Skocz do zawartości
Paweł0790

Zewnętrzna karta dźwiękowa pod x-540 i Koss UR-40

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu zmodernizowałem kompa i niestety pod płytę Gigabyte b450m ds3h am4 nie podłączę ani mojej starej Audigy 4 ze względu na starsze złącze jak również karty na pci ponieważ gpu całkowicie zasłania slot. Integra na tej płycie mnie nie zadowala, jest wyraźnie słabsza. Gdybym wiedział, że będą takie cyrki to bym dopłacił do lepszej płyty w formacie ATX, a teraz już niestety po ptakach. Szukam w takim wypadku jakiejś zewnętrznej karty dźwiękowej o jakości dźwięku przynajmniej jak ta Audigy 4, sprzęt pod podłączony jak w tytule (w przyszłości może coś lepszego). Zastosowanie raczej uniwersalne, czyli po trochu muzyka, gry, filmy. Proszę o jakieś propozycje w różnym przedziale cenowym i najlepszym stosunku ceny do jakości, podawanie konkretnej kwoty do ilu jest według mnie bez sensu.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FX-Audio DAC-X3, Fiio E10K czy Audiotrack Prodigy. Te karty są często polecane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że pod żadną z nich nie podłączy swoich głośników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież Audiotrack obsługuje głośniki,jest fotka na google w grafice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Obsługuje głośniki stereo. A X-540 to zestaw 5.1. Ten Audiotrak nie ma wyjścia na subwoofer, centralny, tylny prawy i tylny lewy. Od Creative i Audiotrak są karty zewnętrzne 5.1 w tym budżecie, ale nigdy nie miałem, więc się na ich temat nie wypowiadam.

Edytowane przez Karister

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup sobie szum blastera 5.1 na usb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie polecam Terratec Aureon 7.1 USB. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem do tego Terrateca podpięte właśnie X-540. Teraz mam do niego podpięty wzmacniacz Denona z zestawem kolumn podłogowych stereo + subwoofer (należę do ludzi, którzy lubią poczuć uderzenie w bęben :)). Słuchawek nie testowałem.

Jakościowo - odsłuchy FLAC są bardzo zbliżone do odsłuchu super audio cd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że karty na PCIe x1 działają w slotach PCIe x16 (tym długim do gpu). Ktoś może to potwierdzić? W takim wypadku mógłbym wykorzystać drugi slot PCIe x16 i może jakaś dźwiękówka na PCI wszedłaby na ścisk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.07.2020 o 22:50, Paweł0790 napisał:

Słyszałem, że karty na PCIe x1 działają w slotach PCIe x16 (tym długim do gpu). Ktoś może to potwierdzić? W takim wypadku mógłbym wykorzystać drugi slot PCIe x16 i może jakaś dźwiękówka na PCI wszedłaby na ścisk.

działają. Pytanie czy nie możesz jeszcze zwrócić płyty, ale nie sądzę żeby ktokolwiek dawał teraz złącze PCI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.07.2020 o 22:50, Paweł0790 napisał:

Słyszałem, że karty na PCIe x1 działają w slotach PCIe x16 (tym długim do gpu). Ktoś może to potwierdzić? W takim wypadku mógłbym wykorzystać drugi slot PCIe x16 i może jakaś dźwiękówka na PCI wszedłaby na ścisk.

Działają, ja tak mam u siebie wpięte.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można też kupić kartę Creative SB Audigy RX. Ona przecież ma ten sam chip muzyczny co Audigy 4.

Druga opcja to Sound Blaster Z.

Edytowane przez gilban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, TrueFaith napisał:

działają. Pytanie czy nie możesz jeszcze zwrócić płyty, ale nie sądzę żeby ktokolwiek dawał teraz złącze PCI

Płyty już nie mogę zwrócić, pozatym komp już jest złożony i nie chciałoby mi się ponownie w to bawić.

 

8 godzin temu, gilban napisał:

Można też kupić kartę Creative SB Audigy RX. Ona przecież ma ten sam chip muzyczny co Audigy 4.

Druga opcja to Sound Blaster Z.

Myślałem właśnie o Sound Blaster Z tylko pytanie czy wejdzie, karta byłaby praktycznie na równo z wentylatorami od gpu, jak będzie za długa to dodatkowo zawadzi o kabel od usb

nrzG977.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuuu.. tutaj to będzie lipa. Jak karta dźwiękowa zasłoni wentylatory karcie to wzrost temperatury karty będzie znaczny... Zrobiłem taki eksperyment u siebie i mi podskoczyły temperatury o 15*C. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś to potwiedzi, żę mocno podskoczy temperatura gpu? Czy nie wystarczy mały odstęp żeby był przepływ powietrza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba być alfą,omegą ? żeby przewidzieć że temp gpu podskoczy a o ile ??? to różnie  dużo czynników na to wpływa ,jaka karta jaka buda,przepływ itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...