Skocz do zawartości
Piotr562

Jaki router 4G/LTE wybrać do 500 zł ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Być może znajdą się tacy którzy pamiętają jeszcze ten wątek Internet na działce letniskowej z domu. Pokrótce, poruszany był temat odnośnie wysyłania internetu z domu na działkę za pomocą anten, po analizach i waszej pomocy uznałem, że plan nie wypali, więc zaczął się temat odnośnie ofert internetu mobilnego. Wtedy to mocno zastanawiałem się nad ofertą Internetu Orange z allegro 1000 Gb. W tym roku ofert takiego internetu pozostało niewiele, głównie podrożały, a pozostały tylko mniejsze pakiety z różnymi czasami długości. Od tamtego czasu sytuacja diametralnie się zmieniła, 2 miesiące temu (na moje oko) jakieś 700 m od działek po lini prostej wybudowano nadajnik, który należny do operatora play. Prędkości internetu play nie dorównują tym z Orange (W moim miejscu zamieszkania ostatnimi czasy powstało sporo nowych nadajników dlatego nawet w domu internet działa naprawdę nieźle) Wtedy gdy na działkach jest najwięcej ludzi między godziną 16.00 a 21.00 prędkość pobierania nie spada poniżej 30 MB/s. (Dla porównania jeżeli dobrze pamiętam w Orange prędkości te dochodziły do 9 MB/s pobierania, teraz ciężko przekroczyć barierę 2 MB/s) Gdy testowałem łącze w domu na komputerze (Internet udostępniony z telefonu po kablu USB) prędkość momentami potrafiła przekraczać 100 MB/s. Przechodząc do sedna sprawy, stoję przed zakupem routera LTE, zależy mi na złączu USB. Nadajnik z którym się łączę (Tak podejrzewam, ponieważ według mapy, i tego co widzę jest najbliżej) obsługuje Pasma 800, 1800, 2100 oraz 2600.  Routery asus prezentują się ok co prawda jeden wykracza trochę ponad ustalony budżet jednak przebolałbym to. Zależy mi na możliwości podłączenia zewnętrznych anten, wymuszaniu agregacji pasm oraz obsługa 2 lub więcej pasm, Czytałem coś jeszcze o możliwości wgrania innego software (Też fajnie by było gdyby taka możliwość była ) Złącze USB, Obsługa LTE-A (Fajnie by było ale nie wymagane) pod względem możliwości konfiguracji to asus wypada najlepiej, dużo ustawień i funkcji. 

Myślałem o następujących dwóch modelach.

Router ASUS RT-AC68U

Router ASUS 4G-AC53U AC750 LTE

Natomiast routery Huawei posiadają złącza antenowe ale nie posiadają tylu funkcji i USB. Model nad którymi rozmyślałem to: 

Router Huawei 4G 3 Pro B535-232 LTE 

Myślałem jeszcze nad takim, ale nie bardzo mnie przekonuje oprócz tego że ma złącza antenowe x2 oraz LTE+.   HUAWEI B525s-23a B525 LTE+ CAT6

Który z nich byłby najlepszy ? Może macie jakieś swoje propozycje spełniające moje wymagania. Nie chciałbym routerów starszych ze względu na brak aktualizacja oprogramowania lub inne niedociągnięcia, chyba, że trafi się naprawdę jakaś perełka. Muszę się zdecydować na jakiś pakiet internetu play na razie będę testował na swojej karcie w routerze zobaczymy jak wypadnie. Spróbuje też z kartą Orange może router sprawi, że internet będzie działał lepiej i dojdzie do akceptowalnych wartości, bo w chwili obecnej wartości są tragiczne. Jeżeli chcecie mogę podać parametry sygnału na działce ale to dopiero ok 18.00 z aplikacji Net Monster. W aplikacji Net monitor zaimportowałem plik CLF z BTSearch jednak nie chce pokazać mimo wszystko z jakim nadajnikiem się łączy i z jakiej częstotliwości korzysta mój telefon.  Dziękuje za wszelką próbę udzielenia pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mam ZTE WF830 jak chcesz, to Ci odsprzedam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co wyczytałem w internecie, mówisz chyba o tym zestawie Netbox ZTE WF830 , agreguje on 2 pasma więc na plus, w zestawie był sprzedawany z anteną. Napisz mi coś więcej, czy jest z sieci play oraz najważniejsze czy ma sim-locka, dajesz z anteną czy bez? Poczekam jeszcze na posty innych użytkowników, ale raczej celowałem w jakiś nowy zestaw. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma simlocka, full komplet router + antena.

Router z dystrybucji play

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pomyślę jeszcze i dam Ci znać jak zdecyduję. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi