Skocz do zawartości
13x0r

ffmpeg: zmniejszanie plików wideo

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, skypan napisał:

Kyle jeżeli bitrate  ok 50 Mbps przy 4K to dużo to chyba nie wiedziałeś większego.

 

Czyli jak napiszę, że przyśpieszenie samochodu 0-100km/h w 15s to dużo, to oznacza, że nie widziałem większego?

3 godziny temu, skypan napisał:

Mam stary sprzęt który może nagrywać w "skaczącym" 25p w FHD z bitrate 50 Mbps lub większym.

 

Normalka, że kamera nagrywa z wielkim bitrate, by na tym etapie nie było artefaktów . To że kamery 4K mają bitraty po kilkaset Mbit/s jest równie oczywiste. Materiał źródłowy a materiał końcowy, to dwie różne kwestie. 75 Mbit/s materiału końcowego HEVC 4K 50 FPS to dużo, ale materiału źródłowego, zapisywanego przez kamerę, to już ... mało. Także nie bardzo wiem czym chciałeś zaświecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nikt nie udowodnił wyższości CPU nad GPU w tym wątku. Zostały przytoczone jakieś zdania i nic więcej a są tu pliki które można porównać. Z obecnej dyskusji wyłania się jeden wniosek. Nie mają pojęcia o czym piszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, skypan napisał:

To co napisałeś tylko potwierdza to, że osoby twierdzące, że CPU lepiej koduje niż GPU nic prócz pustych słów nie mają.

 

Tia, piękne "fuck logic" w Twoim wykonaniu. To co napisałem nie ma nic wspólnego z tym co twierdzą ludzie w kwestii CPU vs GPU.

3 minuty temu, skypan napisał:

Jakoś nikt nie udowodnił wyższości CPU nad GPU w tym wątku.

Nie licząc filmów wstawionych przez Bono (różnica na korzyść CPU ogromna). Czemu mu tak wyszło, a Tobie nie - nie wnikam, ale jemu wyszło co wyszło.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, skypan napisał:

Jakoś nikt nie udowodnił wyższości CPU nad GPU w tym wątku.

Zobacz co u mnie wyszło.
Jesteś w stanie określić co poszło nie tak?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kyle_PL napisał:

Tia, piękne "fuck logic" w Twoim wykonaniu. To co napisałem nie ma nic wspólnego z tym co twierdzą ludzie w kwestii CPU vs GPU.

Nie licząc filmów wstawionych przez Bono (różnica na korzyść CPU ogromna). Czemu mu tak wyszło, a Tobie nie - nie wnikam, ale jemu wyszło co wyszło.

Tylko Bono walczy nie z kodowaniem a z ustawieniem ffmpeg. Niewiedza ma stanowić dowód wyższości CPU nad GPU ? No bądźmy poważni. Z chęcią bym mu pomógł ale nie znam się nad pisaniem skryptów bo szkoda mi na to czasu. Wolę korzystać z innych darmowych rozwiązań które dają lepszy efekt i absorbują mniej czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli już jakiś postęp - mam taką teorię, że wielu nieoptymalnie ustawia jakość kompresji przez GPU i mają efekty podobne do Bono, stąd tyle głosów negatywnych na temat jakości kompresji przez GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...