Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

zastanawiam się powoli nad wymianą karty. Obecnie posiadam ASUSa Strixa 1060 6GB w wersji OC i denerwuje mnie fakt, iż oczywiście na Youtubie gry działają u innych w 90 fpsach, a u mnie na tych samych ustawieniach raptem w 40. Zużycie karty graficznej na 100%... Z tego też powodu myślę o zmianie. Poniżej pełne specsy:

-ASROCK FATAL1TY B85 KILLER

-i7 4790

-14GB RAM DDR3 1333MHz, to jest 2+4+8 od Goodrama.

-Silentum Vero 500W

myślę też nad zmianą ramu na wyżej taktowany 2x8GB tylko jakie? Co myślicie o wymiany karty na nową? Ciężki okres na to, ale jednak skłaniałbym się właśnie ku temu. Prawdopodobnie wymieniłbym dopiero po wakacjach na początku września. Osobiście ciężko mi znaleźć racjonalny przeskok jakości w kartach. Nie interesują mnie Radeony, w grę wchodzą wyłącznie karty od nVidii.

Budżet maksymalny 1800 - 2000 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

W Twoim wypadku winą niskich FPS jest konfiguracja pamięci ram oraz jej szybkosc tylko 1333MHz. Jeśli byś wymieniał grafę to obawiam że resztę też byś musiał zmienić, więc nie ma sensu zmieniać samej grafy chyba żę grasz powyżej FHD to może warto.

Edytowane przez Raptor9

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeszcze całkiem niedawno te i7 parowano z kartami typu GTX 1080 a nawet w wersji ti a dzisiaj  parowanie z czymś więcej niż 1060 to za dużo? Tutaj jak napisałeś RAM hamuje i kartę spokojnie można włożyć mocniejszą. Zmieniłbym RAM i wrzucił (jak ma być nowa) 1660 super.

A najlepiej to szukał jelenia na obecny sprzęt( ktoś tu dzisiaj linkowal i polecał i7-4790 za prawie 6 stów) i zmienił platformę ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zmiana ramu jest dość dyskusyjna, bo i tak płyta nie pozwoli na więcej niż 1600MHz, a odpowiednio umieszczając obecne moduły większość pamięci powinna pracować w dual channel (12GB w dual + 2GB w single). Bardzo możliwe też, że obecny ram przy odrobinie wysiłku pozwoli się podkręcić do 1600.

Możliwość skorzystania z wysoko taktowanego ramu (2133+) dałaby wymiana na płytę z87/z97, ale ceny zarówno płyt jak i wysoko taktowanego ramu ddr3 są tak wysokie, że już lepiej wymienić całą bazę cpu+mobo+ram na nową platformę, niż przepłacać za używki.

2 godziny temu, iznogoud napisał:

Prawdopodobnie wymieniłbym dopiero po wakacjach na początku września.

To wróć we wrześniu ;) Do tego czasu sporo się może zmienić, to i bez sensu planować jakieś większe konkrety.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
34 minuty temu, MitycznyJeż napisał:

Zmiana ramu jest dość dyskusyjna, bo i tak płyta nie pozwoli na więcej niż 1600MHz, a odpowiednio umieszczając obecne moduły większość pamięci powinna pracować w dual channel (12GB w dual + 2GB w single). Bardzo możliwe też, że obecny ram przy odrobinie wysiłku pozwoli się podkręcić do 1600.

Możliwość skorzystania z wysoko taktowanego ramu (2133+) dałaby wymiana na płytę z87/z97, ale ceny zarówno płyt jak i wysoko taktowanego ramu ddr3 są tak wysokie, że już lepiej wymienić całą bazę cpu+mobo+ram na nową platformę, niż przepłacać za używki.

To wróć we wrześniu ;) Do tego czasu sporo się może zmienić, to i bez sensu planować jakieś większe konkrety.

Głos rozsądku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
37 minut temu, MitycznyJeż napisał:

👍:E Racja, nie pomyślałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zamiast wymieniać wciąż niezła kartę lepiej przeznacz te 1800 zł na nową plytyke główna, procek typu R5 3600 i nowy ram 2x8 GB 3200 MHz. Kartę przełóż do nowego zestawu i będziesz miał 60 FPS w fhd. A potem sobie znów doxbierasz do jakiejś karty typu 1660 super czy nawet 2060 jak potanieje po premierze 30 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up za ten procesor można jeszcze całkiem niezłe pieniądze wyrwać, lepiej to sprzedać póki jeszcze się da i zmieniać wszystko od razu ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Problemem to jest to, że u Opa pamięci chodzą w single channel. Jak wsadzi takie moduły żeby był dual i jak je podkręci do 1600mhz to będzie inna bajka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
14 godzin temu, Raptor9 napisał:

W Twoim wypadku winą niskich FPS jest konfiguracja pamięci ram oraz jej szybkosc tylko 1333MHz.

Czyli to, że on ma 40 FPS, a inni na tej karcie mają 90 FPS, w obu przypadkach GPU 100% obciążone, to winne jest taktowanie pamięci RAM komputera?! To bujda jest.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
19 minut temu, Kyle_PL napisał:

Czyli to, że on ma 40 FPS, a inni na tej karcie mają 90 FPS, w obu przypadkach GPU 100% obciążone, to winne jest taktowanie pamięci RAM komputera?! To bujda jest.

Nom jak GPU chodzi na 100% to tam są jeszcze inne kwiatki jakieś.

Ale i tak na tej płycie ram to max 1600Mhz więc i tak będzie lipa po zmianie GPU w miejscach procesorowych.
Imho  myśl nie tylko o zmianie GPU, ale również o procu/płycie i ramach.
Stare intele dalej się sprzedają w dobrych cenach. Niewiele dokładając zmienisz na ryzena 3600 + DDR4 ~3200Mhz+ i wtedy z nowym GPU będzie to fajnie latać.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

RAM połączony jest tragicznie. Procek można sprzedać za dobre pieniądze tak jak wyżej wspomniano. Sprzedać stare graty i złożyć nowy PC. Nawet jeśli wyjdzie drożej to wydajność będzie znacznie wyższa. Ewentualnie można pomyśleć o ryzen 3100 i OC zamiast 3600 jeśli budżet będzie mocno naciągnięty. Albo zostawić gtx 1060 na przeczekania aż RTX 3xxx będą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niech kupi sobie jakiś szybki ram i da 1600 cl7 nie będzie tragedii

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, Art385 napisał:

Niech kupi sobie jakiś szybki ram i da 1600 cl7 nie będzie tragedii

Co pamiętam tylko G.Skill miał takie pamięci(1600 CL7),miałem takie - G.Skill RipjawsX,ale poszły już w świat.

Jak kupi z CL8,to może wykręcić CL7 na sensownym napięciu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak właśnie spojrzałem i chyba muszę sprzedać moje savage 2400 c11 xD Tutaj ja bym wziął coś szybkiego zszedł do 1600 zacieśnił na max wszystkie timingi pogoniłbym uncore do x45 razem z cpu i powinno być co najmniej nieźle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi