Skocz do zawartości
Stona

Samsung Odyssey G7

Rekomendowane odpowiedzi

W grach zero jakiegokolwiek stutteringu ale mam wysoki fps przy RTX 3080 więc odpaliłem nVidia Pendulum Demo. Poniżej 30fps jest delikatny tearing ale to jak suwaki min/max ustawię w zakresie 20-28fps. VRR włączone. G-Sync włączony. Powyżej 30fps nie ma żadnych problemów. Jest bajka ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, Fenrir_14 napisał:

W grach zero jakiegokolwiek stutteringu ale mam wysoki fps przy RTX 3080 więc odpaliłem nVidia Pendulum Demo. Poniżej 30fps jest delikatny tearing ale to jak suwaki min/max ustawię w zakresie 20-28fps. VRR włączone. G-Sync włączony. Powyżej 30fps nie ma żadnych problemów. Jest bajka ;) 

Tylko ze vrr/gsync działa na tym monitorze w zakresie 80-240, więc wszystko poniżej daje już widoczny tearing

Tu przy 30 klatkach nawet go nie widzicie? :E:E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 minut temu, dawidoxx napisał:

Tylko ze vrr/gsync działa na tym monitorze w zakresie 80-240, więc wszystko poniżej daje już widoczny tearing

Tu przy 30 klatkach nawet go nie widzicie? :E:E

To ewidentnie mam coś z oczami :) w Valhalli, gdzie ustawiłem wszystko na ultra na RTXie 3070 x-trio i ilość fps sztywno na 60, nie doświadczam tearingu w ogóle

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 minut temu, Pavel87 napisał:

To ewidentnie mam coś z oczami :) w Valhalli, gdzie ustawiłem wszystko na ultra na RTXie 3070 x-trio i ilość fps sztywno na 60, nie doświadczam tearingu w ogóle

Odpal grę w 31 klatkach i powiedz ze st też nie widzisz :E

Skoro masz tylko 60 fps to gsync i vrr nie jest wtedy aktywny, więc nie działa. 

Tajze przy jakichkolwiek spadkach klatek musi występować tearing 

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 minut temu, dawidoxx napisał:

Odpal grę w 31 klatkach i powiedz ze st też nie widzisz :E

Skoro masz tylko 60 fps to gsync i vrr nie jest wtedy aktywny, więc nie działa. 

Tajze przy jakichkolwiek spadkach klatek musi występować tearing 

Sprawdzę i dam znać 

Edytowane przez Pavel87

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@dawidoxxOkej, odpaliłem Dishonored 2. Opcje -> Efekty wizualne -> Rozdzielczość adaptacyjna: ręczny -> Docelowe FPS rozdzielczości adaptacyjnej: 30 -> Ograniczenie FPS: 30

Na tych ustawieniach nie widzę stutteringu. Jest zauważalny spadek płynności - zrozumiałe ale jednak nic nie rwie, nie przeskakuje. Jak najbardziej jest różnica w odbiorze wyświetlanego obrazu in minus - bez dwóch zdań ale samego stutteringu nie widzę. Do tego blur wychodzi.

Aha, cały czas mi trzyma 30 klatek btw, nie mam jak wymusić przy tej karcie żeby gdzieś coś spadło, nie ważne czy jest 10 przeciwników w których ciskam koktajle mołotowa czy jadzie kolejka obok ;)

Wieczorem podepnę jeszcze monitor pod GTX 1660Ti w Legionie i porównam z dwoma innymi monitorami FreeSync - 144MHz i 165MHz.

@dawidoxx Dlaczego zrezygnowałeś z tego monitora, można zapytać ? Długo go miałeś ? Uświadczyłeś jakichś problemów ?

Edytowane przez Fenrir_14

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

G7 to dobry monitor, ale w tym tenacie g7 urasta do rangi monitora idealnego pozbawionego wad i nawet gsync działa w innym zakresie dla niektórych użytkowników :E

Nie widzicie żadnych różnic przy działającym gsyncu i bez w 30 klatkach? 

Na mojej g7 było to od razu widoczne :D ba nawet na każdym innym monitorze, który schodził poniże zakresuj limitu synchronizacji 

@Fenrir_14, głównie przez bad pixel na środku ekranu i migotaniem przy asyncu.. Teraz to naprawiono, ale monitora z wypalonym pixelem bym nie zostawił :P

To był mój drugi monitor od Samsunga z wypalonym pixelem.. Szkoda bo g7 to spoko sprzęt ale pod warunkiem że trafimy na dobrą sztukę 

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@dawidoxx Dzięki za odpowiedź. Rozumiem absolutnie. Nie ma monitora idealnego, bynajmniej na dzień dzisiejszy. Natomiast z racji tego, że osobiście sprawdziłem trochę tych monitorów - ja uważam tego Samsunga za najlepszy sprzęt w kategorii 32" 1440p. Ktoś inny może mieć inne zdanie, prosta sprawa.

Testy i wszelkiego rodzaju recenzję typu Gamers Nexus czy Hardware Unboxed, nawet RTINGS traktuję jedynie informacyjnie/obrazowo, natomiast jeśli mam czegoś używać to muszę sprawdzić osobiście. I tutaj przy tym monitorze na dzień dzisiejszy jestem bardzo zadowolony chociaż używam go jeszcze relatywnie krótko, to w porównaniu z innymi monitorami 144MHz i 165MHz, które fizycznie mam lub miałem wypada najlepiej - w tych aspektach, które mnie interesują rzecz jasna. 80% monitorów, które sprawdzałem miała poważny backlight bleeding a np. egzemplarz Samsunga CHG70 32" to po prostu tragedia i bezczelność za te pieniądze jakie trzeba za niego wyłożyć. Dlatego do tego modelu też podchodziłem z dystansem tym bardziej że liczne źródła wskazywały na egzemplarze ze słabą jednorodnością czerni. Znaleźć naprawdę dobry jakościowo monitor w dzisiejszych czasach przy masowym procesie i coraz gorszej kontroli jakości to też nie jest prosta sprawa i sam się pewnie też o tym przekonałeś.  Kwestia wyświetlanego obrazu przy 30 fps nie jest dla mnie istotna bo chcę mieć jak najwięcej fps i nie może być mniej jak 60 lol. W takim wypadku wymieniam GPU ;) 

Edytowane przez Fenrir_14
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Fenrir_14 napisał:

@dawidoxx Dzięki za odpowiedź. Rozumiem absolutnie. Nie ma monitora idealnego, bynajmniej na dzień dzisiejszy. Natomiast z racji tego, że osobiście sprawdziłem trochę tych monitorów - ja uważam tego Samsunga za najlepszy sprzęt w kategorii 32" 1440p. Ktoś inny może mieć inne zdanie, prosta sprawa.

Testy i wszelkiego rodzaju recenzję typu Gamers Nexus czy Hardware Unboxed, nawet RTINGS traktuję jedynie informacyjnie/obrazowo, natomiast jeśli mam czegoś używać to muszę sprawdzić osobiście. I tutaj przy tym monitorze na dzień dzisiejszy jestem bardzo zadowolony chociaż używam go jeszcze relatywnie krótko, to w porównaniu z innymi monitorami 144MHz i 165MHz, które fizycznie mam lub miałem wypada najlepiej - w tych aspektach, które mnie interesują rzecz jasna. 80% monitorów, które sprawdzałem miała poważny backlight bleeding a np. egzemplarz Samsunga CHG70 32" to po prostu tragedia i bezczelność za te pieniądze jakie trzeba za niego wyłożyć. Dlatego do tego modelu też podchodziłem z dystansem tym bardziej że liczne źródła wskazywały na egzemplarze ze słabą jednorodnością czerni. Znaleźć naprawdę dobry jakościowo monitor w dzisiejszych czasach przy masowym procesie i coraz gorszej kontroli jakości to też nie jest prosta sprawa i sam się pewnie też o tym przekonałeś.  Kwestia wyświetlanego obrazu przy 30 fps nie jest dla mnie istotna bo chcę mieć jak najwięcej fps i nie może być mniej jak 60 lol. W takim wypadku wymieniam GPU ;) 

Pełna zgoda - jesli trafisz na sztukę, która nie ma zadnych problemów to jest to monitor naprawdę dobry i wart swojej kasy

Miałem też CHG70 i to był mój najgorszy monitor jakikolwiek miałem :E Z resztą wrzucałem tutaj screeny z tym straszliwym color bandingiem:

cTCxChG.jpg

Do tego po kilku dniach użytkowania wyskoczyło mi kilka bad pixeli - monitor tragedia :D 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O kurde, widzę też Ci się trafił paździeż niemożliwy. Dlatego miałem spore obawy przy tym Odyssey G7 ale zdecydowanie warto było dać Samsungowi drugą szansę. Trafiłem naprawdę świetny egzemplarz. Natomiast mega pozytywnie zaskoczył mnie DELL D3220DGF. Naprawdę niewiele ustępuje Samsungowi pod względem czerni / kolorów / kontrastu i jednorodności. Chociaż biel na Samsungu jest wyjątkowa - żaden z innych paneli które miałem nie mógł się równać. Ale do 2K PLN ten DELL zdecydowanie najlepszy sprzęt moim zdaniem. Generalnie tak jak pisałem, dużo zależy od szczęścia - można pewnie szybko się zraźić trafiając kasztany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mały update z moim problemem. Na razie "obszedłem" czarny ekran po restarcie wpinając kabel hdmi w kartę i monitor, i gdy muszę zrestartować kompa to po prostu przełączam się na HDMI po czym wracam do DP.

Teraz mam pytanie o 'wyświetlaj na drugim ekranie' (windows + P). Muszę mieć ustawione duplikuj ekran, gdy dam rozszerz to na złączu DP mam pulpit, ale nic nie widzę, żadnych ikon etc. Jak ruszam myszką to w końcu pojawi mi się kursor, jak "dojedzie" do danego miejsca. Da się jakoś ustawić opcję "rozszerz", żeby na każdym złączu były te same ustawienia?

Mogę mieć włączoną opcję duplikuj, ale wtedy HDR z poziomu windowsa nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, Fenrir_14 napisał:

@dawidoxxOkej, odpaliłem Dishonored 2. Opcje -> Efekty wizualne -> Rozdzielczość adaptacyjna: ręczny -> Docelowe FPS rozdzielczości adaptacyjnej: 30 -> Ograniczenie FPS: 30

Na tych ustawieniach nie widzę stutteringu. Jest zauważalny spadek płynności - zrozumiałe ale jednak nic nie rwie, nie przeskakuje. Jak najbardziej jest różnica w odbiorze wyświetlanego obrazu in minus - bez dwóch zdań ale samego stutteringu nie widzę. Do tego blur wychodzi.

Aha, cały czas mi trzyma 30 klatek btw, nie mam jak wymusić przy tej karcie żeby gdzieś coś spadło, nie ważne czy jest 10 przeciwników w których ciskam koktajle mołotowa czy jadzie kolejka obok ;)

Wieczorem podepnę jeszcze monitor pod GTX 1660Ti w Legionie i porównam z dwoma innymi monitorami FreeSync - 144MHz i 165MHz.

@dawidoxx Dlaczego zrezygnowałeś z tego monitora, można zapytać ? Długo go miałeś ? Uświadczyłeś jakichś problemów ?

Też teraz zrobiłem test u siebie w Valhalli, ograniczenie do 30 fpsów, podbiłem jeszcze kilka ustawień i nie uświadczyłem tearingu, może to jest kwestia tej sierpniowej rewizji, z której jest mój monitor (N8), bo też uważam, że póki co trafiłem naprawdę dobrą sztukę, chociaż wiadomo, że pewne rzeczy wychodzą po czasie. Także @dawidoxx, może po prostu tak trafiłeś, może była inna rewizja, może jeszcze przed ostatnią aktualizacją oprogramowania. Myślę, że każdy z nas zdaje sobie sprawę, że aktualnie kupno monitora to czysta loteria, i nieważne są tu parametry i opinie, bo jedna matryca jest drugiej nierówna.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Obstawiam, że usprawnili proces technologiczny bo naprawdę sporo materiałów obejrzałem i wniosek z tego taki wyciągnąłem, że te wcześniejsze partie miały gorszy proces albo kontrolę jakości bo wiele osób zwracało uwagę na backlight bleeding i color uniformity. Myślę, że po ostrej krytyce się przyłożyli do tematu tym bardziej, że to miał / ma być topowy produkt w swoim segmencie. Zresztą dobrze widzieć, że cały czas działają na płaszczyźnie softu i wraz z nowym updatem poprawili obsługę PS4 i PS5. Moja rewizja to N9.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja zamowiłem w pewnym sklepie za 2,5k , zobaczymy jaka rewizje dostane. Dostawa rzekomo we wtorek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Fenrir_14 Z ciekawosci - skad brales swoj egzemplarz i kiedy dokladnie?

@dawidoxx Tez uwazam, ze po prostu wyjatkowo pechowo trafiles, albo we wczesniejszych rewizjach Samsung nie przylozyl sie pod katem kontroli jakosci.

Na forum coraz wiecej jest ludzi z rewizja N8 i N9 i jak widac chwala sobie ten monitor.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@zachy Kupiłem w zeszłym tygodniu w Media Expert. Kurde, z tego co czytam tu na forum wychodzi, że to chyba najbardziej rzetelny sprzedawca sprzętu komputerowego na ten moment ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jak radzicie - G7 jest jednak drogi - 2800 na xkom. Dell s2721dgf kosztuje jedynie 1900 w tym sklepie. Czy roznica AŻ 900 zł jest warta dopłaty do Samsunga? Jak widze te opinie o problemach G7 to wydaje mi sie to nieadekwatne do ceny. Monitor za tak duze pieniadze nie może miec tylu mozliwych wad...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 minut temu, Destroy napisał:

To jak radzicie - G7 jest jednak drogi - 2800 na xkom. Dell s2721dgf kosztuje jedynie 1900 w tym sklepie. Czy roznica AŻ 900 zł jest warta dopłaty do Samsunga? Jak widze te opinie o problemach G7 to wydaje mi sie to nieadekwatne do ceny. Monitor za tak duze pieniadze nie może miec tylu mozliwych wad...

Nowsze rewizje eliminują sporo błędów, to samo z ostatnim firmwarem. Ja kupiłem go za 2499zł, ewentualnie poczekałbym na black friday i starał się go wyrwać za podobną cenę.

Aktualnie widzę, że na allegro byłbyś w stanie go wyrwać za takie pieniądze --> Samsung Odyssey G7 27'

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja swoją 32" kupiłem za okolice 3k.

27" za 2.8k to jednak dużo i powinno być 2.5k, ale widać coś jest na rzeczy ze sprzedażą G7 skoro ceny poszybowały do gory.

Ten sprzedajacy z allegro to sklep, maja tez wlasna witrynke gdzie mozna ten monitor zamowic, jesli komus allegro nie pasuje - hanzo.com.pl

Edytowane przez zachy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi