Skocz do zawartości
Swiarzak

Karta PCI-ex - USB 3.0 z Aliexpress, brak sterownika.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

3 tygodnie temu zakupiłem przez Aliexpress kartę rozszerzeń PCI-E – USB3.0 .

https://pl.aliexpress.com/item/4000147733346.html?spm=a2g0o.detail.1000023.7.3d85103ecm6hp2

Przysłano mi ją w kopercie i w woreczku foliowym bez żadnej dokumentacji, choćby na opakowaniu, bez konkretnej nazwy firmy i modelu urządzenia.

Na płytce karty jest naklejka z adresem sterownika:     Driver download: http://so.mydrivers.com/drivers.aspx?tn=98012088_dg&ch=1&s_class=1&q=%A1%A1VIA%CD%FE%CA%A2VL800&bt_search8989=

Wszedłem w adres z naklejki na płytce, ale tu tylko jakieś chińskie krzaczki , więc odpaliłem ten adres na Chrome i włączyłem tłumaczenie strony, ale nadal jest ona mało zrozumiała.

Zamontowałem ją, i podczas następnego uruchamiania komputera dostałem kilka razy komunikat, że system nie może znaleźć sterownika do nowego urządzenia.

Po ok. tygodniu wszedłem na Aliexpress i obejrzałem inne oferty tego samego produktu. W części z nich jest opis zawartości przesyłki zawierający płytę ze sterownikiem. Ja nic takiego nie dostałem.

Może ktoś z Was kupił taką kartę i mógłby mi udostępnić zawartość tej płyty? A może ktoś wie, skąd można pobrać ten sterownik? Będę bardzo wdzięczny za wskazówki.

1a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wielkie dzięki Auberon,

Pobrałem, rozpakowałem, zainstalowałem, i … DZIAŁA!!

Jeszcze podepnę jakieś urządzenie, które umożliwi sprawdzenie prędkości transmisji i prędkość ładowania przez te gniazda. Ale to już chyba jutro wieczorem lub w poniedziałek, bo jutro rano wyjeżdżam na cały dzień.

Jeszcze raz Auberon bardzo Ci serdecznie dziękuję za pomoc ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi