Skocz do zawartości
Garry2012

Zestaw do gier i pracy na 7-8 lat- budżet 4000-5000 zl

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Zmieniam komputery średnio co 7-8 lat. Obecny z Geforcem 770 GTX umiera.

Nie kręcę (brak OC) i nie robię upgradow.

 

Zależy mi na dysku minimum 1 TB i pamięci 32 MB.

 

Co kupić, jaki zestaw proponujecie żeby nie przepłacać ale żeby jak najdłużej pociągnął?

 

PS. Napisałem budżet około 4-5 tys zl, bo zazwyczaj komputery które miałem kosztowały 3-4 tys zl

 

 

Edytowane przez Garry2012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pod tym linkiem nie widać zestawu?

PS. Chodziło mi o RAM 32 GB

Edytowane przez Garry2012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki fajne te zestawy, dzięki.

thestasiex12, 

Chyba mi wszystko pasuje tylko ta obudowa dosyć droga i mało designerska, tamta z 1 linka za to przesadzona w 2 stronę

 

Czy to jest spoko zestaw na lata? Czy przeplacam za coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

karta niedostępna na xkom bo pisze teraz że produkt niedostępny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Garry2012 napisał:

Czy nie lepiej wziąć tańsza obudowę np silentumPC i dołożyć do lepszej karty?

Zdecydowanie warto.

Rx5700xt z 8Gb Vramu jeśli Pc ma być na wiele lat to zapewne minimum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak brać pc na dłuższy czas to jakiś 5700/xt z drugiej strony  karte graficzną najłatwiej wymienić jakby co w proshop.pl  rx5600xt  za 1099pln lub  1444pln za rx5700 więc autorze cały zestaw oprócz karty brać w jednym sklepie a k.graficzną bym wziął z proshopu   1444pln za 5700  to bardzo dobra cena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

`Zrobiłem drobne poprawki... Czy jest wszystko super? Coś poprawić?

https://proline.pl/koszyk/891f6a01

 

PS. Czy ktoś ma jakieś kody na darmowe złożenie zestawu lub zniżkowe?

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest spoko ale jakby dało radę, to MSI Gaming X jeżeli chodzi o GPU. 

Taniej masz montaż z kodem propro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1800pln za 5700 ?  trzeba być mocno zdesperowanym  ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ty co? Pracujesz dla nich? Opinii mają słabe, a mi zależy na FV i braku stresu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wyjdziesz jak dasz teraz 5700XT Gaming X za 2100 z 16 GB DDR4 a drugie tyle dokładasz wtedy za miesiąc albo dwa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię dokładać i upgradować, wezmę 32 RAMU.

Mam z pewnego źródła za 1800 zł: Karta graficzna Sapphire PULSE RADEON RX 5700 XT 8GB

 

Jedynie to dysk twardy mnie martwi. W obecnym komputerze mam obecnie zajęte 1,5 TB. Mam roczny SSD ADATA, w zestawie jest ADATA 1 TB, chciałbym mieć jednak więcej miejsca. Czy w takim komputerze mogą mieć 3 dyski? Dołożyć np. Dysk Toshiba P300 HDWD120EZSTA 2TB sATA III 64MB 7200obr/min ? Jak to zrobić optymalnie?

Czy nie lepiej kupić dysk M2 jeżeli to ma być na lata?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Garry2012 napisał:

Mam z pewnego źródła za 1800 zł: Karta graficzna Sapphire PULSE RADEON RX 5700 XT 8GB

Brać

17 minut temu, Garry2012 napisał:

W obecnym komputerze mam obecnie zajęte 1,5 TB. Mam roczny SSD ADATA, w zestawie jest ADATA 1 TB, chciałbym mieć jednak więcej miejsca. Czy w takim komputerze mogą mieć 3 dyski? Dołożyć np. Dysk Toshiba P300 HDWD120EZSTA 2TB sATA III 64MB 7200obr/min ? Jak to zrobić optymalnie?

No pewnie, że możesz przełożyć te dyski do tego zestawu. Dysk w porcie M2 zabiera porty SATA ale to na miekko podłączysz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy 3 dyski twarde nie będą jakoś spowalniać komputera albo wpływać na nadmierne pobór energii? Ile ta płyta główna obsługuje dysków? Patrzę jej w specyfikację i nie mogę tego znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nic Ci nie będzie spowalniać a poborem prądu przez dyski, to Ty się w ogóle nie przejmuj. Widzę, że ten zakup dla Ciebie zamiast być przyjemnością zaczyna spędzać Ci sen z powiek. 

