Skocz do zawartości
Roden

Niewielki upgrade komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Potrzebuje pomocy w lekkim (głównie ze względu na niewielką sumę pieniędzy na to przeznaczoną) upgradzie mojego leciwego już komputera. Do dyspozycji mam +/- 1000 zł i w tym przedziale chciałbym się zmieścić. Jestem realistą i zdaje sobie sprawę, że za taką sumę nie polecę za daleko, ale może coś razem pomyślimy, żeby ożywić troszkę mojego blaszaka. Chciałbym zminimalizować ilość rzeczy do dokupienia w miarę możliwości, aby bardziej skupić się może na jakiejś lepszej grafice albo procesorze. Lubię sobie pograć w jakieś gry, ale nie jestem maniakiem potrzebującym wszystkie ustawienia na ultra, wystarczy mi stabilność. Używki jak najbardziej wchodzą w grę. 

Co obecnie mam:

Procesor: i3-4170

Grafika: GTX 750ti

Ram: 8GB

Mobo: MSI H81M‑P33

Zasilacz: Chieftec gpa-400s8 400W

Myślałem o tym, aby zakupić gtx 970 albo 1050Ti -  czyli wymienić jedynie kartę graficzną, ale nie wiem czy to w ogóle coś da + nie wiem czy obecny zasilacz wystarczy na taką ekstrawagancję.

Dzięki z góry za pomoc, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W życiu nie dałbym prawie 6 stów za tego i7

Jeśli wiesz że w niedalekiej przyszłości nie będziesz mógł pozwolić sobie na dorzucenie trochę pieniędzy choćby 400-500 zł to na dzień dzisiejszy szukałbym jakiegoś xenona  E3 do Max 300-350 zł np. https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-xeon-e3-1240v2-gwarancja-lga1155-9287198468 

A resztę wrzucił w kartę i na pewno nie byłby to gtx1050ti a na przykład RX 470/480/5XX, plus najtańszy dysk SSD na system i jakąś grę a jeśli masz tylko jedną kość pamięci 8GB a nie 2x4, to z czasem dokupił drugą.

Jest jeszcze inna opcja, rozsądniejdza.

-używany ryzen 1200 200zl

-używana płyta b350/450 do 200zl

-2x4gb ddr4 200zl

Zostaje 400 zł na kartę, sprzedajesz co masz i kupujesz najmocniejszą kartę jaką możesz, lub po prostu RX 470 i szukasz używanego Ryzena 1600 zamiast 1200.

W ten sposób masz platformę z obecnej dekady umożliwiającą spory upgrade w przyszłości.

 

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jego obecna platforma też jest z tej dekady :E

Ale ogólnie masz jak najbardziej rację, @Sary Kupowanie za ciężkie pieniądze złomu nie ma sensu. Bieda-ryzen, nawet z jakimiś bieda-pamięciami, da lepsze efekty. A bieda-radeon to całkiem przyzwoita opcja do grania nawet w nowsze tytuły, jeśli wymagania są umiarkowane. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą dekadą, to jak pewnie wiesz taki żarcik :E Xeonka rozważyłbym tylko wtedy, gdybym wzbraniał się strasznie przed zmianą płyty i szukałbym go bardzo dłuuugo co by wyszedł jak najtaniej, bo 6 stów za i7 to jakiś żart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...