Skocz do zawartości
Krauziak

Redmi note 8pro slaby zasieg

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wyzej. Po przesiadce z Huawei P30 Lite zasieg na redmi note 8pro jest duzo slabszy, gubi go w miejscach w ktorych Huawei mial pelne 4g. Do tego majac pelen zasieg potrafi od tak sobie na chwile przerwac transmisje danych. Posiada ktos z was ten telefon I mial badz ma podobny problem? Moze chodzi o jakies ukryte ustawienia? Podobnie zachowywal mi sie p10 kiedy moja siec przechodzila na LTE... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze posiadam rn8pro i zlego slowa nt zasiegu nie moge powiedziec, regularnie korzystam z niego jak z hotspota, nie masz jakiejs obudowy ktora moze tlumic sygnal? moze stara karta sim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowe mam te fabryczna ktora dalo Xiaomi wraz z telefonem.Karte sim zmienialem kilka miesiecy temu ...Na innej sieci zachowywal sie identycznie.Nie tyle co calkowicie gubi zasieg,co w porownaniu do p30lite jest on duzo slabszy.Nie wiem o co biega,telefon jest super,jednak w mojej pracy musze miec porzadny zasieg i chyba wroce na huaweia,niestety...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym jednak reklamowal go bo moze cos jest z konkretna sztuka nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czytam rozne zagraniczne fora i wielu ludzi ma podobny problem.Kolega ma zwykla "osemke" bez pro jak i note 7 i gubi zasieg dokladnie w tych samych miejscach.Wedlug specyfikacji wersji global(taka posiadam)zakresy czestotliwosci pokrywaja sie z moja siecia ,4g powinno dzialac na pasmach 3,8,20. Mimo tego zasiegu brak w miejscach gdzie Huawei ma 4g ,mapa pokrycia  przez siec rowniez potwierdza LTE w tych miejscach.Przeloze karte do p30lite  i zobacze jak bedzie sie zachowywal .Moze wcale nie mam globala? :E 

Edytowane przez Krauziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wadliwa sztuka albo wina karty/sieci?

Kupiłem ten telefon miesiąc temu i działa jak marzenie. Zasięg też lepszy niż w mojej starej J5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem trase z dwoma telefonami wlaczonymi obok siebie. Oby dwa urzadzenia chodza na Androidzie 10.Na jednym jak I drugim mialem odpalone Network Cell Info. Sprawa wyglada nastepujaco:Kiedy Huawei jak I Xiaomi siedza na tym samym pasmie (3 lub 20) zasieg jest identyczny. Problem polega na tym ze im dalej odjezdzam od nadajnika I sila sygnalu zaczyna spadac telefon powinien przelaczyc sie na pasmo 20.Huawei robi to w momencie kiedy sygnal spada gdzies w okolice - 105 do 110db stad tez plynny, pelny zasieg. Xiaomi z drugiej strony kurczliwie trzyma sie pasma 3 i przelacza sie na pasmo 20 dopiero kiedy calkowicie straci sygnal, stad te przerwy w internecie. Rozmowy jeszcze nigdy mi nie zerwal. Ciekawe czy jest to kwestia softu czy procesora w Redmi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Post pod postem ale moze sie komus przydac.Wystarczylo w ukrytym menu wlaczyc carrier aggregation i problem rozwiazal sie sam. To pozwala urzadzenia kozystac z dwoch pasm naraz. W teorii powinien lapac LTE+ (p30lite ma caly czas), ma go w niektorych miejscach, jednak dzieki temu sygnal jest silniejszy I teraz zasieg jest bardzo porownywalny :)

Przed ta zmiana w polu LTE physical channel bylo pusto

109683278-267805661190765-55595637390482

Edytowane przez Krauziak
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W polu wybierania numeru wpisujesz *#*#3646633#*#*

Menu ze screena powyzej wywolujesz klikajac kilka razy na pole pamiec wewnetrzna w zakladce "specyfikacja telefonu" . Nie wiem jak dokladnie brzmi to w jezyku Polskim

Edytowane przez Krauziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi jeszcze proszę, czy ten można też pokombinować z WiFi. 

Niekiedy mam tak, że transmisja się jakby zawieszała. Ikona wskazuje na połączenie z WiFi a faktycznie netu nie ma. Dopiero wyłączenie i ponowne włączenie transmisji WiFi naprawia problem. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz wlaczony bluetooth w trakcie korzystania z wifi? Wiele osob zglasza problemy z zaklocaniem wifi przy wlaczonym jednoczesnie BT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, cały czas mam włączony.

I rozumiem, dotyczy to wielu telefonów? 

 

Edit 

Chyba zadziałało ? dzięki 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dotyczy to wszystkich marek,jednak od kiedy mam Xiaomi zaczalem zaglebiac sie w ta marke i duzo poczytalem. Zawsze zastanawialo mnie gdzie ida na kompromisy zeby zbic cene i juz chyba wiem ;) . Wlasnie problem z interferencja bluetooth wystepuje bardzo czesto w RN8Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedna antena dla wifi i bluetooth, niestety ale nie pierwszy nie ostatni :/

ja w tym redmi nie korzystam z BT stad nie zauwazylem jeszcze tego bledu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na cale szczescie nie mam problemow ani z bluetooth jak i wifi, a bt mam wlaczony caly czas.Czasem nie chce mi sie podlaczyc do radia w samochodzie, jednak mysle ze to wina radia, poniewaz sluchawka czy sprinter w pracy lacza sie bez problemu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na balkonie mam słaby zasieg WiFi, jedna max dwie kreski z czego po wejściu do domu muszę na nowo sie połączyć z routerem. Nieraz będąc na balkonie, mimo zasięgu WiFi netu nie ma. Ponowne połączęnie pomaga. 

Po wyłączeniu bt nie mam już tego problemu. Korzystam z 5ghz i z tego co widzę, tylko ja mam w bloku odpalone 5, reszta działa na 2,4ghz

 

Edit

I ja mam HTC, u mnie wchodzi się *#*#4636#*#* ;)

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak kolega wyżej ustawiłem w xiaomi redmi note 9pro wersja global miui 11.0.7 preferowany typ sieci jak na zdjęciu skacze troszkę zasięg lte ale działa o wiele lepiej przynajmniej przy 1czy 2 kreskach normalnie strony ładuje wcześniej mialem lte/td-scdma/UMTS fabryczne ustawienie i nie szło załadować stron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kolei na swoim Xiaomi redmi note 9pro nie mam żadnych problemów z zasięgiem wszystkie strony. filmiki itp. wczytują się bez problemów to nawet mi nie przyszło do głowy sprawdzać jaki mam zasięg w danej chwili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.07.2020 o 09:19, Krauziak napisał:

Post pod postem ale moze sie komus przydac.Wystarczylo w ukrytym menu wlaczyc carrier aggregation i problem rozwiazal sie sam. To pozwala urzadzenia kozystac z dwoch pasm naraz. W teorii powinien lapac LTE+ (p30lite ma caly czas), ma go w niektorych miejscach, jednak dzieki temu sygnal jest silniejszy I teraz zasieg jest bardzo porownywalny :)

Przed ta zmiana w polu LTE physical channel bylo pusto

109683278-267805661190765-55595637390482

Nie mogę znaleźć carrier agregation w ukrytym menu. Gdzie to jest proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...