Skocz do zawartości
Trybcio86

Update windows 2004 spowodował awarie karty ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Po zainstalowaniu nowej nieszczesnej aktulizacji windy z moim kompem zaczelo dziac sie cos zlego. Nagle zauwazylem ze w WOT spadlu mi fps z 90 do ledwo 60, a w niektorych grach zaczal mi gasnac monitor i bez resetu sie nie obywalo. Odinstalowalem stery poprzez DDU zaktualizowalem do najnowszych problem nadal wystepowal. Ponownie DDU i starsze wersje sterowników nie pomagały az w koncu przeinstalowalem windowsa. Niestety teraz ja jakiekolwiek obciazenie trybem 3d powoduje czarny ekran i reset kompa.  Karta to gtx 960 od evga. Obawiam sie ze mogla pojsc sekcja zasilania albo Ram na karcie. Karta w trybie 2d dziala normalnie nie ma tez zadnych artefaktow. Macie jakies pomysly co moglo pojsc nie tak ? Sterownik sie instaluje poprawnie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ewidentny objaw uszkodzenia karty graifcznej.Jeśli masz jakąś zastępczą kartę,to włóż ją i zobaczysz czy karta powoduje problem czy co innego.

Zasilacz też do sprawdzenia będzie,też nie wykluczam winowajcy w postaci płyty

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jedyne co mam to gt 9800 bez dodatkowego zasilania :P takze tym zasilacza nie skatuje :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
27 minut temu, Spl97 napisał:

Ewidentny objaw uszkodzenia karty graifcznej.Jeśli masz jakąś zastępczą kartę,to włóż ją i zobaczysz czy karta powoduje problem czy co innego.

Zasilacz też do sprawdzenia będzie,też nie wykluczam winowajcy w postaci płyty

Eureka !!! Karta dziala a powodem niestabilnosci byl przewod PCI-E . Twoja sugestia o zasilaczu tknela mnie zamiany kabla na drugi z ktorego nie korzystam i karta w furmarku smiga pod pelnym obciazeniem. a juz zegnalem sie z nie ze lzami w oczach :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Trybcio86 napisał:

Eureka !!! Karta dziala a powodem niestabilnosci byl przewod PCI-E . Twoja sugestia o zasilaczu tknela mnie zamiany kabla na drugi z ktorego nie korzystam i karta w furmarku smiga pod pelnym obciazeniem. a juz zegnalem sie z nie ze lzami w oczach :P

Przynajmniej już wiesz co powodowało problem.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Spl97 napisał:

Przynajmniej już wiesz co powodowało problem.

dziękuje za podpowiedz :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi