Skocz do zawartości
krzysztoflosinski

Wyłączenie karty zintegrowanej

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wyłączyć kartę zintegrowaną Intel HD 4600 , bo jak mam tv jako monitor to nie chce mi brać mojego Radeona r9 280 tylko cos sobie ubzdurało i chce brać tą zintegrowaną przez co każda gra nienadaje sie do uzytku? W momencie jak wracam ze ekranem głównym jest monitor korzysta juz z Radeona czyli tak jak powinno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepnij tv do radeona a nie do zintegrowanej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 

12 minut temu, krzysztoflosinski napisał:

ale jak podpiąć do radeona ?

Kablem panie kablem :EWpinasz TV w kartę graficzną a nie w płytę. Tym oto sposobem, obraz leci z radeona a nie z karty zintegrowanej.

d1f8d4449512.jpg

 

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to wtedy bym musiał jednoczesnie kablem HDMI i tym portem podłączyć tak? a jak bym miał normalnie monitor a nie TV to wszystko jest wtedy dobrze, nie trzeba odłączać? moze głupie pytania,ale nie znam sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Możesz równocześnie podpiąć monitor  i TV, wejść w karcie jest kilka właśnie po to ;) W ustawianiach (win+p) możesz ustawić, czy obraz ma być klonowany (to samo na tv co na monitorze), czy np rozszerzony 

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

ale to co ty pokazujesz to ja mam połączone kablem z monitora właśnie jezeli dobrze rozumuje, to co - tam miałbym wpiąć zamiast tego HDMI? bo ja mam tam kabel d-sub

Edytowane przez krzysztoflosinski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Używasz kabli na jakie pozwala Ci karta i monitor/TV Np. monitor podpinasz pod kartę kablem D-Sub a telewizor podpinasz obok kablem HDMI (lub jedno i drugie kablami HDMI - dwoma :E ) i tak możesz to zrobić jednocześnie. Potem w ustawianiach - prawy przycisk myszy na pulpicie / ustawienia ekranu / wiele ekranów- ustawiasz wyświetlanie na monitor i TV  (lub skrótem na klawiaturze (WindowsKey + p) (zakładam ze masz windows 10, nie pamiętam gdzie te ustawienia są w starszych wersjach systemu).

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dało rade,wielkie dzięki .. tylko jest problem zeby nie odłączając kabel HDMI z tego wejscia co wspominałeś wyłączyć myszką normalnie na ekranie telewizora zeby zamknęło mi przenisienie ekranu na TV i wróciło do monitora jako ekranu do kompa .. przez to musze odłączać kabel HDMI z wejscia, taki urok..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows + p i zaznaczasz "tylko ekran komputera" i obraz będzie wyświetlany tylko na monitorze, nic odpinać nie musisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
12 godzin temu, Sary napisał:

 

Edytowane przez mozonek
Pomylka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mam pytanie inne - jakbym chciał zmieniać trochę w kompie to czy na tej płycie głównej i tym zasilaczu co byście polecali do takiego grania na lata? w sensie procek i karta graficzna?
Windows 7 64 bity, Karta graficzna : AMD Radeon R9280 3072mb GDDR5 i Intel HD Graphics 4600 Zasilacz: CORSAIR CX750 Procesor : Intel Core i5 4440 3,1 Ghz, Dyski:WD My Passport 0820 USB Device i ST1000DM 003 ,płyta Główna : Intel 8 Series/C220 Chipset Family SATA AHCI Controller  - mam takiego kompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rx 570 / 580 lub GTX 1650 Super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile kosztuje taka zabawka, i czy by pasowała do płyty głównej? a procek jakiś lepszy jeszcze? czy w ogole ten zasilacz to uciągnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oni tu są złośliwi i dlatego polecają ci coś co nie pasuje tak z czystej złości (ironia). Koszt rx 1650super do sprawdzenia w sklepie.

A procek lepszy to kup se nową płytę i nowy procek, wydaj 2tyś to będziesz miał lepszy. Inaczej nie ma sesnu.

Zasilacz masz raczej ok i wszystko uciągnie.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko czy to wejdzie w kompa, w sensie wymiarowo ? :) czyli grafa ta rx1650, procek np. i9400 jesli dobrze zapamietalem i płyta główna i jest sprzet na lata?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a jeśli można to sie podepne z pytankiem.

Bo dawno temu na próbe podpiąłem swój TV pod komputer (HDMI-HDMI). Zapuściłem Crysis 3. Obraz na TV był, ale kompletnie bez dźwięku. Co mogło być przyczyną? Dźwięk w komputerze rzecz jasna włączony.

Jakiś czas temu czytałem, że HDMI tak dźwięku nie przeniesie (być może to już nieaktualne). Mogło to być prawdą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
10 minut temu, Flik napisał:

Panowie, a jeśli można to sie podepne z pytankiem.

Bo dawno temu na próbe podpiąłem swój TV pod komputer (HDMI-HDMI). Zapuściłem Crysis 3. Obraz na TV był, ale kompletnie bez dźwięku. Co mogło być przyczyną? Dźwięk w komputerze rzecz jasna włączony.

Jakiś czas temu czytałem, że HDMI tak dźwięku nie przeniesie (być może to już nieaktualne). Mogło to być prawdą?

Musisz w ustawieniach audio przestawić by dźwięk nie szedł na głośniki Realteka, czy co tam masz, ale właśnie na TV przez kartę graficzną. W win 10 obecnie chyba wystarczy kliknąć raz lub dwa na głośniczek w prawym dolnym rogu w pasku.

HDMI jak najbardziej umożliwia przesyłanie także dźwięku.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...