Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Poszukuję dobrego taniego UPSa pod komputer 600w monitor 50w router 20w głośniki 20W.

 

Jakieś propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyberpower cp1300epfclcd jest polecany.

Te 600W to realna moc, czy taki zasilacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również się rozglądam. PC + monitor pod obciążeniem w grach pobiera do około 350W. Nawet jakbym wymienił GTX 1080Ti na coś mocniejszego i dokupił drugi monitor, to chyba CyberPower CP900EPFCLCD będzie wystarczająco dobrym wyborem?

I pytanie o listwy zasilające z zabezpieczeniami (warystory i inne ewentualne). Jeżeli znalazłem dobre informacje, to takie listwy wpinamy w gniazdko sieciowe i dopiero UPS w listwę, a nie odwrotnie? Listwa jako rozgałęziacz musi być dla głośników, ładowarek, drukarki i innych peryferiów ;).

Edytowane przez Raiven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno sprzęt nie może brać więcej niż ups da radę z siebie dać. Dalej to już kwestia ile czasu ma podtrzymać i pod jakim obciążeniem.

Nie zaleca się mieszania listew z filtrami z ups-ami. Ze zwykłymi bezpiecznikami powinno być ok. Jak z antyprzepięciowymi nie wiem.
W domu mam APC Back-ups 700. Ma 4 gniazda z podtrzymaniem i 4 tylko z zabezpieczeniami. Jak mi brakło tych z podtrzymaniem, to dokupiłem zwykłą listwę bez zabezpieczeń ale z wyłącznikiem. Te bez podtrzymania najczęściej służą mi do ładowania telefonu, aparatu, kamerki itp.
Pomyśl o tym mocniejszym modelu, będzie zapas mocy na rozbudowę komputera oraz spokojnie obsłuży peryferia jak głośniki, router. Drukarkę musiałbyś sprawdzić ile maksymalnie prądu ciągnie ale raczej nie da rady podpiąć pod ups-a. Dodatkowo masz w ups-e dwa gniazda usb do ładowania (2A ale nie wiem czy się z telefonami dogada na szybkie ładowanie).

Nie wiem jakie masz gniazdko w ścianie, pojedyncze czy podwójne, ale ups-a najlepiej wpiąć bezpośrednio. Dodatkowe urządzenia nie potrzebujące podtrzymania lub zbyt mocne (pewnie drukarka) na listwie.
Jeżeli tylko pojedyncze, to najpierw rozdzieliłbym najzwyklejszym przedłużaczem lub złodziejką, a jak się da to po prostu wymienił na podwójne. Oczywiście trzeba sprawdzić czy nie przekroczy się dopuszczalnego obciążenia (zapewne nie ale różne instalacje się trafiają, kiedyś przez niedopatrzenie mieliśmy w pracy czajnik podpięty pod listwę 6A, aż dziwne ile wytrzymała zanim się stopiła :szczerbaty:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.07.2020 o 15:09, Bono[UG] napisał:

Cyberpower cp1300epfclcd jest polecany.

Te 600W to realna moc, czy taki zasilacz?

Zasilacz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak chcesz ciąć koszty to dobrze jest zmierzyć rzeczywiste zużycie. Np. mój zestaw na Xeonie (rdzeń Haswell), GTX970, monitor 27", głośniki, router i kilka drobiazgów normalnie około 100W ciągnie, maksymalnie nie udało mi się przekroczyć 300W (może jakbym dał jasność monitora na maksa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...