Masz 6 złącz SATA na płycie. Po wpięciu M.2 bodajże SATA5 oraz SATA6  przestaną działać więc i tak jeszcze zostają Ci 4 porty SATA. 

https://pl.msi.com/Motherboard/B450-A-PRO-MAX/Specification

Edytowane przez Caps
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Widzę, że ten zakup dla Ciebie zamiast być przyjemnością zaczyna spędzać Ci sen z powiek. 

Nie, raczej duża radocha, bo robię to nie codziennie jak Ty, tylko raz na 6-8 lat :)

 

PS. Tylko nie wiem czy dobrze robię, że żyłuję komputery aż padną ze starości? 90% forumowiczów składa zestawy w okolicach 3500 zł z kartą graficzną 1660 zł SUPER. Rozumiem, że bez modernizacji, kręcenia i upgradów taki zestaw za 3500 zł pohula sensownie jakieś 3-4 lata? A mój za ok. 5000 zł trochę dłużej? Czy składając zestaw za 5000 zł przepłacam i wywalam kasę w błoto? Ta karta co wybrałem RX 5700 XT jest o wiele szybsza od 1660 SUPER...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RX 5700 XT jest zdecydowanie bardziej wydajny. Mowa tutaj o około 30% wydajności więcej. 

Jeżeli nie problemem będzie dla Ciebie zejść z ustawień albo jeżeli nie straszna Ci wymiana GPU za jakiś czas, to możesz składać zestaw w niższym budżecie.

Jeżeli jednak jest to wydatek na X czasu bez żadnego dokładania, upgradowania i jeżeli ma to hulać, to niestety ale trzeba na start wydać więcej. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten kod propro nie działa, czy ktoś ma jakiś inny kod żeby chociaż złożenie było gratis albo tańsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nastawiałbym się na 6-8 lat, bardziej 3-4 lata. No maksymalnie 5 lat. Przez najbliższe lata wyjdzie ddr5 ram i CPU będzie zapewne w 5mm, a przy gpu będzie największa przepaść zapewne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Garry2012 napisał:

Ten kod propro nie działa, czy ktoś ma jakiś inny kod żeby chociaż złożenie było gratis albo tańsze?

Sprawdzam teraz i działa. Dodaj montaż do koszyka a później użyj kodu. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • pewnie że wole niestety kosmici w komputroniku tylko pracują a na to nie mam wpływu tak jak i na to że zasilacz 1600 w jest niedostępny więc bedzie musiał wystarczyć 1300 w tak dokładnie wydaje po to 26 tys by "chapnąć" 2600 i kupic najtańszy tv 55 cali cholera trafił mi sie myśliciel i wizjoner a jak pomógł swoim mądrym postem cholera od teraz moje życie sie zmieni
    • @up Skill to w moim przypadku za dużo powiedziane. RL1 to w dużym stopniu przedsięwzięcie strategiczno-logistyczne, a nie tylko poznawanie movesetu przeciwników. Kluczem do walki z Malenią było ogarnięcie właściwego buildu i taktyki, bo jak chciałem po prostu wszystko wydodge'ować, to miałem poważne problemy z przejściem nawet pierwszej fazy. Dla zainteresowanych:
    • Chce pan tanio i szybko? To ma pan tanio, szybko i ekologicznie   To wyżej to taka robota na boku bo zmieniałem ram z 16 GB na 32 GB i eksmitowałem 5800x3d i na powrót dałem 5700G. Koszt zmiany ramu to jakieś 70 - 80 złotych o ile poprzednie g.skille pójdą za 120  - 130 zł. Tak, te klevvy kupiłem nówki za 101 zł za komplet  Fajnie, że mają czujnik temperatury.   
    • Pewny jesteś nazwy płyty? Według Google to MSI. Co do pytania to raczej nie warto bo praktycznie nic to nie zmieni. Chyba, że o ile dobrze rozumiem, to pamięci z i5 działają na 2666 MHz a z i7 oraz i9 na 2933 MHz. Wtedy za około 200 zł dojdą 4 wątki, trochę szybszy zegar i szybciej działające pamięci.  https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-10700f-2-90ghz-lga1200-15372094649?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr_2&utm_campaign=a87648d1-a282-4a5a-bbdf-1f1e1cd28cc4&utm_content=4ac103486af9#  
    • kupiłem se kołpaki (ze wzgledow praktycznych - psy mi sikaja na tarcze) i tak, wiem ze bieda, ale oryginały były w tej samej cenie a te mi sie podobaja bardziej - i TAK, wiem ze jestem w mniejszosci bo wiekszosci sie nie podobaja
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...