Skocz do zawartości
Paweł85

Laptop do pracy biurowej 2500-3000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

mój leciwy laptop, który wiernie służył ponad 8 lat już mocno niedomaga dlatego mam nadzieję, że pomożenie mi w wyborze czegoś co posłuży przez min. 5 lat.

 

Potrzebuję nowego laptopa z systemem:

- laptopa do pracy biurowej (poczta, przeglądarka, pakiet office, czasem lekka obróbka zdjęcia i wrzucenie do na www oraz otwieranie dużych pdf'ów w celu sprawdzenia literówek i ewentualnych błędów grafika)

- matryca ok 15 cali z możliwie dobrym odwzorowaniem i pokryciem kolorów

- dysk ssd i ew hdd ale to nie jest konieczne, oddzielnej karty graficznej nie potrzebuję

- wielkość, waga i czas pracy na baterii bez znaczenia

- koniecznie klawiatura numeryczna!

- obudowa o ile to możliwe aluminiowa o współczesnej, biznesowej stylistyce a nie tandetny plastik, cichy system chłodzenia (chociaż przy pracy biurowej każdy mam nadzieję będzie cichy) i żadnych gejmingowych wynalazków

 

Kwota może podlegać modyfikacjom jeżeli będzie warto;)

 

Z góry dziękuję za pomoc i zainteresowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP Pavilion 15 i5-1035G1/8GB/256/Win10 Silver 3099 zł

Matryca FULL HD matowa IPS, aluminiowa obudowa, podświetlana klawiatura wraz z numeryczną, procesor 10 generacji, system w cenie.

Alternatywa HP ProBook 450 G6 i5-8265/8GB/256/Win10P 2999 zł

Typowy model biznesowy, procesor 4 rdzeniowy 8 generacji, podświetlana klawiatura, matryca FULL HD IPS, możliwość zamontowania dodatkowego dysku SATA, 3 letnia gwarancja Next Business Day. Cena do uzyskania z kodem "klimat".

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam bardzo za szybka reakcje i przesłane propozycje.

Kusi ta 3 letnia gwarancja ale bebechy wydają się być lepsze w Acerze.

To jeszcze zapytam czy coś sensownego w dolnej części budżetu będzie czy raczej nie i ewentualnie czy jest coś do czego warto dołożyć parę stów ponad budżet bo będzie sporo lepsze, będzie miało dużo lepsze odwzorowanie kolorów itd.

Chciałbym na tym laptopie posiedzieć przynajmniej z 5 lat bez konieczności zmiany czegokolwiek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jajo że sam jestem na etapie zakupu notka do księgowości (numeryczna wymagana) zwróć uwagę, że Asus i Acer mają jakby niepełny blok numeryczny. Ma trzy kolumny, nie cztery. 

Przy wpisywaniu liczb bez patrzenia (a tak się na tym pracuje) pojawia się problem.

Dodatkowo, włącznik jest jednym z klawiszy na bloku, dokładnie nad numlock w pewnym górnym rogu, obok ukosnika. Jego przypadkowe wciśnięcie może spowodować wyłączenie ekranu. W sklepie z pracownikiem nie mogliśmy ustawić działania dla wciśnięcia przycisku zasilania. Zawsze wygłaszał ekran.

 

Także albo Lenovo, Dell lub HP. Ew cos z wyprzedażowych gamingowcow, ale niektóre mają blok numeryczny dedykowany pod gry, bez znaków matematycznych chocby. Także trzeba sprawdzić.

Mam jednego Asusa fx503 i sprawdza się bdb. Pełna klawiatura numeryczna, ergonomiczna konstrukcja, masywny i dobre audio oraz ekran. I po godzinach pograć można ;)

 

Koniecznie wybierz się do sklepu typu euro czy mm i sprawdź, czy sprawdzi się u Ciebie taka klawiatura numeryczna, jaka mają właśnie Asus czy Acer.

Edytowane przez Petru23
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo, rzeczywiście na aspekt "pełności" klawiatury numerycznej nie zwróciłem uwagi. U mnie raczej głównie chodzi o robienie przelewów i czasem zrobienie wyceny lub wpisanie czegoś w excela ale faktycznie brak klawisza + może utrudniać życie...

Jakieś jeszcze pomysły względem tego co pisałem poprzednio tj.

- czy coś sensownego w dolnej części budżetu będzie czy raczej nie i ewentualnie czy jest coś do czego warto dołożyć parę stów ponad budżet bo będzie sporo lepsze, będzie miało dużo lepsze odwzorowanie kolorów itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie kupiłem takiego HP.

https://allegro.pl/oferta/hp-15-6-ryzen-5-8gb-256gb-ssd-gratis-mysz-9420698984?utm_source=notification&utm_medium=buyerCart&utm_campaign=transaction-notifications-buyercart&snapshot=MjAyMC0wNy0wM1QxNjo1NzoyMC4xNTRaO2J1eWVyOzViOTQzN2NiNmIxNWY4NTUzZWM3NTQxOWY2YTM5NzY1NTA3NmM3OTIyOGI0NmE3NDk2MmFiYzBjNmQzNGQ2YmI%3D

Co mnie przekonało:

ryzen 5 3500U, 8GB, 256GB NVMe, W10, Matryca SVA matowa, pełna klawiatura numeryczna, fizyczne przyciski na touchpadzie (a nie aktywna jego część)

Cena 2200 zł, do tego myszka i oficjalna polska dystrybucja (AB Foto to marka AB S.A, z którym od lat robiłem interesy pracując w IT)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wam bardzo!

 

Kupiłem HP Pro Book 450 G6 z 2999 zł i jestem zadowolony. Zobaczymy jak będzie dalej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pewnym okresie użytkowania tego laptopa, stwierdzam, że jest bardzo ok. Jedyna rzecz, która mi przeszkadza to zbyt szeroki kawałek obudowy przed klawiaturą przez co średnio wygodnie się piszę. Może to kwestia przyzwyczajenia ale ogólnie lapka bardzo polecam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...