Skocz do zawartości
Stona

Samsung Odyssey G7

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zamawialem w srode w ME (okolo poludnia o ile pamietam) to przesylke i tak mialem przewidziana na dostarczenie na piatek - troche czasu zajmuje im przygotowanie jej do wydania i wysylki z magazynu pozna noca. 

Jak juz kurier ja odbierze z magazynu to dalej juz idzie sprawnie.

Rano w piatek dostalem informacje z DHL, ze kurier bedzie miedzy 9:30 a 11:30, a juz o 9:30 byl u mnie.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odyssey g7 w wersji 27" można kupić za 2500 lub 2800 zł w zależności od sklepu... patrzyłem w MM mają monitor z numeracją N6 tzn  z czerwca.

-pytanie czy warto dopłacić 300 zł jeśli była by to nowsza rewizja tego monitora np N9 lub późniejsza ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A można gdzieś kupić w tej nowszej rewizji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba zamówić i sprawdzić numer serii :) albo pójść do MM i zobaczyć,podobno na reddicie mają N9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze nie warto doplacac 300zl do nowszej rewizji. Nie powinna ona tez byc drozsza, w koncu to ten sam monitor.

Poza tym glownym problemem z tymi monitorami byl flickering przy aktywnym freesync/gsync, ktory obecnie zostal wyeliminowany.

Czy moze byly jakies udokumentowane problemy z rewizja N6?

 

Z ciekawosci sprawdzilem swoj egzemplarz, i ma on numer CX3XH4ZN801662J

Kupiony troche ponad tydzien temu w Media Markt wlasnie.

Wychodzilo by na to, ze mam rewizje z Sierpnia tego roku - N8.

 

 

Edytowane przez zachy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po południu odebrałem tego wielkiego sukinsyna :szczerbaty:

Przesiadłem się z 23" IPS FHD 60HZ, więc efekt "wow" zaliczony. Pierwsze wrażenie na krzywiznę - masakra, nie przyzwyczaję się. Po godzinie się z nią zaprzyjaźniłem i nawet mi się podoba!

G-sync cacy, matryca cacy, jakość wykonania również. Miałem drobne problemy z Hubem USB, ale ogarnąłem. Mam zablokowane trochę funkcji w OSD tj. czas reakcji, częst. odświeżania, zmniejszanie opóźnienia. Jak to odblokować?

Ogólnie pierwsze wrażenia MEGA, chyba zostanie ze mną. Muszę tylko biurko zmodyfikować :D

btw MediaEx wysłało mi przeprosiny, że musiałem tyle czekać:szczerbaty:

ps. u mnie również N8

Edytowane przez Frigus1
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowałeś w tym czasie co ja praktycznie to pewnie z tych samych dostaw. 

Ja już tej krzywizny nie odczuwam też, teraz ciężko by było przesiąść się na płaski ekran :)

W zależności od ustawień cześć funkcji jest blokowanych. Jak włączysz Adaptive Sync to właśnie te funkcje są predefiniowane.

Wrzuc sobie najnowszy firmware 1009.3 i włącz w ustawieniach System opcje VRR - eliminuje flickering ekranu przy dużych wahaniach FPS. 

Wiedziałem, że Ci się spodoba. 

Za tą cenę lepszego monitora nie znajdziesz, a do tego ta szybkość matrycy i brak smużenia. Priceless :)

Edytowane przez zachy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, zachy napisał:

W zależności od ustawień cześć funkcji jest blokowanych. Jak włączysz Adaptive Sync to właśnie te funkcje są predefiniowane.

 

 

Dzięki :boink:

 

8 minut temu, zachy napisał:

Wrzuc sobie najnowszy firmware 1009.3 i włącz w ustawieniach System opcje VRR - eliminuje flickering ekranu przy dużych wahaniach FPS. 

 

Zrobiłem to odrazu, jedynie flickering mam na gifie z recki rtings

9 minut temu, zachy napisał:

Wiedziałem, że Ci się spodoba. 

Za tą cenę lepszego monitora nie znajdziesz, a do tego ta szybkość matrycy i brak smużenia. Priceless :)

Szczerze mówiąc byłem sceptycznie nastawiony przez te problemy z flickeringiem, a do tego musiałem czekać 4 dni(w weekend już szału dostawałem). Jednakże 3 kapcie za taki monitor? Uważam, że warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie Samsung nie ma konkurencji wśród monitorów 240hz 1440p,wiec wybór jest jeden. 

Tego gifa też widziałem, ale nie będę siedział i się patrzył na jeden obrazek w nieskończoność... 

Jedne co Samsung mógłby poprawić to zmienić zakres Freesync z 60/80-240Hz na 48-240Hz. 

C32HG70 na początku też miał bodajże 60/80-144,a obecnie 48-144Hz. 

Więc jest szansa, że to zmienia jeszcze, a na razie trzeba się posiłkować CRU i ustawiać 40/48-240Hz ręcznie. 

