie wiem

Edytowane przez Meteor07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.03.2021 o 19:33, bourne2008 napisał:

Nie mam tego monitora ale na pierwszym z brzegu filmiku z youtuba też widać delikatną ciemną smugę

Te niby smugi w niczym nie przeszkadzaja. W grach tego nie widac a smuzenie jest na poziomie wielu monitorow z matryca ips

 Mnie niepokoi bardziej przeostrzenie obrazu przy wlaczeniu wiecej niz 60hz. Pixele wtedy staja sie nieprzyjemnie widoczne. Zwlaszcza przy 240hz. Dlatego u siebie wlaczylem g sync a w ustawieniach windowsa zmienilem odswiezanie na 120hz i jakos da sie wytrzymac. 

Kolejna sprawa to juz bardziej subiektywna opinia ale kolory wydaja mi sie blade mimo ustawienia 10bit. Ogolnie wydaja sie dosyc chlodne mimo regulacji (wzgledem mojego starej tnki z lg). Nie wiem czy go nie zwroce bo to ptzeostrzenie to raczej wina samej matrycy i pewnie u siebie macie podobnie. Siedze od monitora ok 85cm

Edytowane przez dam9an

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest duża różnica jakości obrazu między 27 calowym a 32 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś różnica w jakości obrazu (smużenie) i działaniu VRR między 27, a 32 cale? Na filmie od Stilgara co prawda już dosyć starym bo chyba sprzed roku, wspominał coś o tym, że wersja 32 cale może bardziej smużyć. Gdzieś w ogóle taka opinia mi się jeszcze przewinęła, że 32 cale ma gorszą matrycę. To samo odnośnie VRR, że ponoć 32 cale ma gorszy zakres (od 80?). Chcę kupić monitor do XSX więc troszkę słabo jak musiałbym mieć powyżej 80 fpsow, żeby nie mieć jakiegoś stutteringu bo wiadomo, na konsoli pewnie fpsy będą spadać możliwe, że nawet poniżej 60, a jednak vsync chciałbym mieć włączony, żeby mi się obraz nie rozrywał. Jak to w końcu jest. Poprawili zakres działania w jakimś firmware?

Edytowane przez tomskyy
Odpowiedziałem sobie na większość poprzednich pytań ale mam nowe na które nie znalazłem odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z wyłączeniem się G7 Odyssey 27’. Posiadam ten monitor od ponad pół roku i od początku kiedy chciałem „wybudzić” ekran po jego automatycznym wyłączeniu (stan bezczynności w windowsie) był problem z jego ponownym włączeniem. Czasem musiałem ręcznie wyłączać go przyciskiem i włączać i dopiero wtedy się uruchamiał. Niestety od wczoraj po kilkunastu minutach pracy w 2D po windowsem samoczynnie gaśnie ekran i już nie da się go włączyć. Sam system działa (np. nadal gra muzyka z windowsa), działa również uruchomione przyciskiem OSD monitora ale nie pomaga ani jego wyłączenie i włączenie ponowne nawet z sieci ani odłączenie kabla od karty graficznej i włączenie ponowne (DP 1.4 oryginalny z pudełka od monitora). Pomaga dopiero twardy reset kompa. Wczoraj stało mi się tak dwa razy (po kilkunastu minutach od restartu) a potem wszystko było ok. przez kilka godzin. Mam zaktualizowany soft w monitorze, najnowsze sterowniki karty graficznej). Co ciekawe problem z „wybudzaniem” występował również na poprzedniej karcie graficznej (miałem Radeona teraz mam Nvidie). W windowsie opcje zasilania mam ustawione na „najwyższą wydajność”

Macie jakieś pomysły na rozwiązanie problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...