Skocz do zawartości
N3Xek

Słabe wykorzystanie karty graficznej.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam problem z kartą graficzną, ponieważ wykorzystywana jest podczas w grania w GTA 5 w 5-20 procentach, tak ma być, bo chyba nie proszę o jakąś pomoc. Sterowniki dopiero zainstalowane, bo karta nowa (GTX 1650 SUPER, RESZTA KOMPUTERA I5 9400F 16 GB RAMU 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System na nowo postawiony? Jeśli nie to próbowałeś skorzystać z DDU? Przeinstaluj GTA 5 na nowo tak dla pewności. Jeśli nic nie pomaga to karta do zwrotu lub rękojmia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ale po jej zainstalowaniu widać duża różnice po starej 1050 TI, GTa też teraz dopiero instalowane, a system z 2 miesusce temu 

Dodam jeszcze że procesor ma wykorzystanie na poziomie 90-100% przez co występują ścięcia, gdy będzie wartość 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użyj DDU i zainstaluj najnowsze sterowniki. Podaj resztę podzespołów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz 300w płyta MSI B360 gamingPlus dysk 1 tb

Jakby ja musiałem zainstalować sterowniki z internetu, ale nie wiedziałem do końca jak i nie wiem czy divrze to zrobiłem możesz mi z pomoc? Bo pobrałem jakiś program i tam zainstalowałem najnowsze sterowniki 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładny model zasilacza? Poradniki znajdziesz na youtube od groma. Nie aktualizuj przez zewnętrzny program. DDU to Display Driver Uninstaller jakby co. Sterowniki pobierz z strony NV KLIK

W innych grach też jest ten problem? Jeśli tylko w GTA 5 i boisz się ruszać sterowników to przeinstaluj wpierw te GTA 5 może problem sam zniknie.

Edytowane przez hopes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gtx 1650 super przy 5 zużycia miałoby dać 60 fps w gta 5? Trochę powątpiewam. Niemniej może kolega zarzucić zdjęcia albo nagranie jak to wygląda. Przewrócę się z krzesła jeśli faktycznie to był vsync low settings.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mniej więcej to wygląda tak... FPS dziś rzadko schodzą poniżej 50, ale cały czas wykorzystanie wygląda tak... Zasilacz - be quiet! Pure Power 11 300W 80 Plus Bronze. Sterowniki właśnie pobrałem z podanej strony i sprawdziłem jeszcze raz jakie są najnowsze i daną wersję mam wgraną. Synchronizację pionową mam wyłączoną.

Zrzut ekranu (1).png

Edytowane przez N3Xek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natomiast tak to już wygląda w CS:GO...

Zrzut ekranu (2).png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam za bardzo zaufania do windowsowego menedżera jeśli chodzi o wskazania obciążenia GPU. Proponuję użyć GPU-Z albo MSI Afterburber.

Jest bardzo mało prawdopodobne żeby przy obciążeniu rzędu 5% ta karta generowała 50 klatek

Jest natomiast prawdopodobne, że przesadziłeś z ustawieniami i zadusiłeś procesor, przez co karta nie jest w pełni wykorzystywana i pojawiają się spadki. Obniż detale do minimum i sprawdź czy sytuacja się normuje. GTA V ma dużo ustawień, które potrafią zajechać nawet topowe maszyny jeśli są ustawione na maksa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ustawienia w grze low normal high czy jakie tam masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana ustawień nic nie daje, cały czas to samo wykorzystanie i podobne FPS'y. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Postaw system na nowo. I zainstaluj sterowniki z oficjalnych stron, płyty głównej, grafiki. Nie używaj tych pseudo programów do automatycznej instalacji. Driver Booster? Czy jak się te dziadostwo nazywa? Tego typu programy więcej szkodzą, niż polepszają. 

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki pobrałem z GeForce Experience, nawet w intrukcji karty tak było nakazane 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, N3Xek napisał:

Mniej więcej to wygląda tak... FPS dziś rzadko schodzą poniżej 50, ale cały czas wykorzystanie wygląda tak... Zasilacz - be quiet! Pure Power 11 300W 80 Plus Bronze. Sterowniki właśnie pobrałem z podanej strony i sprawdziłem jeszcze raz jakie są najnowsze i daną wersję mam wgraną. Synchronizację pionową mam wyłączoną.

Zrzut ekranu (1).png

Przecież to nie jest użycie GPU w trakcie gry bo zrobiłeś alt tab na pulpit i tam się nic nie dzieje. Mierz tylko MSI Afteburner w GRZE!
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież do moment spadku wydajności procesora CO WIDAĆ, ŻE TO JEST, byłem w grze 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stark2991 ma rację, Menedżer zadań nie dla wszystkich gier prawidłowo pokazuje użycie karty graficznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro jest 50 klatek a użycie karty niskie, to wniosek jest oczywisty. Użycie karty jest błędnie pokazywane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to za monitorowanie przez alt+tab i menadżer zadań :E

beka na całego

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, kochan4 napisał:

co to za monitorowanie przez alt+tab i menadżer zadań :E

beka na całego

Wystarczy, ze dam pauzę w grze i GPU potrafi się nudzić, tzn spada temp, użycie itd. A co dopiero schodzenie do pulpitu?



Co za problem pobrać msi afterburner i zobaczyć jak to działa

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...