Skocz do zawartości
Pecetowiec

Laptop do 3000 -3200 zł internet, wstępna obróbka zdjęć w PS.

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam, poszukuje laptopa do ok 3000 może 3200 zł. Zastosowanie? Przede wszystkim wstępna obróbka zdjęć w Photoshopie, dlatego ważne, aby ekran jak najlepiej odwzorowywał kolory, wydajność na drugim miejscu. Oczywiście wiem, że pewnie szału nie będzie, ale chce coś najlepszego w tej cenie.

Wybrałem 2:

Acer

oraz:

HP

Cena taka sama, Acer  wydaje się fajniejszy, ale nie wiem jak wygląda jakość obrazu w obu konstrukcjach. Ważne aby dysk był 512 GB i było 16 GB RAM oraz możliwie szybka grafika zintegrowana, dlatego wole AMD.

Edytowane przez Pecetowiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba w/w laptopy mają kiepskie matryce. 

HP Pavilion Gaming R5-3550H/16GB/512 GTX1650 144Hz 3599 złotych

Jest grubo ponad budżet i nie ma systemu, ale to prawdopodobnie najtańszy laptop, który nadaje się do obróbki zdjęć. Ma matową matrycę FHD IPS z dobrym pokryciem sRGB, dość wydajny CPU i sporo ram. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie taniej wersja z 8GB pamięci ram:

HP Pavilion Gaming R5-3550H/8GB/512 GTX1650 144Hz 3249zł

Na początek wystarczy, a z czasem wymienisz sobie na 16GB. Niestety tu również nie ma systemu, ale można spróbować uzyskać na niego voucher o wartości 400zł (musisz mieć tylko numer seryjny starego laptopa HP- nie z serii biznesowej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Propozycja warta rozważenia i dołożenia dodatkowej kasy. W zasadzie lapka do gier nie szukam, ale jeśli ma dobre odwzorowanie kolorów to mogę rozważyć ten zakup. System to nie problem, zawsze można dokupić później bo to software.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl o jakiejś poleasingowe stacji roboczej. Wtedy możesz sobie pozwolić na sprzęt, który swoje kosztował a to wciąż najwyższa klasa pod kątem wydajności i czesto matryc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.07.2020 o 21:36, Pecetowiec napisał:

Propozycja warta rozważenia i dołożenia dodatkowej kasy. W zasadzie lapka do gier nie szukam, ale jeśli ma dobre odwzorowanie kolorów to mogę rozważyć ten zakup. System to nie problem, zawsze można dokupić później bo to software.

Z niezłymi matrycami dostaniesz jeszcze, z bardziej stonowanym designem

HP Pavilion Gaming i5-9300H/8GB/256 GTX1650 3399 zł

Lenovo Legion Y540-15 i5-9300H/8GB/256 GTX1650 3499 zł

Oba posiadają możliwości rozbudowy dysków i ramu. W HP możesz uzyskać dodatkowy zwrot, więc spokojnie wyjdzie w okolicach 3k. Intel i5H jest wydajniejszy od R5-3550H.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w którym miejscu matryca w tym HP jest niezła- o ile dobrze pamiętam to ta 60-sięcio Hz jest co najwyżej przeciętna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już zakupiłem podanego powyżej HP z Ryzenem 3550H. Sprzęt naprawdę bardzo fajny, jakość obrazu też dobra. Jestem zadowolony z zakupu. Takie pytanie z trochę innej beczki. W tym laptopie mam pamięci 2666 MHz, a działają obecnie na 2400. Da się to jakoś zmienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...