Skocz do zawartości
Diamte

Czy rtx 2060s to nie overkill?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuje stopniowo wymienić podzespoły mojego komputera, ponieważ nadszedł już ten czas ;). Aktualnie zastanawiam się nad gpu wokół, którego chciałbym zbudować resztę komputera. Wstępnie rozmyślałem nad rtx 2060s, ale po chwili namysłu doszedłem do wniosku, że to może być overkill i po prostu lekka przesada, której nie wykorzystam, dodam, że posiadam świeżo zakupiony  monitor 1080p 144hz, wiec 4K odpada. Dlatego tez myśle o zmianie na jakiegoś gtx 1660, Ew. coś lepszego. Zastosowanie komputera to głównie gry, lecz w przyszłości mogą być tez używane programy graficzne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla pasjansa to faktycznie jest jak to ująłeś "overkill". Ale dla takiego np. Metro Exodus ustawienia ultra/extream z włączonymi efektami RT już będzie za ciasno dla 2060S.

Więc pytanie z jakimi innymi gratami ma to banglać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj specyfikację sprzętową komputera.

Wtedy będziemy wiedzieć na czym stoimy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak paruje z core duo to owszem może być :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Diamte napisał:

Dlatego tez myśle o zmianie na jakiegoś gtx 1660

Jeśli dobrze zrozumiałem, to jeszcze nie masz karty, a już chcesz ją zmieniać... nieźle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie posiadam 16gb ddr3, Intel core i5 4460, msi h97m-e35, gtx 760 od Asusa, corsair vs 550w, seagate sshd 1tb oraz dokupiony ssd i pare wentylatorów do obudowy. Wiec chciałbym stopniowo wszystko wymienić.

4 minuty temu, qrek1 napisał:

Jeśli dobrze zrozumiałem, to jeszcze nie masz karty, a już chcesz ją zmieniać... nieźle

Można łatwo wyciągnąć z kontekstu to, ze chciałbym zamienić planowaną 2060s na coś gorszego, typu 1660 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie lekki overkill jak sparujesz i5 4460 z RTX 2060S.

Do tego procesora taki GTX 1660 Super będzie ok. Druga sprawa to zasilacz,VS 550W nie jest dobrym zasilaczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, dlatego planuje wszystko wymienić tylko, że nie za jednym razem. Równie dobrze mogę zacząć od mobo, cpu i ramu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Diamte napisał:

 Równie dobrze mogę zacząć od mobo, cpu i ramu

W takiej kolejności powinieneś zacząć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz dziwne dylematy. Jak ci nie szkoda pieniędzy, kupujesz 2060super. Jak chcesz oszczędzać, to kupujesz tańsze. Szukasz porady u ludzi którzy nie znają twojej sytuacji finansowej i nie wiedzą w co chcesz grać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli wybrałbym 1660ti to jaki polecacie do niej procek? (Mobo i tak zmieniam bo przejdę na ddr4)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Diamte napisał:

A jeśli wybrałbym 1660ti to jaki polecacie do niej procek? (Mobo i tak zmieniam bo przejdę na ddr4)

Bierz 1660 Super,mniej wydasz,a wydajność taka sama.

Jaki budżet na wymianę cpu/mobo/ram? Do 1500 zł rozważ Ryzena 3100/3300X/1600 AF/3600 z Intela to najlepiej i5-10400F(ew.i5-9400F,ale za to martwa platforma i straciła sens)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wiem ile, lecz chciałbym się pobawić trochę w oc, wiec tez w miarę na poziomie reszta komponentów, tez planuje zostawić te części na kilka lat minimum.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Diamte napisał:

A jeśli wybrałbym 1660ti to jaki polecacie do niej procek? (Mobo i tak zmieniam bo przejdę na ddr4)

To co widzisz u mnie w sygnie, to u mnie grafa jest wąskim gardłem, bo po OC RAM, proc nawet na stocku będzie mieć wystarczająco mocy na lepsza grafikę, nawet na RAM z xmp podoła.
To co podał wyżej kolega z forum jest warte rozpatrzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega miał i5 4460 sparowane z gtx1660 - w grach siedzących na cpu karta spała, zmienił na r5 2600 i mu dopiero karta odżyła

autorze mniej świadomość, ze jak kupisz 1660s to w takim bf5, rdr2 czy nawet fortnite będziesz i tak miał bieda wydajność prze swój procesor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, kochan4 napisał:

kolega miał i5 4460 sparowane z gtx1660 - w grach siedzących na cpu karta spała, zmienił na r5 2600 i mu dopiero karta odżyła

autorze mniej świadomość, ze jak kupisz 1660s to w takim bf5, rdr2 czy nawet fortnite będziesz i tak miał bieda wydajność prze swój procesor

Dlatego wszystko zmieniam po zakupie karty ;)

25 minut temu, Reddzik napisał:

To co widzisz u mnie w sygnie, to u mnie grafa jest wąskim gardłem, bo po OC RAM, proc nawet na stocku będzie mieć wystarczająco mocy na lepsza grafikę, nawet na RAM z xmp podoła.
To co podał wyżej kolega z forum jest warte rozpatrzenia.

Czyli jakbym zrobił 1660s z ryzen 5 3600 to w przyszłości jakbym wymienił na przykład na tą 2060s to cpu spokojnie będzie współpracować? (Zwłaszcza po oc)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wszystko zależy od budżetu jaki masz na modernizację. Jeżeli w ciągu najbliższego roku planujesz zrobić dogłębną modernizację to kupno 1660 Super sprawi, że za rok to właśnie karta graficzne może być słabym ogniwem. Będziesz wtedy musiał ją sprzedać i kupić lepszą. I być może byłoby to dobrym rozwiązaniem, bo kupno 2060 Super już teraz jest wyrzuceniem pieniędzy trochę w błoto, jeśli modernizacja miałaby być odleglejsza niż parę miesięcy. Zanim skorzystasz z pełnych dobrodziejstw 2060S to ceny tej karty pewnie pójdą w dół lub wyjdą lepsze karty w podobnej cenie. Jeśli jednak to kwestia niewielu miesięcy to idź w 2060 super bez zastanawiania się. Oczywiście dużo zależy od planowanego budżetu. 

Ja miałem podobny dylemat. 16 miesięcy temu wymieniłem kartę graficzną, a miałem podobnego procka jak Ty. Grafa się nudziła. Procek i słaby RAM jednak mnie już zaczęły irytować i niecały rok temu zdecydowałem się na zmianę platformy. I teraz to karta graficzna się poci, spokojnie mógłbym wpakować do mojego zestawu coś mocniejszego. 

Przemyśl dobrze co chcesz osiągnąć i kiedy to zrealizować. To są Twoje pieniądze i Twoje decyzje. Obyś później nie żałował, że czegoś nie kupiłeś lub też kupiłeś przedwcześnie. 

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
7 godzin temu, Diamte napisał:

Obecnie posiadam 16gb ddr3, Intel core i5 4460, msi h97m-e35, gtx 760 od Asusa, corsair vs 550w, seagate sshd 1tb oraz dokupiony ssd i pare wentylatorów do obudowy. Wiec chciałbym stopniowo wszystko wymienić.

ciekawe, masz płytę H97 (a wiec im dedykowaną) która nie ma na oficjalnej liście wsparcia 5 Gen. Intel Core (Broadwell)  https://pl.msi.com/Motherboard/support/H97M-E35#support-cpu

mimo tego że aktualizacja UEFI K.8 jawnie podaje "Updated BIOS code to support 5th-Generation Intel Core Processors" https://pl.msi.com/Motherboard/support/H97M-E35

jeśli płyta po updacie biosu wspierałaby Broadwell'e to mógłbyś kupić używanego E3-1285L v4 np z aliexpress po 350 zł lub i7-4770 np. z ebay do RTX 2060

co pewnie załatwiło by kwestie rozbudowy na następny rok lub dwa ...

Edytowane przez Auberon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny 2060S są śmieszne, ta 1660S w FHD w zupełności wystarczy  ;)

Weź też pod uwagę fakt, że zaraz premiera RTX3000, modele typu 3060 pewnie będą na początku przyszłego roku i jak będzie brakowało mocy to dużo lepiej na tym wyjdziesz jak wtedy wymienisz 1660S->3060 zamiast pakować się w 2060S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, a więc wstępnie wybrałem msi 1660s, i teraz mam pytanie czy warto dopłacać do ryzena 5 3600x zamiast zwykłej 3600?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz ciekawą promocję

Co prawda ten model kulturą pracy nie grzeszy, ale myślę, że jeśli nad nim trochę popracujesz to zdołasz go okiełzać undervoltingiem i własną krzywą wentylatorów, a wydajność i tak będzie o wiele lepsza niż w przypadku 1660 Super. 

Sklep przez wielu rekomendowany.  Cena karty w cenie 1660 S, myślę, że warto spróbować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Diamte napisał:

Dobrze, a więc wstępnie wybrałem msi 1660s, i teraz mam pytanie czy warto dopłacać do ryzena 5 3600x zamiast zwykłej 3600?

Bierz 3600 z jakiegos znanego sklepu. Ja bym mimo wszytsko sie pokusil na RTX 2060, karte ktora obsluguje DLSS 2.0 pomijaja juz RT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Phoenixsuple napisał:

Bierz 3600 z jakiegos znanego sklepu. Ja bym mimo wszytsko sie pokusil na RTX 2060, karte ktora obsluguje DLSS 2.0 pomijaja juz RT.

Myślisz, że warto dopłacić kilka stówek do zwykłej 2060? Jeśli zwykłą miałeś na myśli ofc ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

1660S to dla mnie malo przyszlosciowa karta, czy warto to jest sprawa indywidaulna, DLSS 2.0 bedzie w coraz to wiekszej ilosci gier i na takiej 2060 pograsz w 4k oraz posiada pelne wsparcie DX 12 Ultimate jest od modelu RTX 2060 co oczywiscie wolalbym miec niz nie miec na przyszlosc jesli karta ma byc na dluzszy okres. biorac karte na dluzej te 300-400zl wiecej uazam ze warto doplacic w zalkeznosci od modelu. i o czywiscie wiekszej czystej wydajnosci pod monitor 144Hz.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...