Skocz do zawartości
Kisuu

Komputer nie włącza się po przywróceniu ustawień fabrycznych bios

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Pewnego dnia mój komputer nagle nie widział karty sieciowej. Przeczytalem w internecie, ze przywrócenie ustawień fabrycznych biosu może rozwiązać problem. I faktycznie zadziałało. Ale od tamtej pory po ponownej próbie uruchomienia komputer się nie uruchamia. Ekran jest czarny, wentylatory chodzą, nie ma charakterystycznego pojedynczego piknięcia z głośniczka przy odpalaniu komputera a zamiast tego jest stałe pykanie co 3 sekundy.

Nie wiem dlaczego, ale po wyjęciu kości ram i zamienieniu ich miejscami problem ustępuje i komputer się włącza. Niestety gdy go wyłącze i próbuje włączyć jeszcze raz znowu jest to samo. Dlatego już od dłuższego czasu zostawiam go po prostu na uśpieniu, bo wtedy nie muszę za każdym razem rozbierać komputera żeby zrobić cokolwiek. Próbowałem resetowania płyty głównej (clr_cmos) ale nie pomogło.

Wydaje mi się ze chodzi o jakieś ustawienie w biosie, odpowiedzialne za rozruch lub pamięć ram ale nie znam się na tym i nie chce nic bezmyślnie zmieniać.

Jeśli miał ktoś podobny problem lub wie/podejrzewa jak można rozwiązać ten problem to bardzo proszę o pomoc.

Raczej nie chodzi o to ze coś z komponentów komputera się zepsuło bo jednak po zamianie kości ram komputer się włącza i działa normalnie.

Edit: moja płyta główna to: GIGABYTE GA-H81M-H, a karta graficzna: nvidia gt 740 jeśli to pomoże 

Edytowane przez Kisuu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Problem rozwiązany. Wystarczyło zaktualizować biosa :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi