Skocz do zawartości
Ketsu

Chłodzenie (AIO?) do Ryzena 3600x

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Wczoraj wymieniłem płytę główną, ramy i procka. Czytałem, że stockowy cooler dodawany do ryzena 3600X nie jest najwyższych lotów. Faktycznie. Nie dość, że jest głośny, słabo chłodzi to jeszcze dziwnie skaczą mu obroty. Co też dziwne... w spoczynku HWinfo pokazuje, że temperatura procka to 59 stopni, gdy w tym samym czasie widnieją 44 stopnie w Ryzen Master... No i teraz któremu programowi tu wierzyć?
Czytałem już trochę o chłodzeniach i Fortis 3 byłby podobno jak najbardziej w porządku, ale mam obawy, czy na pewno się zmieści ze względu na to, że ramy w mojej płycie głównej są bardzo blisko. Myślę nad chłodzeniem AIO, ale takim, które będzie miało tylko jeden wiatraczek z tego powodu, że mam obudowę NZXT H510. Z przodu niby mógłbym zamontować chłodzenie z dwoma wiatrakami, ale nie miałoby jak ciągnąć powietrza, bo tylko po boku obudowy jest dosyć wąska siateczka. Chłodzenie z jednym wiatrakiem mógłbym zamontować na górze lub z tyłu. 
Jakie chłodzenie byście polecili? Fajnie jakby zmieściło się do trzech stówek (ewentualnie lekko ponad) i żeby jako tako wyglądało c:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy jak znajdziesz stosowne chłodzenie z sensowną relacją cena / wydajność / jeden wiatrak (bo sobie - chyba - potwornie zawężasz ofertę), czy nie prościej byłoby zmienić budę pod 2 wiatraki i wybierać z całej palety AIO (?)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie mógłbym wepchnąć AIO z dwoma wiatrakami, ale mam wątpliwości co do dobrego chłodzenia. Widziałem na YT jak jeden gościu w tej obudowie zamontował takie chłodzenie na froncie, ale w formie push, a nie intake. A takie z dwoma wiatrakami jakie byś polecił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Fortis na tego procka jest aż nadto i AiO nie ma tutaj sensu. Jeśli chodzi o kompatybilność z pamięciami to bez obaw, wszystko będzie pasować bo Fortis ma taką budowę że nawet na sloty pamięci nie nachodzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...