Skocz do zawartości
djpawelus

Szybkosc karty obniza sie do 100 Mb/s

Rekomendowane odpowiedzi

Od dziś mam zwiększoną prędkośc od dostawcy do 150 Mbs. Wczesniej nie sprawdzałem z jaką szybkością działa karta sieciowa. Problem następujący.

Karta Killer E-2200
Router Tplink 1043ND v1

Po wlozeniu kabla karta dziala z 1Gbs a po chwili restart do 100Mbs. Po podpieciu bezposrednio do routera dostawcy jest caly czas 1Gbs. Druga sprawa speedtesty na routerze dostawcy wychodza okolo 154Mbs natomiast na Tplinku jak dziala na poczatku do 1Gbs to speedtesty wychodzą max 130Mbs i nie szlo przekroczyc a jak jest tryb 100Mbs to max 97Mbs. Wgrywalem nowe stery do karty, nowe firmware do tplinka i zero zmian. Moze OpenWRT pomoze? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze sprawdź kabel, z jakiegoś powodu karta sieciowa negocjuje sobie takie prędkości. A co do samego TP-Link 1043ND v1 to już wiekowy sprzęt, ma prawo nie domagać. No chyba że gdzieś sprawdzisz że router daje radę i nie obniża prędkości na WAN-LAN (NAT).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no udalo mi sie doczytac w necie ze na WAN tez ludzie w wersji v1 mieli takie transfery. Tylko czemu? Jesli WAN tez jest do 1Gbs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Port jest co prawda gigabitowy, ale między WAN a LAN robi się tzw NAT. Zajmuje się tym procesor urządzenia który ma swoje ograniczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...