Skocz do zawartości
slitek

Komputer głównie do biura, okazjonalnie starsze gry, max 2000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Potrzebuję szybkiego spojrzenia na zestaw, który chcę zakupić. Znajomy potrzebuje kompa głównie do pracy biurowej (faktury, dokumenty itp więc wymagania nijakie, nowszy MS Office musi śmigać).
Głównie chodzi o to, aby kompa nie musieć przez dłuższy czas wymieniać ani wozić się po reklamacjach itp. więc stawiamy głównie na niezawodność. Max budżet 2000zł ale po researchu w necie wychodzi, że taki za około 1500-1600 powinien w zupełności wystarczyć ze względu na procek z grafiką i bez dedykowanej wtedy...

Procesor    AMD Ryzen 3 3200G    
Płyta Główna    Gigabyte B450M DS3H    
Pamięć RAM    GoodRam IRDM X DDR4 8GB (2x4GB) 3000 CL16    
Dysk twardy    Dysk SSD Crucial BX500 240 GB 2.5'' SATA III    
Obudowa     SilentiumPC Signum SG1    
Zasilacz    Zasilacz Thermaltake Litepower II Black 550W

Wrzucone do koszyka: https://www.morele.net/inventory/info/3c1193c0/

Zestaw za 2 tys zł właściwie różni się tylko dodatkową grafą ASUS ROG Strix Radeon RX 570 OC 8GB GDDR5 256bit i słabszym procem AMD Ryzen 3 1200 AF.

Moje pytanie brzmi: czy warto kombinować z dedykowaną grafiką gdy wiadomo, że właściwie gry nowsze niż settlers IV raczej nie będą na nim odpalane? Może warto dorzucić ramu albo lepszy/większy dysk? Ewentualnie trzymać się tańszej wersji... A może jest coś czego nie wiem jak np. jakaś większa awaryjność procków ze zintegrowaną grafą albo wydajność na plus czy minus... wypadłem z obiegu.

Montaż wrzuciłem do koszyka ale jeśli bywają jakieś jazdy ze składaniem kompa przez sklepy to mam kogoś kto by to mógł zrobić.

Chcę zamówić go na dniach więc wystarczą mi dwie opinie od ludzi, którzy się w tym ogarniają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzucić stówę do SSD 480-500Gb zdecydowanie warto.

Obudowę jeszcze bym raczej do biura brał z opcją wrzucenia napędu bo to tam różnie może być. Napęd teraz nowy 50-60zł kosztuje, no ale zawsze jest i opcja zewnętrznego pod usb także już każdy sam wie co potrzebuje, ale warto przemyśleć wcześniej.

Zasilacz to totalnie przekombinowany jak na taki zestaw, no ale nie wiem czy będziecie to chcieli kiedyś rozbudować lub komuś przekazać więc się nie wypowiem.

Ale tu nawet 350W będzie się nudził.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dorzuciłbym do 16GB RAMU by mieć spokój.

https://proline.pl/koszyk/70a0aa0a

Plyta główna z fabrycznie zaktualizowanym BIOSEM pod Ryzeny 3000, 16GB RAM szybkiego RAM w Dualu, szybki i pojemny SSD, zasilacz cichy i z zapasem pod taki zestaw i przewiewna obudowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, czyli sam procek styknie, ramu więcej i szybszego, pasujące podzespoły i dysk SSD M2 512GB, zasilacz zapronowany co ciekawe mniejszej mocy a droższy - czyli prawda to, że nie tylko moc ma znaczenie... szkoda, że w pureline nie ma tej obudowy na stanie. Dzięki za szybką odpowiedź. Przejrzę kilka sklepów pod kątem cen i zamawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama też szukam i pomyślałam, że może coś doradzicie. Czy powyższy zestaw nadal jest dostępny w morele? Chodzi mi o to, by był to głównie komputer PC do biura, ale i programów graficznych, więc jakaś karta dedykowana by się przydała. Niestety jestem zielona w temacie i nie wiem czy uda mi się skompletować coś ciekawego do 2000 zł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@anitenka zacząłbym od sprezycowania jakie programy graficzne, w zależności od ich zaawansowania będzie zależał procek i grafika. Powyższy zestaw jest nadal dostępny w morele, właśnie negocjuje z nimi cenę ostateczną.

Edytowane przez slitek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...