Edytowane przez zachy
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że prawie wszystkie sklepy już podniosły cenę 27 calowego g7 na 2799 zł :D pewnie przygotowują się na black friday żeby potem obniżyć cenę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze zeszly im sztuki, ktore zalegaly w magazynach, a nowa partia od dystrybutora jest w cenie premium. ;) 

Akurat podwyzka na okres swiateczny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo się tyczy 32", jeszcze są po 3199 ale zauważyłem, że w owocowym jest już bliżej 4k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie ma na co czekać tylko zamawiać póki gdzieś jeszcze jest w starej starej starej cenie, bo myślę właśnie, że na g7 się zdecyduje :) zostawię sobie swojego 24 calowego IPSa od AOC i porównam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ostro jak tak ceny podskoczyly.

Wychodzi na to, ze 32" G7 za okolo 3000zl z Media Expert to byl zloty strzal... ;) 

A dodatkowo calkiem nowa rewizja, a nie z tych z pierwszej serii.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, zachy napisał:

No to ostro jak tak ceny podskoczyly.

Wychodzi na to, ze 32" G7 za okolo 3000zl z Media Expert to byl zloty strzal... ;) 

A dodatkowo calkiem nowa rewizja, a nie z tych z pierwszej serii.

Zgadza się, naprawdę super trafiłeś :)

Właśnie zamówiłem 27 calowego w sferisie za 2499zł, zobaczymy, oby dobra sztuka mi się trafiła :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko. 2499zl za 27" to tez nadal dobra cena.

Wrzucisz nowy firmware i bedzie dzialal dobrze.

Ciekawe jaka rewizje dostaniesz - czy cos z 06.2020, czy moze juz 08-09.2020 tak jak my z ME.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zachy

Zobaczę i dam znać, teoreteycznie w poniedziałek powinienem już go mieć (tak jak nowego kompa). 

Jakieś porady na start co do tego monitora? Podłącze go pod RTX-a 3070 X-trio display portem, mam zamiar ustawić 144hz odświeżanie, g-sync. A jaki overdrive ustawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie od razu wrzuc nowy bios 1009.3 czy odpowiadajacy mu numerek dla monitora 27".

Przejdz do System i wlacz opcje VRR Control - wyeliminujesz tym flickering przy duzych skokach/wahaniach FPS dla Freesync/G-Sync.

 

Jak wlaczasz Adaptive Sync overdrive jest predefiniowany (jak i pare innych parametrow) i nie mozna go zmieniac.

I tak nie trzeba by tego robic, bo parametry sa odpowiednio dobrane i szybkosc matrycy jest OK.

Nie ma praktycznie zadnego ghostingu, czy overshoota. To cechy wyrozniajacy ta matryce na tle innych VA, a z szybkoscia dzialania jest lepiej niz na wielu IPS'ach.  :)

 

Edytowane przez zachy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie po aktualizacji firmware, wlaczeniu Adaptive Sync i VRR Control monitor jest plug & play ;)

Nic wiecej ustawiac nie potrzeba.

Mozna jeszcze wedle uznania wyregulowac ton kolorow (temperature barw), jasnosc i kontrast, bo domyslnie monitor bardzo jasno swieci.

Edytowane przez zachy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś wrzucać jakieś profile ICC? Np z rtings?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrzucony ten z rtings, ale ja miedzy defaultowym jaki ustawilem, a tym profilem nie widze duzej roznicy, jesli w ogole jakakolwiek jest widoczna.

Predzej zmiana tonu kolorow cos daje i jest to do zauwazenia (duza rozpietosc temperaturowa barw).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinienes miec zadnych problemow.

Poza tym rzucasz tekstem 'jakies problemy' - musial bys je sprecyzowac, zeby mozna bylo sie do tego odniesc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy firmware zawsze warto wrzucic jesli producent udostepnia taka opcje, a nie trzeba korzystac z serwisu czesto odplatnie, albo pozbywac sie monitora na jakis czas wysylajac go na taka aktualizacje.

Procedura jest bardzo prosta - wrzucasz plik z firmware na pendrive, wpinasz go w usb1 w monitorze i z menu OSD wybierasz opcje Pomoc techniczna -> Aktualizacja oprogramowania.

Potrwa to chwile, monitor sie zrestartuje i juz mozesz sie cieszyc aktualnym oprogramowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem, może ktoś się z tym spotkał.

Kupiłem G7 32" i generalnie monitor działa z jednym wyjątkiem. Jak mam włączone adaptive sync w monitorze i w panelu nvidia to po restarcie kompa monitor nie wstaje. System chodzi normalnie, monitor się zapala, pojawia się okienko z DisplayPort po czym monitor gaśnie (wszystkie ledy gasną), za 3 sekundy wstaje po czym znowu gaśnie i tak cały czas.

Jeżeli komputer przejdzie w stan uśpienia - jest ok. Uruchomienie komputera ze stanu wyłączenia - jest ok. Problem jest tylko i wyłącznie po restarcie komputera.

I teraz tak: bios mam najnowszy na płycie MSI Z370 Gaming M5, najnowszy bios na RTX3080 TUF OC, najnowszy firmware w monitorze, ten z listopada tego roku.

Próbowałem zmieniać wejścia w karcie i monitorze - nic to nie daje. Problem jest tylko i wyłącznie gdy jest włączone FreeSync w monitorze. Ktoś ma jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...