Skocz do zawartości
MF123

Intel I7 - 10700KF vs Ryzen 7 3700x

Rekomendowane odpowiedzi

Który z tych procesorów wybrać do zastosowań ogólnych czyli do wszystkiego, czasem potrzebna jest duża moc obliczeniowa czasem chciałoby się spokojnie pograć itd...

Nie jestem zainteresowany OC, a wręcz będę robił "DC" (downclocking) w razie potrzeby, ponieważ niepotrzebny mi dodatkowy grzejnik w domu ani kolejne źródło hałasu.
W obu przypadkach jest to inwestycja w całkowicie nowy sprzęt i w obu przypadkach perspektywa ewentualnego upgrejdu czy odsprzedaży w przyszłości jest bez znaczenia. Nie jestem fanem żadnej firmy, nalepka jest dla mnie bez znaczenia, interesuje mnie tylko użyteczność sprzętu i dobrze wydane pieniądze.

Jestem bardzo zdezorientowany wynikami różnych testów, brakuje mi dobrego testu na wielu różnych aplikacjach/grach.
Nie rozumiem zupełnie wyniku testu CPU Mark PassMark dla tych procesorów:
Intel I7 -10700KF - 19 858 (ok 2k zł)
Intel i7 - 10700 - 17 667 (ok 1650 zł) ten by mi wystarczył, ale CPU Mark słabiutki
Ryzen 7 3700x - 22 716 (ok 1300 zł)

Rożnica na korzyść Ryzena jest dostatecznie duża, również w pieniądzach, aby nabrać wątpliwości.
Z drugiej strony widziałem test w którym Ryzen 7 3700x  został praktycznie zrównany do procesora I5 - 10400 (CPU Mark = 13 120) i wątpliwości rosną :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na necie jest multum testów ww. cpu w różnych programach użytkowych i grach. 

Skoro nie będziesz podkręcał to 10700KF nie jest Ci potrzebny. 

Nie patrz na wyniki CPU Mark bo ani w to nie pograsz ani nie zrenderujesz/streamujesz filmu.

Wszystkie cpu to grzejniki. Trzeba je tylko odpowiednio schłodzić lub zastosować UV= undervolting. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10700KF za 2k zł to trochę szaleństwo, wystarczy spojrzeć na zagraniczne sklepy i kupisz 10700K za 370eur (1650zl) ;)

Ale jak nie chcesz podkręcać to nie wiem po co dopłacać i brać K, za 332eur (1480zł) masz 10700 lub w Polsce trochę drożej tak jak sam napisałeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...