Skocz do zawartości
dobrygosc2

Zapytanie o amplituner pod nowy TV.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Zakupiłem ostatnio TV LG C9 55" i właśnie szukam jakiegoś nagłośnienia.

Chodzi o to, że w poprzedniej konfiguracji obraz z kompa szedł bezpośrednio przez HDMI na TV, dźwięk był dekodowany zaś przez Kartę muzyczną także w kompie. Obecnie w związku, że ten nowy TV obsługuje UHD 4096 x 2160 mój komp nie wyrabia z płynnym wyświetlaniem takiego obrazu i zostałem zmuszony oglądać filmy i inne materiały w 4K poprzez zewnętrzny dysk twardy. W związku z tym odpadła mi możliwość puszczenia dźwięku przez mój stary zestaw unitry audio:

Wzmacniacz Diora WS-315 (wymienione wszystkie elektrolity na Nichicony) + Tuner Diora AS 211D Faust
Kolumny TONSIL ZG 30 C115 THOMPSON
Połączenie przewodem mini jack 3,5" z kompa do DIN5 we wzmacniaczu.

Szukam więc: jakiegoś w miarę nowoczesnego (ale nie nowego) amplitunera, oczywiście najchętniej gdyby posiadał już obsługę DAB+, choć jeśli jej nie posiada, ale radia da się słuchać to także jestem zainteresowany samym DAB.

Byłoby miło gdyby taki sprzęt wspierał pełny standard Bluetooth.

I jeśli starczy kasy to może jakiś fajny zestawik kolumn do tego amplitunera, żeby wykorzystać jego potencjał i cieszyć się dźwiękiem kodowanym w 5.1 lub 7.1 (dotychczas w życiu słuchałem tylko dźwięku stereo, więc nawet nie wiem co daje taki zestaw 5.1 lub 7.1.)

Szukam sprawdzonych, polecanych konstrukcji, najchętniej używanych w dobrym stanie technicznym, najchętniej produkcji japońskiej.

Kwoty do wydania: amplituner do 1000 zł, kolumny do 1000 zł.
Sprzęt chciałbym używać do: oglądanie filmów UHD na TV, słuchanie muzyki kompa, słuchanie radia (Radiowa Trójka).

Dziękuję Serdecznie. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Fajnie że podałeś typ tego extendera bo z samego zdjęcia tak niskiej jakości trudno wywnioskować. Po zdjęciu wnioskuje, że to ten typ:  https://rbline.pl/extender-poe-pft1320-36882.html    Ogólnie standardowe extendery jakie stosowałem tylko regenerują sygnał nie są switchami czyli nie rozdzielają sygnału. W tym przypadku mają w sobie switcha. Różnica jest taka, że takie urządzenie różni się od typowego switcha tym, że zasilanie bierze z "głównego" switcha POE i nie ma w sobie zasilacza (taka jest idea extenderów). Na stronie którą podlinkowałem jest informacja  Więc można łączyć kaskadowo. Jednak pod 1 wyjście nie podłączysz kolejnych 2 extenderów (pewnie sam z siebie pobiera na własne działanie ze 2 W) oraz 3 kamer (każda np. po 6W). Czyli nie możesz podłączyć urządzeń które w sumie biorą więcej niż 15W.            
    • Zamierzam przesiąść się z 13700kf na 7800x3d i chciałbym go posadzić na dobrej płycie x670e w rozsądnej cenie, używki też wchodzą w grę, co byście polecili powiedzmy do kwoty 1500 zł im mniej tym lepiej. Nie śledziłem wątku więc nie wiem jak z oc wyżej wymienionego procka, mocno wyżyłowany czy mozna go jeszcze podkręcić czy lepiej iść w UV? 
    • Pograłem trochę dłużej: VRR i flickering - testowałem Squad gdzie FPS potrafi spaść ze 120 do 80 FPS, zero mignięć. Zablokowałem FPSy w grze na 45 i też zero mignięć. Może są różne wersje softu albo nie wiem, u mnie nie miga. Smużenie - jak się przypatrzy to jest przy ciemnych kolorach, ale na pewno nie taka skala jak kiedyś to było na VA. Na tyle małe że podczas normalnej rozgrywki tego nie widać i można pominąć (pewnie subiektywne, ale mi nie przeszkadza).  Skalibrowałem HDR w apce do kalibracji W11, wyszło że max jasnosć to jakieś 1150-1200 nitów. Wieczorem w grach robi serio robotę, pierwszy raz musiałem oczy zmrużyć patrząc na płomienie  Jakieś tam VA/IPS z podświetleniem krawędziowym to w ogóle nie ma jak porównać... Oby więcej takich Miniled powstawało, pakować więcej stref, walczyć ze smużeniem i super sprzęt za nieduże pieniądze.  Dziwi mnie trochę polityka cenowa, kupiłem go za 1600 zł, a na drugi dzień kosztował 2000 zł, potem 1800 zł i znowu 2000 zł. Chyba malutko ich produkują że ceny tak skaczą. Za 2k to nie warto zdecydowanie, 1600 adekwatna cena.
    • Też tak myślę, jeśli te przecieki są prawdziwe i jeśli dalej pogłębią dysproporcję między serią 90 a 80 to nie zdziwię się jak 5080 będzie miało wydajność ledwie 4090 i 16GB, to by oznaczało, że ten ostatni w ogóle nie stanieje i pozostałby na pułapie 6-7k PLN. To byłoby bardzo w stylu NV
    • Gra do niczego nie zmusza, przynajmniej grając w demko nie czułem takiej potrzeby, aby parować cały czas, częściej używałem uników.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...