Skocz do zawartości
Existance

Router obniża prędkość

Rekomendowane odpowiedzi

2034238304_Screenshot-30_06002.png.e49133c6b7524edf17ec10e255fbb59a.png846346829_Screenshot-30_06003.png.40758e4af7340cb92aac130dd46e9128.png

Siemanko, jestem posiadaczem światłowodu od Orange o prędkościach 300/50, po kablu cat6 bezpośrednio od modemu osiągam bez problemu prędkości ok. 280-300Mbps (download) , 50-60Mbps (upload).

Mój problem wygląda następująco. Po podlączeniu kablem cat6 modemu z routerem który obsługuje prędkości do 300Mbps (TP-Link TL WR841N), gdy podłącze kablem router z komputerem przez złącze LAN osiągam prędkości 90Mbps download, 60Mbps upload, jakbym używał przewodu który blokuje predkości na 100Mbps, dodam że do połączenia routera z komputerem używam przewodu 5e, który powinien posiadać przepustowość na poziomie 1Gbps, dlatego nie wiem gdzie jest problem w mojej konfiguracji. Z góry dziękuje za pomoc

Edytowane przez Existance

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj https://www.tp-link.com/pl/home-networking/wifi-router/tl-wr841n/#specifications
jest info, że ten TP-Link ma 100Mb porty Ethernet. Nie pojedzie w związku z tym szybciej na kablu, niezależnie od tego której kategorii skrętkę wepniesz. Te 300Mb to jest max przepustowość WiFi.

Edytowane przez GregM00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć router z gigabitowymi portami Ethernet. A jeśli chcesz mieć szybko również po WiFi to szukaj routera klasy AC1200. Tylko trzeba mieć też kartę WiFi ze standardem AC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...